🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونه اشتغال زایی ایجاد کنیم؟ + فیلم

اشتغال زایی امروزه در کشور ایران بسیار مهم است و جزء معضلات اصلی به حساب می آید به طوری که  اشخاص با تخصص میزگرد هایی تشکیل داده و در مورد اشتغال زایی به گفتگو نشسته اند که با انجام چه کاری می توان معضل اشتغال زایی را رفع کرد.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

چگونه می توان اشتغال زایی کرد؟

برنامه های زیادی برای این موضوع اجرا شده و شعارهای زیادی داده شده که می توان به شعار امسال اشاره کرد که رونق تولید ملی است.

در واقعیت می توان اینگونه بیان داشت که هیچ کدام از برنامه ها به درستی انجام نشده و اصلا در بحث اشتغال زایی برنامه های کاملا ناتوان و نادرستی بوده اند.

شعار رونق تولید ملی، افراد را به تولید بیشتر دعوت می کند. این شعار، شعار درستی است یقینا با رونق تولید وسرپا شدن کارخانه ها اشتغال زایی تا حد قابل توجهی رفع می شود.

اگر کاملا اجرا شود افراد بسیار زیادی هستند که با کار در این کارخانه ها، پول وارد زندگی آنها شود و رفاه زندگیشان را افزایش دهد.

اشتغال زایی درکشور به چه معنا است؟

متاسفانه مردم ایران درست متوجه اشتغال زایی نشده اند و فکر می کنند برای این که اشتغال زایی کنند حتما باید یک واحد تولیدی احداث و راه اندازی کنند یا واردات انجام دهند یا یک انبار تهیه کنند و داخل ان را از جنس پر کنند تا بتوانند بفروش برسانند. چندین سال که با این موضوع مخالفت می شود.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

به افرادی که میخواهند وارد بازار شوند و اشتغال زایی ایجاد کنند همیشه گفته و تذکر داده شده که هیچ وقت سرمایه های خود را یک دفعه وارد عرصه تولید نکنند و اگر این گونه وارد دنیای تولید شوند یقینا ورشکست می شوند.

مثال: فرض کنید امروز کارخانه ای در یک شهرک صنعتی است و چرخ تولید می کند و این کارخانه درحال ورشکستگی است آیا عقلانی است که در کنار این کارخانه مجددا کارخانه چرخ زده شود؟ مسلما کارخانه بعدی هم ورشکست می شود.

چه کسانی می توانند اشتغال زایی کنند؟

در حال حاضر تولید کردن اشتباه است. تولید کننده زیاد است و نیازی به تولید کننده جدید نیست. به اندازه کافی تولیدکننده، انباردار که انبار هایش پر از جنس است و واردکننده در کشور وجودارند.

ولی متاسفانه ساختار فروش و تاجر ماهر و زبده ای که بتواند محصولات داخل کشور را در بازارهای داخل و بازارهای مختلف دنیا عرضه کند در ایران وجود ندارد.

صحیح ترین روش اشتغال زایی این است که به تولیدکننده های سابق کمک شود تا بتوانند محصولاتی را که دارند بفروش برسانند و بتوانند برای آن تعداد کارگری که هست کار داشته باشند .

که متاسفانه اکثر کارخانه ها تعدیل نیرو کرده ویا نیروهای خود را اخراج می کنند تا بتوانند در این شرایط اقتصادی زنده بمانند.

چه افرادی چه زمانی به تولید و اشتغال زایی می توانند کمک کنند؟

اگر بتوان سیستمی را اجرا کرد که تاجران زبده و ماهر تحویل جامعه داده شود که بتوانند محصولات حال حاضرکشور را به کشورهای مختلف دنیا صادر کنند، پول وارد کشور می شود. آن کارخانه داری که کارخانه اش در حال ورشکستگی بود رونق پیدا می کند، می تواند جنس بخرد و جنسش را بفروشد. مسلما تولیدات خود را افزایش می دهد اگر وارد صادرات شود مشتریان بیشتری را خواهد داشت، پول بیشتری وارد عرصه تولید می شود، محصولات بهتر بفروش می رود. با این شرایط کارخانه دار برای اینکه بتواند بازار خود را تامین کند تعداد نیروهای خودرا افزایش می دهد.

این رونق تولید و اشتغال زایی درست است. اگر افرادی که می خواهند اشتغال زایی کنند به یک تاجر ماهر و زبده تبدیل شوند ساختار فروش بچیند و از این طریق بتواند محصولات کارخانه های حال حاضر ایران را بفروش برساند و به اشتغال زایی کمک کند.

ایا همه مردم چین تولیدکننده هستند؟

تاجران چینی که تقریبا تمام بازارهای دنیا را گرفته اند. یقینا همه مردم چین تولیدکننده نبوده اند و تولیدکننده ها محصولات را به تمام دنیا عرضه نکرده اند.

در چین در کنار تولید کننده ها تاجران ماهری هستند که با یک برند سازی درست و اصولی تولیدکنندگان را که محصولات را تولید می کنند حمایت کنند و محصولات را به بازارهای دنیا عرضه کنند.

برای چینی ها مهم نیست که یک محصول ناب و بکر تولید کرده باشند یا نه که اگر اینطور نبود چینی ها نمی توانستند محصولات درجه سه و درجه چهار خود را بفروشند.

ایا فقط باید محصول بکر و ناب تولید شود؟

این تصور غلطی است که فقط باید در جهان محصول خاص یا بکر و نابی تولید شود. در جهان هر محصولی بازار مخصوص خود را دارد، اگر درجه یک جنسی تولید شود یک بخشی از جهان آن را می خرد.

درجه دو را یک بخش، درجه سه را یک بخش دیگری هستند که خواهان این درجه از این جنس باشند. فقط باید تاجری باشد که هر محصول تولید شده درکشور، بازار آن محصول را در جهان پیدا کند و به کشورهایی که خواهان هستند صادر کند.

چگونه می توان با تاجر ماهر شدن به اشتغال زایی کمک کرد؟

آمار نشان می دهد تقریبا در کشور ده میلیون بیکار وجود دارد. این یک فاجعه است و این به خاطر تفکرات اشتباهی است که وجود دارد.

برای اینکه بتوان از این فاجعه خارج شد و اقتصاد ایران بتواند نجات پیدا کند و بتوان اشتغال زایی صورت بگیرد:

 1. افراد باید وارد عرصه تجارت شوند.
 2. ساختارهای فروش را بچینند.
 3. کاری کنند که تولید کننده از وضعیت بحرانی خارج شود و نیروهای بیشتری بگیرد و واحدهای تولید افزایش پیدا کنند.
 4. با تجارت و با تاجر بودن خودشان هم پول درمی آورند.

هدف از اشتغال زایی چیست؟

اشتغال زایی می شود تا افرادی که از دانشگاه فارغ التحصیل شدند، افرادی که نیازمند یک کار هستند تا بتوانند پول بدست بیاورند و هزینه های زندگی را بپردازند وگذران زندگی کنند.

یقینا با داشتن شغلی مناسب می توان رفاه زندگی را افزایش داد و می توان کشور را از حالت فقر خارج کرد. به شرط اینکه بدانند چگونه یک اشتغال زایی مناسب انجام داد، باید دانست که کشور چه کمبودهایی دارد، باید دانست در حال حاضر کشور تولید کننده نیاز دارد یا تاجران ماهر می خواهد.

گفته می شود اکنون اقتصاد کشور به بیش از صد هزار تاجر ماهر نیازمند است. متاسفانه تاجری که فقط صادرات محصول را بتواند انجام دهد، تاجری که محصول تولید شده ایران را بتواند به کشورهای مختلف دنیا صادر کند. آیا اصلا همچین تاجران مبتدی در ایران هست؟.

آمار تاجران در ایران و مزیت آن

طبق آمار اتاق بازرگانی افرادی که کارت بازرگانی دارند. عدد شانزده هزار نفر است. تاجران مورد نیاز ایران صد هزار نفر است.

آمار افراد دارای کارت بازرگانی با تاجران مورد نیاز قابل قیاس نیستند و عده زیادی ازهمین افراد فقط برای اینکه دوست داشتند کارت بازرگانی داشته باشند این کارت را گرفته اند.

عده بسیار کمی هستند در ایران که به شغل تجارت مشغولند و این یک مزیت دارد و آن مزیت این است که امروزه شغل تجارت، شغل بسیار بی رقیبی در ایران است. هر کسی که بتواند وارد عرصه تجارت شود. مسلما می تواند با رقیب کمتری کار کند و پول های بیشتری بدست بیاورد.

ایران که منطقه استراتژیکی خیلی خوبی را دارا است و محصولات ایران با توجه به ارزش ریال و دلار، با یک قیمت رقابتی خیلی خوبی می توان به بازارهای جهانی صادرکرد.

فقط باید کاری انجام گیرد تا تجار جهانی کشور، محصولات و تجار ایرانی را ببینند و بشناسند می توان گفت تاجران ما مطرح شوند.

تاجران جهانی وقتی قصد خرید محصولی را دارند تاجران کشورمان را بیابند تا بتوان محصول صادر و اشتغال زایی انجام شود و در این صورت وضعیت جامعه، سطح رفاه مردم بهتر می شود و آینده بهتری در انتظار آنها خواهد بود.

وزه اشتغال زایی

از مشاورین با تجربه می توان در حوزه اشتغال زایی بهره گرفت. اگر افراد میخواهند وارد عرصه تجارت شوند باید بدانند :

 1. چگونگی دریافت پول از مشتری،
 2. صحبت با مشتری،
 3. قرارداد بستن،
 4. انجام صادرات،
 5. برند سازی،
 6. اعتماد مشتریان را جلب کردن،

همه این موارد را می توان از مشاورین با تجربه ای که خود آنها این راه را رفته اند بهره مند شد. به شرط اینکه صبر داشته باشند و تلاش مضاعف کنند.

محصولات را داخل سایت گذاشتن بر عهده واحد فنی است و اینکه محصول چه بوده است و ساختاری که چیده شده درست یا نادرست است، ساختار اصولی است، و رفتار با مشتری و بقیه موارد همگی باید مورد بررسی قرار گیرند.

متاسفانه به تاجران نحوه رفتار و برخورد با تاجران خارجی و جهانی آموزش داده نشده است. بطور مثال تاجری داخل ایران سنگ فیروزه را قیمت میگیرد گرمی ۱۳ هزار تومان گفته می شود. اما برای تاجران خارجی نباید به این شیوه رفتار کرد باید کاتالوگ برای او ارسال شود.

بازده زمانی برای راه اندازی سایت

 1. تامین کننده ها را بشناسند از طریق نمایشگاه هایی که در کشور برگزار میشود. تولید کننده هایی که در خود اینترنت یا بازار هستند.
 2. با متخصص محصول آشنا شوند.
 3. بر فن بیان خود قوت ببخشند.
 4. در همایش ها شرکت کنند.
 5. با مشاورین در ارتباط باشند.
 6. ویدیوهای آموزشی ببینند.
 7. ضعغهای خود را با پرسش از مشاور برطرف کنند.

وقتی برندسازی شروع می شود بازده زمانی یک تا سه ماه طول می کشد تا در بازارهای داخلی جواب بگیرید. تولید محتوا بستگی به محصول و سایت و ساختار دارد. معمولابه این شکل است که یک سایت را به عنوان مرجع قرار داده می شود و با توجه به آن تولید محتوا می شود.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.9 پاسخ
 1. Avatar
  غزاله علیجانی گفته:

  درحال حاضر وضعیت اقتصادی خیلی بده تمام برندهای خارجی ورشکست شدن و هرسال کلی تعدیل نیرو دارند. وضعیت بهتر نمیشه و هرروز زیر فشار اقتصادی فرو نیریم

  پاسخ
 2. Avatar
  فاتح گفته:

  اشتغال زایی یک طرف ماجراست و امنیت شغلی سمت دیگر ماجرا. همین مشاغلی هم که هست امنیت ادامه داشتن ندارند

  پاسخ
 3. Avatar
  الوند میرزایی گفته:

  بیکاری از بین نمیرود مگر اینکه بوروکراسی های اداری از بین برود و راه تجارت آسان تر شود

  پاسخ
 4. Avatar
  عصاری گفته:

  در عرصه ی تجارت برخی تنگ نظری ها هم وجود دارد که موجب عدم پیشرفت شغلی و مالی میشود. برخی میخواهند همه چیز برای خودشان باشد و افراد دیگر را شریک بهره های اقتصادی خود نمیکنند

  پاسخ
 5. Avatar
  ربانی گفته:

  هر شخصی خودش باید تلاش بیش از پیش داشته باشد و منتظر کمک دولت و یا مسءولین نباشد. تجارت نیازمند تلاش و آموزش بهینه است

  پاسخ
 6. Avatar
  عبدالملکی گفته:

  علت اینکه ما در ایران تاجر ماهر نداریم این است که آموزش های حرفه ای و تخصصی نداریم و هرکس هرکاری دلش میخواهد انجام میدهد

  پاسخ
 7. Avatar
  آنا گفته:

  میان حرف و عمل یک دنیا راه است عزیز من
  اگر توانستید این مسافت را طی کنید به موفقیت هم خواهید رسید

  پاسخ
 8. Avatar
  راسخ گفته:

  موضوع اینه که مشکلات کشور با شعار دادن حل نمیشه که اگر قرار بود با حرف و شعار حل بشه که ما باید یک کشور پیشرفته می بودیم

  پاسخ