چگونگی ارتباط گرفتن با تامین کننده + فایل صوتی

چه مسائلی باعث می شود که تامین کننده قیمت محصولات را ارائه نکند، علت این است که مخاطب احساس می کند شما واسطه یا دلال هستید که قصد دارید در فروش میانجی گری کنید که در این صورت تامین کننده از همکاری کردن و دادن اطلاعات به شما خود داری می کند.

چطور تامین کننده پیدا کنیم و با آنها ارتباط برقرار کنیم
چه مسائلی باعث می شود که تامین کننده قیمت محصولات را ارائه نکند، علت این است که مخاطب احساس می کند شما واسطه یا دلال هستید که قصد دارید در فروش میانجی گری کنید که در این صورت تامین کننده از همکاری کردن و دادن اطلاعات به شما خود داری می کند.

این کار، اشتباه بزرگی است پس سعی کنید نحوه صحبت خود را تغییر داده و دیالوگ های بهتری برای برقراری ارتباط انتخاب کنید.
در صورتی که با یک دیالوگ اشتباه پیش می روید و طرف مقابل از همکاری با شما سر باز می زند سعی کنید رفتار و دیالوگ خویش را تغییر دهید.

دو استراتژی مهم برای پیدا کردن و ارتباط گرفتن با تامین کننده وجود دارد:
1) تامین کننده برای فروش محصولات به سراغ شما بیاید
در صورتی که شما به عنوان یک تاجر موفق و قابل اعتماد در برابر مردم ظاهر شوید تامین کننده ها خودشان برای فروش به سراغ شما می آیند و از شما درخواست می کنند که کالاهای آنها را به فروش برسانید و برای آنها هم بازاریابی کنید.

همه تامین کننده ها دوست دارند محصولات خود را به فروش برسانند ولی به هر قیمتی و به هر شخصی حاضر نیستند فروش داشته باشند.
حتی حاضر هستند برای کسانی که ارزشش را داشته باشد محصول خود را به صورت امانی و بدون دریافت پول، در اختیارش قرار دهند.
اما بعضی از افراد حتی حاضر هستند پول نقد بدهند ولی تامین کننده حاضر نیست کالایی به آنها بدهد.

2) شما به سراغ تامین کننده ها بروید
در این روش شما به عنوان فردی که دارای یک سایت اینترنتی برای فروش هستید به سراغ تامین کننده ها می روید و از آنها درخواست می کنید که کالاهای خود را در اختیار شما قرار دهند تا برای آنها به فروش برسانید.

کدام روش بهتر است؟
در صورتی که تامین کننده به سراغ شما بیاید، بسیار به نفع شما است و به راحتی می توانید از آنها نمونه کالا بگیرید و بدون اینکه ریالی پول پرداخت کنید، می توانید از محصولات آنها عکاسی کرده و در سایت خود قرار دهید.
کاتالوگ دارید و قیمت هم در اختیار شما قرار می دهند، پس همه چیز برای شما فراهم می شود و به راحتی می توانید بفروشید.

اما چه زمانی این اتفاق می افتد؟
زمانی که شما معروف و مشهور شده باشید، برای اینکار باید حجم تبلیغات شما به حدی زیاد شود تا شما را به عنوان مرکز توزیع یک محصول مانند پتو بشناسند، مانند سرای ایرانی، یا شهر فرش که آنها تولیدی فرش ندارند بلکه فرش شرکت های دیگر را معرفی می کنند و به فروش می رسانند.همچنین سایت دیجی کالا، تولید کننده محصولات نیست بلکه کالاهای تامین کنندگان دیگر را به فروش می رساند، پس زمانی که متوجه شوند شما یک فروشنده حرفه ای و با سابقه و سرشناس هستید سعی می کنند کالاها و محصولات خود را در اختیار شما قرار دهند.

پس معروف شوید، برند داشته باشید و حرفه ای جلوه کنید، در ابتدای کار فقط تمام تمرکز خود را روی تبلیغ بگذارید، در صورتی که برند شما شناخته شده باشد آنگاه مشاهده خواهید کرد که تامین کننده ها در سایت شما ثبت نام می کنند و حاضر هستند با شما همکاری داشته باشند.

در صورتی که قرار است شما به سراغ تامین کننده ها بروید، باید مذاکره کردن را بلد باشید و بدانید که با چه ادبیاتی باید با آنها صحبت کنید، همچنین فن بیان خوبی داشته باشید و اگر این مهارت ها را ندارید از آرادی هایی که در حوزه شما کار می کنند استفاده کنید.

در هر حوزه ای که باشید، حتما مشابه با کالا و محصولات فعالیت شما در آرادبرندینگ افرادی هستند که کار می کنند، آنها هم روزهایی مشکلات شما را داشته اند و امروز تامین کنندگانی دارند که به راحتی با آنها همکاری می کند.

البته این افراد به راحتی تامین کننده خود را در اختیار شما نمی گذارند، و احتمالا پیشنهاد همکاری مشترک را به شما می دهند یعنی وقتی مشتری سفارش کالایی را به شما می دهد شما از این آرادی های که قبلا در این حوزه کار کرده اند، خرید می کنید و درصدی از سود را به آنها می دهید.
درست است که درصد سود شما کم می شود ولی چرا باید مشتری را از دست بدهید، حاضرید با همکاری و مشارکت سود خود را تقسیم کنید تا کالا مشتری را تامین کنید.

اگر شما هزار مشتری هم داشته باشید تا زمانی که تامین کننده ندارید هیچ فروشی نخواهید داشت، پس خوب است که از آرادی ها کمک بگیرید و طمع نکنید و تا زمانی که سایت شما معروف شود از این راهکار استفاده کنید تا تامین کنندگانی پیدا کرده تا بتوانید کم کم در تجارت کردن مستقل شوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ