🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

نحوه برقراری ارتباط با تامین کننده + فیلم

بسته به محصولی که برای تجارت د راختیار داریم روش های متفاوتی برای برقراری ارتباط با تامین کننده وجود دارد که قرار است با کارخانه دار، بازاری یا کشاورز و حتی واردکننده در ارتباط باشیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
راه حل برای تامین چرم

پیدا کردن تامین چرم طبیعی
اگر چرم طبیعی کار می کنید که تامین چرم خیلی برایتان آسان است. خیابان فردوسی تهران مرکز و بازار چرم است. تعداد زیادی چرم شهر مثل چرم شهر ورامین، مشهد، تبریز را داریم. چرم گاوی را در تبریز، چرم بزی را از سمت ورامین و چرم شتری را از مشهد به راحتی می ‌توان پیدا کرد.
حوزه ‌هایی که محصول کارخانه ای هستند پیدا کردن تامین شان راحت است چون می روید و شهرک صنعتی هایشان را پیدا می کنید. حوزه‌هایی که تامین هایش کشاورزی است یک مقداری سخت تر هستند چون باید به آن شهر مربوطه سر بزنید. مثلا می خواهید یا پیاز پیدا کنید باید در فصل پاییز به دزفول ولی در بهار به کرج بروید که این رفت و آمدش زیاد است.

سخت ترین مدل محصولات برای پیدا کردن تامین، محصولات وارداتی است چون این ها نه شهرک صنعتی و نه محل مشخصی دارند. یک شرکت بازرگانی است که یک دفتر دارد این دفتر می‌تواند در خیابان جردن تهران یا در سعادت آباد تهران باشد، هر جایی ممکن است باشد این ها هست که پیدا نمی‌ شوند ولی محصولات کارخانه ای و کشاورزی به راحتی پیدا می شوند.
اگر چرمتان طبیعی است توصیه می ‌شود که اول سراغ بازار بروید با بازار ارتباط بگیرید و تجربه کسب کنید و بعد سراغ شهرک صنعتی هایش بروید. پیدا کردن لیست شهرک صنعتی ها و کارخانه ها بسیار ساده است، کتابچه نمایشگاه دو سال قبل تهران را بگیرید نمایشگاه چرم یک نمایشگاهی است که هر ساله برگزار می ‌شود کتابچه اش را بگیرید همه آنها هستند.

پیدا کردن تامین چرم مصنوعی

اگر روی چرم مصنوعی کار می کنید چون وارداتی است کمی کارتان سخت تر است. شرکت های وارد کننده را پیدا کنید، اگر هم ندارید فعلا سراغ همان بازار تهران بروید و با آن ها کار کنید. پیدا کردن تامین چرم کاری آسانی است.

دریافت پول قبل از انجام کار

وقتی با تأمین کننده کار می کنید می‌ گوید مشتری بیاور من درصد تو را می دهم، خیالت راحت ولی همین که پول به حساب تامین کننده واریز می شود می‌گوید این معامله کمتر سود داشت، بیا خودت ببر بفروش و سود من را بده و…. تامین کننده وقتی به شما نیاز دارد و می خواهد اعتمادتان را جلب کند، به شما قول هایی می دهد ولی وقتی که مشکلش حل شد زیر قولش می زند.
تامین کننده الان دارد اذیت می‌ کند، پول را نمی‌ دهد، می ‌گوید بیا ببر و … اما اگر ما چند تا تامین کننده داشته باشیم این مشکلات ما حل می ‌شود. در حوزه ویلچر خیلی تعداد تامین هایش زیاد نیست.

آیا برای دریافت پول جلسه حضوری را برویم؟

می توانیم جلسه حضوری را برویم، با تأمین صحبت کنیم، تامین یک فایل مالی برای ما باز کند و بستانکار شویم. مثلا می گوییم وقتی حساب بستانکاری ما به ۲ میلیون رسید با ما تسویه شود یا هر وقت ۵ تا مشتری برای شما پیدا کردیم مثلاً ماهیانه با ما تسویه شود ولی اگر ما یک یا دو تامین دیگری هم داشته باشیم و از آن تامین ها کمک بگیریم و کارمان را حل کند.
توصیه ما این است که جلسه حضوری را بروید و اگر تامین دیگری ندارید با تامین کننده اختلاف پیدا نکنید و با او تمام نکنید و اجازه دهید که کار پیش برود که اگر در بلند مدت تامین پیدا شد که چه بهتر و اگر نشد هم فعلا با همین کار کنید تا بتوانید تامین جدید پیدا کنید.
آیا بهتر است که با تولید محتوا تامین ‌کننده را وادار به ارتباط با خودمان کنیم یا بهتر از همان ابتدای کار با تامین کننده ارتباط بگیریم؟
این دو موضوع با همدیگر قابل مقایسه شدن نیستند. حالتی که ما می ‌گوییم تامین کننده با ما ارتباط بگیرد، برویم تولید محتوا کنیم، برند مان را بالا ببریم، سایتمان قوی باشد، شخصیتمان قوی باشد، ارتباطات تجاری مان خوب باشد، بتوانیم بفروشیم که تأمین ما را به عنوان یک قوی قبول کند و با ما کار کند. این کار شاید ۶ یا ۷ ماه هم طول بکشد در این مدت ما چه کار کنیم؟
اگر ما برویم ارتباط بگیریم به ما قیمت خوبی نمی دهند، باید پول نقد بدهیم تا به ما بار بدهند، ممکن است قیمت را بالا داده باشند و غیره. پس این ها با همدیگر قابل مقایسه، آنالیز و بررسی نیستند که بگوییم یکی از آنها بهتر است.
بهترین روش این است که در شروع کارتان سراغ بازار بروید با بازاری ها ارتباط بگیرید، بازاری ها گران ترین قیمت و کمترین سود را به شما می ‌دهند و بدترین حالت است ولی چون در بلند مدت قرار نیست با این بازاری ها کار کنید این آماتور بودن شما که باعث سوختن شما و تامین کننده و عدم اعتمادش می شود، روی یک بازار یا مغازه دار انجام شود، مغازه داری که بعد از آن هم به درد شما نمی خورد و این مثل آن زمین خاکی است که در فوتبال با آن شروع می کنید.
اول با بازاری صحبت کنید، ارتباط بگیرید، خوب که قوی شدید مثلا ۳ یا ۴ ماه که کار کردید ، سراغ تولید کننده ها بروید و یک مدت با این ها کار کنید و وقتی ۶ یا ۷ ماه شد و تامین کننده با شما ارتباط گرفت، در بلند مدت با این گروه کار کنید چون بهترین سود ها را این ها به شما می دهند.

محصول سنگ ساختمانی و نحوه فروش آن

در مورد این مبحث مشاورین آراد برندینگ قبلاً فایل صوتی دادند. وارد سایت آراد برندینگ شوید و در qa/aradbranding.com بخش جدیدی که روی سایت ایجاد شده و پاسخ و پرسش تجاری گذاشته می شود در آن بخش وارد شوید و سوالتان را مطرح کنید در آن بخش مشاورین آرادبرندینگ و سایر فعالان اقتصادی با تجربه هم هستند.
سوالتان را آنجا مطرح کنید، اجازه دهید که دیگران بیایند و به سوالات شما جواب بدهند این طوری هم علاوه بر آراد و مشاورین دفتر مرکزی، می‌توانید یکسری مشاور قابل اعتماد دیگر پیدا کنید هم اینکه می توانید در هر زمانی از شبانه روز سوالتان را مطرح کنید یک سری از فعالان هستند که جواب شما را می ‌دهند و این کار را برای شما راحت تر می کند، از این ظرفیت ‌ها هم استفاده کنید.

حوزه ادوات مربوط به تراکتور

یکی از مشکلات این است که اگر چند بار از کارخانه تامین کننده قیمت بگیرم، بعد از چند بار دیگر جواب درستی نخواهند داد.
شما چند دفعه به کارخانه زنگ می زنید و دفعه اول، دوم و سوم قیمت می گیرید ولی خریدی رخ نداده است چون خریدی انجام نشده شما برای تامین کننده فیک شدید.
ما گفتیم که شروع کار را با بازار انجام دهید که فیک شدنتان، یاد گرفتن و تست کردنتان با بازاری باشد نه با کارخانه دار. برای همین جواب شما را نمی ‌دهند. تامین کننده فقط پول را می شناسد هر وقت که به او زنگ می زند تا زمانی که به او پول ندهید حق ندارید به او زنگ بزنید. باید اگر امروز به صورت یک مشتری زنگ می زنید و خرید می کنید دفعه بعد باید پول بدهید و اگر پول ندهید فیک می شوید و به شما اعتماد نمیکند.
پس باید اگر با یک تامین ارتباط می گیرید فقط یکبار باشد حتی بهتر است ارتباط با تامین را دفعه اول با یک خط دیگر با یک اسم و شماره فیک انجام دهید، قیمت بگیرید و وقتی از مشتری پول گرفتید با این پول پیش تامین کننده بروید.
این یک اتفاق طبیعی است که برای خیلی از تازه کارها می‌ افتد، به کارخانه زیاد زنگ می زنند، خرید نمی کنند و فیک می شوند. با قیمت هایی که دارید کار کنید، از مشتری هایتان پول بگیرید، سه بار از آن کارخانه خرید کنید تا دوباره از فیک شدن در بیایید.

تولید محتوا و پیدا کردن تامین کننده

اصلاً تولید محتوا ربطی به تامین ندارد. هدف و بنای تولید محتوا این است که ما را به عنوان یک فعال اقتصادی در حوزه ای که داریم در آن کار می‌ کنیم، برند کند. قرار است تولید محتوا به ما مشتری بدهد.
حالا مثلاً اگر ما بخواهیم روی شوینده کار کنیم، آیا بهتر است که روی شوینده همه برندها را بنویسم؟ برند فیک بنویسم؟ عمومی بنویسم؟
اوایل عمومی ها را بنویسید مثلاً مرکز پخش مایع ظرفشویی ارزان. این ها عنوان های عمومی است که طرف زنگ زد دیگر برندی مدنظرش نباشد.
ولی اینکه ما برویم یک تامین پیدا کنیم و بر اساس آن تامین بنویسیم، این فاجعه، اشتباه و زمان از دست دادن است. ممکن است شما تامین را پیدا کردید، با هم کار کردید ولی بعدا با او به هم زدید، چه اتفاقی می‌افتد؟ در این صورت زمانتان را از دست می دهید.
پس اول عنوان عمومی بنویسید، در حوزه، خودتان را فعال و مطرح نشان دهید، کسانی که دنبال برند خاصی نیستند و دنبال محصول هستند شما را پیدا کنند و در زمان‌ های طولانی تر خوب که جا افتادید روی برند های خاصش هم کار کنید.

جمع بندی

تامین کننده مهم ترین و اصلی ترین کاراکتر و اصلی ترین شخصیت در کار ماست. مشتری پیدا کردن برای ما کار ساده ای است. اگر می‌ خواهید خوب کار کنید حواستان به تامین کننده باشد، تامین کننده و به خصوص کارخانه را نسوزانید، چون کارخانه آن تامین پایدار همیشگی است که شما با او خیلی کار دارید، زمین خاکی تان، تست هایتان و شروع به کارتان را با بازار انجام دهید.
با تأمین کننده های کارخانه و تولیدی که ارتباط می ‌گیرید دفعه اول فیک ارتباط بگیرید، هیچ وقت به یک کارخانه سه بار بدون پول زنگ نزنید، فعال باشید و کار کنید.

یک توصیه این است که شرایط کشور الان در off است. آنهایی که در off خوب کار می ‌کنند بعد از آن خیلی خوب پول در می آورند.

الان مصرف اینترنت در ایران ۴۰ درصد بالاتر رفته است. اگر الان بخواهید وارد سایت آراد برندینگ شوید، می زند ترافیک سایت آنقدر بالا است که شما امکان ورود ندارید، تعداد ورودی اش خیلی بالا رفته است در حالی که پخش زنده این سایت تعداد نفراتی که در آن هستند خیلی کمتر شده است، تازه این یک مجموعه اقتصادی فعال می باشد بقیه جامعه که دیگر بماند. جامعه در درس کرونا رفته است، دارد فکر می کند که ماسک از کجا بخرد با چه چیزی دست هایش را بشوید که کرونا نگیرد.
در این شرایط کار کنید چون این روزها هیچ کس کار نمی کند، جای پایتان را سفت کنید، این آخر سالی یک فاجعه ای دارد در اقتصاد رخ می دهد، بازار می خوابد، سال ۹۹ کلی چک برگشتی وجود دارد. پس با احتیاط و دقت کار کنید ولی کار کنید، شرایط خیلی خوبی برای پول در آوردن است پس سعی کنید پول در بیاورید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.3 پاسخ