📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

نحوه ارتباط با مشتری + فیلم

ارتباط با مشتری را وقتی بدانید به راحتی می توانید تمامی مشتریانی که با شما ارتباط می گیرند را به پول تبدیل کرده و سود بیشتری نمایید.

نقش آموزش در تجارت

بدون آموزش، تاجری موفق نخواهد شد.

یقینا افرادی در تجارت موفق می شوند که آموزش دیده باشند و آن آموزش ها را در تجارتشان عملیاتی کنند.
تمام تجار موفق مجموعه آراد برندینگ یک ویژگی مشترک دارند و آن اینکه توسط اساتید مجموعه آموزش دیده اند و تمام آموزش ها را عمل کرده اند.

شرط موفقیت

تنها شرط موفقیت ” انتخاب مسیر صحیح ” است.
اگر شما در مسیر صحیح قرار بگیرید، یقینا موفق خواهید شد.
موفقیت هیچ ارتباطی به سن و محل زندگی و دارایی شما ندارد؛ فقط باید در انتخاب مسیر دقت کنید.
سن و محل زندگی و دارایی ابزارهای رسیدن به موفقیت هستند که می توانند به شما کمک کنند، زودتر به موفقیت برسید.
افراد زیادی در مجموعه آراد وارد شدند که جوان بودن، اهل تهران بودن، پول کافی برای شروع تجارت داشتند اما موفق نشدند؛ در مقابلش افرادی از محروم ترین نقاط کشور عضو مجموعه آراد شدند که حتی پول کافی برای شروع تجارت نداشتند، اما چون اراده قوی داشتند و با راهنمایی مشاوران آراد مسیر صحیح را انتخاب کردند به موفقیت رسیدند.

 موانع موفقیت

مهمترین مانع موفقیت ” باورها غلط و افکار نادرست ” است؛ افکار بعضی از افراد هنوز خیلی قدیمی است و نمی خواهند افکارشان را اصلاح کنند.
تجربه مجموعه آراد نشان داده است، هر کسی که با سخنان کارشناسان آراد مخالفت کرده و باورهاش مخالف باورهای تیم آراد است، این مخالفت سبب ایجاد سدی شده که مانع از پذیرش نظرات کارشناسان آراد شده است و در نهایت این افراد چون خودشان هم استراتژی خاصی ندارند، نتوانسته اند به موفقیت برسند.
کسانی در آراد به موفقیت می رسند که به حرف اساتید مجموعه گوش کنند و به آن عمل کنند.
مجموعه آراد همواره اعتقاد دارد که همان طور شما وقتی سوار ماشین می شوید، به راننده اعتماد کرده و در رانندگی او دخالت نمی کنید و فقط منتظر می مانید تا او شما را به مقصدتان برساند؛ در تجارت هم به همین صورت رفتار کنید، یعنی فقط به سخنان کارشناسان مجموعه آراد توجه کرده و آنها را عملیاتی کنید و بعد صبر کرده و شاهد موفقیت تان باشید.

دوستانی که فکر می کنند روش خودشان برای به موفقیت رسیدن بهتر از متخصصان مجموعه آراد می باشد آن را انجام بدهند، اما اگر به شکست خوردند و در کار خود موفق نشدند، مجموعه آراد برندینگ را مقصر ندانسته و مسئولیت شکست خود را بپذیرند؛ اما اگر موفق شدند به مشاوران آراد برندینگ هم روش موفقیت خود را بگویند، تا متخصصان آراد هم روش خود را عوض کنند.
دوستانی که حرف های آراد برندینگ را عمل کرده و به موفقیت نرسند و نتیجه نگیرند مجموعه آراد برندینگ به آنها خسارت پرداخت می کند.
مجموعه آراد اعتقاد دارد تک تک شما عزیزان می توانید به موفقیت در تجارت برسید همان طور که مجموعه آراد در زمینه های مختلف کاری اش از قبیل برندسازی و فروش یا بازاریابی و غیره به علت تسلط بالا بر روی مباحث و تکنیک های آن کار به موفقیت رسیده است.
وقتی مجموعه آراد برندینگ به شما پیشنهادی می دهد، افراد یا آن پیشنهاد را می پذیرند و به موفقیت می رسند و یا آن پیشنهاد را نمی پذیرند و نتیجه نمی گیرند.

اگر می خواهید به موفقیت برسید، حتما به تمام نکات و روش های آراد برندینگ دقت کرده و دقیقا بدانید که منظور اساتید چه چیزی است و چه چیزی می گویند؟ آن ها را عمل کنید تا به موفقیت برسید.

یکی از مزایای بسیار خوب مجموعه آراد داشتن بخش پرسش و پاسخ برای شما عزیزان می باشد، هر قسمت از صحبت های اساتید را نفهمیدید، می توانید در قسمت پرسش و پاسخ سوال کنید تا تجار دیگر بیایند و آن موضوع را برای شما بیشتر توضیح بدهند یا حتی می توانید شماره تماس گذاشته تا با شما تماس گرفته شود.
بعضی از شما دوستان اعتقاد دارید که در مجموعه آراد برندینگ اساتید درست مطالب را بیان می کنند، اما مشاوران یا عوامل پشتیبانی مهارت کافی یا دقت لازم را ندارند؛ در پاسخ به این دوستان باید گفت که مجموعه آراد برندینگ یک شرکت بزرگ در بخش های مختلف می باشد و تمام اساتیدی که مباحثی را دارند می گویند قبلا به پرسنل زیر مجموعه شان به صورت کامل گفته اند و پرسنل دارای تخصص کامل هستند.

در ضمن مدیران ارشد مجموعه به صورت مکرر بر اعمال پرسنل زیر مجموعه خود نظارت کرده و آن ها را ارزیابی می کنند.

بعضی از دوستان اعتقاد دارند و فکر می کنند که مجموعه آراد آن ها را رها کرده و به کارشان رسیدگی نمی کند، اما سیستم مجموعه آراد برندینگ یک سیستم یکپارچه کامل و دقیقی هست که روزانه گزارش کار تمام افرادی که دارند با مجموعه کار می کنند ارسال شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد. مجموعه آراد نظارت دقیقی بر پرسنل خودش دارد.
یکی از دلایلی که بعضی از شما به نکاتی که اساتید در کلاس ها چه به صورت حضوری و چه آنلاین توجه نمی کنید، این می باشد که فکر و مغز و روح شما در جلسه کلاس نیست؛ جسم شما در کلاس اما فکرتان در جای دیگری است.
در ادامه به دلایلی که چرا وقتی همه در جاده موفقیت هستید، اما کسانی زودتر موفق می شوند و به انتهای جاده می رسند پرداخته می شود.

اعتمادسازی

عاملی که باعث می شود مشتری از شما خرید کند، مبحث بسیار مهم اعتمادسازی می باشد.

تا زمانی که مشتری به شما اعتماد نکند، از شما جنس نمی خرد.
بحث اعتمادسازی چندین زیر شاخه دارد.
بحث اعتمادسازی یکی از سخت ترین مراحل کار است، زیرا که مشتری ها باید ندیده و نشناخته از شما جنس بخرند.
افرادی که دفتر کار دارند به علت مذاکره حضوری می توانند بهتر بفروشند و همچنین کسانی که رابطه ای اقدام به فروش می کنند، درآمد بهتری دارند.

شیطان دشمن موفقیت انسان

در وجود تمام شما شخصیتی وجود دارد که وقتی شیطان به آن راه پیدا می کند، نمی خواهد شما به موفقیت برسید و دوست دارد شما همچنان فقیر بمانید.
این یک داستان واقعی است مثلا زمانی که شما دارید یک فیلم خوب می بینید و دو ساعت زمان می گذارید یا این که در شبکه های مجازی هستید و وقتتان را تلف می کنید، نفس شما نمی گوید که چرا این کار را می کنید؟ اما زمانی که شما بخواهید یک کار مفید انجام دهید مثل نماز خواندن؛ نفس شما جلوگیری می کند از انجام آن و نمی خواهد که نماز بخوانید.
افرادی معتقد هستند که با انجام روزانه یک کار مفید دیگر نفسشان بر او غلبه نمی کند اما نفس در چگونگی انجام آن عمل مفید هم دخالت کرده و مداوم شما را وسوسه می کند که آن عمل را به صورت خوب و عالی انجام ندهید.
شما باید بر روی نفس یا عامل بازدارنده از موفقیت به خوبی مسلط شوید و اجازه ندهید که او برای شما تصمیم گیری کند؛ زیرا با میدان دادن به او هیچ گاه به موفقیت نمی رسید.
شما باید قبل از هر کاری خود را بسیار خوب بشناسید، زیرا که نشناختن صحیح خود، باعث اعتماد به نفس پایین، قدرت بیان کم، شناخت نادرست و غیره می شود و افرادی که اعتماد به نفس پایین و قدرت شناختن یا قدرت بیان خوبی ندارند کامل رشد نمی کنند.

نحوه اعتمادسازی

۱- زیاد دیده شدن.
۲- به خوبی شناخته شدن.

زیاد دیده شدن

اگر شما می خواهید از دید مشتریان قابل اعتماد باشید و اعتماد آن ها را جلب کنید باید زیاد دیده شوید.
جمله ای هست که می گوید عقل مردم به چشمشان است؛ یعنی مردم با دیدن اعتماد می کنند.
به عنوان مثال چرا شما سرمایه خود را در بانک ها یا موسسات قرض الحسنه می گذارید؛ زیرا که آن ها زیاد دیده می شوند و اعتماد می کنید، اما اگر موسسه ای جدید بیاید چون هنوز زیاد آن موسسه را ندیدید اعتماد نمی کنید و سرمایه خود را در آن قرار نمی دهید؛ زیرا منشا عقل شما چشم تان و زیاد دیده شدن آن موسسه یا بانک یا شرکت است و این روش تا حدودی درست است.

بحث اعتمادسازی برای مشتری هم به همین صورت می باشد، اگر مشتریان برند یا شرکت یا به طور کلی کسب و کار شما را زیاد ببینند اعتماد می کنند؛ اما اگر کم ببینند شک می کنند و در ذهن خود سوالاتی از قبیل این که آیا خدمات شما درست است یا خیر؟ آیا دروغ می گویید یا راست؟ کلاهبردار نباشید یا جنس تان بی کیفیت نباشد و غیره به وجود می آید.

پس اگر شما بتوانید کاری کنید که زیاد دیده شوید، اصلا این نوع سوالات در ذهن مشتری نمی آید.

معایب زیاد دیده شدن

اگر شما کارتان را خوب انجام ندهید و اشتباهات موثری در کارتان انجام دهید که باعث ضرر دیدن مشتری شوید در این هنگام کار شما به علت زیاد دیده شدن دیگر به خوبی شناخته نمی شود و اعتماد مشتریان را از دست می دهید و از آن به بعد برند شما به بدی یاد می شود؛ مانند شرکت پدیده که داشت بسیار خوب و زیاد دیده می شد اما به علت یکسری از اشتباهات و کلاهبرداری ها دیگر به خوبی شناخته نمی شود.
پس اگر شما اشتباهی را انجام ندهید و به بدی شناخته نشوید ولی زیاد دیده شوید و حتی خوب هم نباشید، یعنی نه بد باشید و نه خوب اما چون زیاد دیده می شوید به موفقیت می رسید.
اما اگر شر برسانید از بازی تجارت بیرون انداخته می شوید و در نزد تمام مشتری ها به عنوان کلاهبردار یا متقلب شناخته می شوید.

به خوبی شناخته شدن

شما باید سعی کنید تا خود و تمام مجموعه تان در دید مشتری به خوبی دیده شوید و آن ها شما را به نیکی یاد کنند.

سوالی که پیش می آید این است که آیا شما اصلا فرصت اشتباه کردن را دارید؟ جواب منفی است؛ زیرا که اشتباه کردن جزئی از کار می باشد اما شما باید یاد بگیرید که چطور اشتباهتان را جبران کنید تا دوباره به خوبی شناخته شوید.

منظور از زیاد دیده شدن چیست؟

امروزه شما زیاد تبلیغات یک شرکت را به صورت یک بازه زمانی محدود در تلویزیون می بینید که بعد از یک مدتی دیگر تبلیغ آن برند نیست؛ مانند برند عالیس که تا چند وقت پیش در تلویزیون زیاد دیده می شد اما با پایان یافتن بودجه تبلیغاتی اش دیگر دیده نمی شود.
اما یکسری تبلیغات است که زیاد دیده نمی شود اما همیشه است انفجار تبلیغاتی ندارد.
انفجار تبلیغاتی مثل شرکت عالیس که یکدفعه زیاد دیده شد و فروشش به شدت بالا رفت، اما با مسئله کرونا فروش شرکت بسیار کم شد؛ زیرا تبلیغات شرکت عالیس حقیقی بود و با آمدن بیماری کرونا فضای حقیقی کمرنگ شد و تمام بودجه های تبلیغاتی اش سوخت و سرمایه ندارد که دوباره تبلیغ کند.
این موارد را شما باید در نظر بگیرید و اگر استراتژی غلط انتخاب کنید، جزء ضرر چیزی عائدتان نمی شود.
شما باید هوش تجارت خوبی داشته باشد و اگر ندارید از هوش تجارتی دیگران استفاده کنید.

بعضی از دوستان هستند که هوش تجاری بالایی ندارند اما با شرکت آراد برندینگ کار کرده و با راهنمایی های مجموعه آراد به موفقیت می رسند.

بهترین فضا برای زیاد دیده شدن

اگر شما بخواهید زیاد دیده شوید، بهترین فضا برای زیاد دیده شدن ” اینترنت و شبکه های اجتماعی ” است.
اگر شما بخواهید برندسازی اینترنتی انجام دهید و در اینترنت پول زیادی به دست بیاورید، باید کاری کنید که زیاد دیده شوید. مثلا در اینترنت جستجو کنید خرید چرم طبیعی خرگوش و می خواهید آن را خرید کرده و صادر کنید، اگر سرچ کنید تا که تامین کننده خود را پیدا کنید، می بینید که اولین سایت در صفحه اول گوگل نوشته shervinleather و سایت دوم هم همان را نوشته است سایت سوم و چهارم leatherskin است؛ یعنی شما هر سایتی باز می کنید این اسم ها را می بینید و وقتی وارد تک تک سایت ها می شوید نام برند شروین را می بینید.
وقتی شما سرچ می کنید به نام شرکت شروین زیاد بر می خورید، یعنی این شرکت زیاد دارد دیده می شود و خود این باعث می شود شما به شرکت شروین اعتماد کنید؛ اما اگر به صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام این شرکت سر بزنید می بینید که فعالیت زیادی ندارد و این قسمت ها را از دست داده است.

مواردی برای بهتر دیده شدن سایت یا شبکه اجتماعی

۱- آپدیت سایت و شبکه های اجتماعی.
۲- استفاده از بنر تبلیغاتی با حجم مناسب در سایت.
آپدیت بودن سایت و شبکه های اجتماعی
شما اگر می خواهید قوی باشید و قوی دیده شوید، باید در همه قسمت های اینترنت و شبکه های مجازی فعالیت داشته باشید، و اگر به تنهایی نمی توانید به تمام این قسمت ها رسیدگی کنید، نیرو بگیرید و تقسیم کار کنید؛ مثلا یک نفر را مسئول شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام بگذارید و از او بخواهید صفحه یا کانال تجارت شما را آپدیت و به روز نگه دارد؛ یعنی هر روز یک پست یا محتوای جدید بگذارد، در مورد سایت هم به همین صورت می باشد سعی کنید سایت خود را به روز نگه داشته و هر روز مطلب جدید یا تولید محتوای مناسب روی سایت قرار دهید.

وقتی شما سایت خود را آپدیت نگه می دارید در نگاه مشتری بهتر دیده می شوید.

اگر شما مثلا قیمت های فروش سایت خود را به روز نگه ندارید، مشتریان خود را از دست می دهید، شما زیاد دیده شدید اما با آپدیت نگه نداشتن خود، نتوانستید برندتان را به خوبی به مشتری معرفی کنید. پس مسئله زمان را جدی بگیرید و به روز باشید.
استفاده از بنر تبلیغاتی با حجم مناسب در سایت
اگر شما از عکس یا بنر تبلیغاتی با حجم زیادی در سایت خود استفاده کنید، این باعث می شود که آن بنر دیر لود شود و مشتری زمان برای دیدن بنر تبلیغاتی نداشته باشد.
به عنوان مثال شما از یک بنر ۱۰ مگابایتی در سایت خود استفاده می کنید. امروزه اکثر افراد با موبایل سرچ می کنند و وارد سایت ها می شوند و اگر بنر تبلیغاتی شما دارای حجم بالایی باشد، مدت زمان زیادتری طول می کشد تا کامل ظاهر شود و این یک نکته منفی برای سایت شما به حساب می آید.
یادتان باشد که امروزه معمولا مردم یا مشتری ها در کمتر از ۳ ثانیه تصمیم می گیرند و چون سایت شما سرعت پایینی به واسطه حجم بالای بنرها و عکس ها دارد و در ۳ ثانیه بالا نمی آید مشتری سراغ سایت دیگری می رود.
اگر دقت کنید اکثر برندهای معروف و معتبر در بیلبوردهای تبلیغاتی خود در سطح شهر یا جاده با این که اندازه بزرگی روی بیلبورد در اختیار دارند اما از متن و عکس ساده استفاده می کنند؛ زیرا می دانند مشتری که با ماشین رد می شود، فقط چند ثانیه فرصت دیدن و خواندن بنر را دارد پس فقط با نوشتن نام برند خود آن را تبلیغ می کنند و در ذهن مشتری قرار می دهند.

اگر شما موارد ذکر شده را رعایت نکنید، وقتی آنالیتیکس یا تجزیه و تحلیل سایت خود را انجام می دهید می بینید که مشتری وارد سایت شما شده است اما تماسی یا ارتباطی با برند شما نگرفته است دلیلش این می باشد که سایت شما را به علت رعایت نکردن موارد ذکر شده در کمتر از چند ثانیه ترک کرده است.
پس برای زیاد دیده شدن روی محتوای سایت های خود کار کنید، به گونه ای کار کنید که اگر مشتری هر کلید واژه ای در مورد نوع کسب و کار شما در گوگل سرچ کرد، سایت های شما جز اولین سایت هایی باشد که در صفحه اول قرار می گیرد و اجازه دیده شدن به رقیب تان را نمی دهد. پس کاری کنید که وقتی مشتری با شما تماس گرفت بپرسد که چرا هر چه سرچ می کند سایت شما اول می آید.

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام و تلگرام کسب و کارتان را فعال داشته باشد و هر روز پست بگذارید.
در تلگرام اگر روزی یک پست هم قرار دهید کافی می باشد اما به محتوای همان یک پست هم توجه کنید.
نکته بسیار مهمی که در مورد پست گذاشتن در کانال تلگرامی باید بدانید این است که از قرار دادن پست های مشابه کانال های سرگرمی و شوخی تلگرام در کانال برند خود به شدت پرهیز کنید؛ زیرا این پست ها اصلا مناسب برند تجاری شما نمی باشد.
از قرار دادن پروفایل های نامناسب برای صفحات شخصی خود بپرهیزید.
زمانی که مشتری وارد سایت شما شده است و می خواهد با شما ارتباط برقرار کند با به دست آوردن شماره شما اول به صفحه شخصی شما وارد می شود و با دیدن عکس پروفایل نامناسب می فهمد که شما هنوز در عرصه تجارت بزرگ نشده اید و قوانین تجارت را نمی دانید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


20 پاسخ
 1. Avatar
  علی کمالی گفته:

  با تشکر از نکته بینی شما عزیزان به نکته های بسیار ریز در متن بالا اشاره شده که بنده حتی تا به حال به ذهنم خطور نکرده بود.واقعا چنین مباحث مفیدی ارزش چندین بار خواندن را دارد

  پاسخ
 2. Avatar
  محمدچاره خواه گفته:

  مشتری نحوه‌ی برخورد ما رو به خاطر می‌سپاره و این روزها به کمک فیسبوک، اینستاگرام و دیگر ابزار ارتباط جمعی، تجربیات‌شو با دیگران به اشتراک می‌زاره

  پاسخ
 3. Avatar
  مهدی منظمی گفته:

  نحوه‌ی برخورد درست با مشتری مهمه و این چیزی نیست که فقط محدود به رابطه‌ی فروشنده و کارفرما با مشتری شه بلکه همه‌ی ما باید نحوه‌ی برخورد درست با دیگران رو بیاموزیم

  پاسخ
 4. Avatar
  عباس شمس گفته:

  زمانی که با ملاحظه و استفاده از روش خاصی اطلاعات رو به مشتری منتقل می‌کنیم بازدهی بسیار بهتری رو در کسب‌و‌کارمون مشاهده میکنیم

  پاسخ
 5. Avatar
  رسول کهنسال گفته:

  تقریبا همیشه انگیزه با علاقه همراهه و ارتباطش با هدف اینه که باید مورد علاقه ی ما باشه

  پاسخ
 6. Avatar
  مصطفی62 گفته:

  سلام من بعنوان تازه کار وقتی این مطالب رامیخوانم اعتماد به نفس خوبی نسبت به شروع کار پیدا میکنم خیلی ممنون از اراد که به ریز بینی ها توجه میکند

  پاسخ
 7. Avatar
  آرش بیگی گفته:

  باید بر روی مشکل تمرکز کرد و به راه حل اون فکر کرد
  به جای اینکه یک عکس‌العمل بدون فکر انجام داد

  پاسخ
 8. Avatar
  فرامرز ثمر گفته:

  ارائه خدمات خوب به مشتری یکی از عوامل اصلی موفقیت ما هستن و نحوه برخورد با مشتری نیز یکی از فاکتورهای ارائه خدمات خوب به مشتریه

  پاسخ
 9. Avatar
  حمیدقلی پور گفته:

  برای اینکه زندگی خوبی در کنار دیگران داشته باشیم بودن در اجتماع علاوه بر اینکه طعم موفقیت رو برای ما شیرین تر می کنه

  پاسخ
 10. Avatar
  محمدنقدی گفته:

  همیشه صحبت در مورد برنامه ریزی ،پیشرفت و موفقیت کار آسونیه در حالی که عمل به همین برنامه ریزی کار هر کسی نیست

  پاسخ
 11. Avatar
  فرهادشقاقی گفته:

  یک لحن خاص برای صحبت کردن با مشتری در نظر بگیریم و سعی کنیم به کارکنان هم بیاموزیم همیشه از این لحن برای تمام مکالماتشون استفاده کنن

  پاسخ