🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

نحوه ارتباط موثر با مشتری + فیلم

برای موفقیت در کسب و کاری که قصد شروع آن را دارید، بی شک یکی از کلیدی ترین بخش های آن، ارتباط با مشتریان است. چنانچه شما در تمامی مراحل به خوبی عمل کنید اما تعامل خوبی با مشتریان و کسانی که به شما مراجعه می کنند نداشته باشید، معاملات اندک و کم سودی خواهید داشت. در این مقاله تکنیک ها و راهکارهای ارتباط با مشتریان را بررسی می کنیم تا شما را با نکات مهم مربوط به این مسئله بیشتر آشنا کنیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
راهکارهای ارتباط با مشتری

برای موفقیت در ارتباط با مشتری ها، باید راه های ارتباطی مطمئن در اختیار مشتری قرار دهید تا از طریق آن ها با شما ارتباط برقرار کند.
اولین نکته در مورد سیم کارتی است که قصد دارید شماره آن را به عنوان راه ارتباطی در سایت یا کانال خود قرار دهید. این سیم کارت شما حتما باید با پیش شماره ۰۹۱۲ باشد. تهیه چنین سیم کارتی از مواردی است که حتما باید صورت بگیرد.
شما باید یک سایت شرکتی فعال داشته باشید که به مشتری خود معرفی کنید. همچنین یک ایمیل شرکتی باید در سایت های خود معرفی کنید. ایمیل شرکتی باید بر اساس سایت شرکتی شما ساخته شود. این مواردی که بیان شدند، الزامی هستند و حتما باید تهیه شوند تا علاوه بر اعتمادسازی، مشتری به برقراری ارتباط با شما ترغیب کند.

قراردادن تصویر پرسنلی مناسب و لوگوی برندتان در سایت ها و شبکه های اجتماعی، تأثیر زیادی در جذب و ارتباط مشتری با شما دارد. همچنین با واترمارک کردن تصویر خودتان که مجموعه آراد برندینگ با هزینه پایینی برای شما انجام می دهد، می توانید جایگاه بسیار مناسب تری در گوگل به دست آورید.
نکته بسیار مهم دیگری که در عین سادگی مورد غفلت واقع می شود، همیشه در دسترس بودن است. شما باید تماس های تلفنی و پیام هایی که دریافت می کنید را در اسرع وقت پاسخ دهید. رعایت نکردن همین نکته ساده باعث شده است تا بسیاری از افراد با عدم اعتماد مشتریان روبرو شوند و نتوانند معاملات زیادی انجام دهند. برخی از مشتریان، لحظه ای هستند و در یک لحظه تصمیم به خرید می گیرند و ممکن است بعد از آن پشیمان شوند. شما باید فرصت ها را غنیمت بشمارید و حتی یک مورد را هم از دست ندهید.
رفتار حرفه ای عامل دیگری است که اعتماد مشتریان را نسبت به شما جلب می کند. شما باید از ساختارها و ابزارهای حرفه ای استفاده کنید تا مشتری به دید یک حرفه ای به شما نگاه کند. چنانچه شما به حرفه ای بودن در کار خود مشهور شوید، مشتریان حرفه ای تری به سراغ شما خواهند آمد.
در ارتباط با مشتری دقت کنید تا این حس را به او منتقل نکنید که می خواهید پول او را از جیبش بیرون بکشید. بلکه تلاش کنید تا مشتری، شما را یک دلسوز و مشاوری ببیند که قصد کمک کردن به او را دارد. برای این منظور شما باید در زمینه محصول خود یک متخصص باشید تا بتوانید از تمامی جوانب به بررسی مسائل بپردازید و پاسخگوی تمامی سؤالات مرتبط باشید.

ضرورت برندینگ در کسب و کار

یکی از عواملی که فروش محصولات را آسان تر می کند، برندینگ است. برندسازی حرفه ای و مناسب باعث می شود تا بزرگ و معتبر و مورد اعتماد جلوه کنید.

سعی کنید در تمامی شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف دیده شوید. شما باید برای کسب و کار خود یک سناریو بچینید و بر اساس آن پیش بروید. برای معرفی محصول و برند خودتان باید یک مسیر مشخص و منظم داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

پیگیری مشتریان

این مرحله سهم زیادی در موفقیت شما دارد. اگر به صورت حرفه ای و گام به گام عمل کنید، موفقیت شما قطعی خواهد بود.

درون این مرحله، گام های متعددی وجود دارد که هر یک سهم مختلفی در موفقیت در این مرحله دارند.
۱۰% کاری که در این مرحله صورت می گیرد، مربوط به بررسی درخواست مشتری است. باید خوب گوش کنید و درست بفهمید تا بتوانید دغدغه های او را بر طرف کنید.
ارسال اطلاعات لازم برای مشتری، ۲۰% دیگر شما را در این مرحله پیش می برد. شما باید به ازای هر یک از محصولات خود، یک بروشور تهیه کنید. کاتالوگی باید داشته باشید که محصولات شما را معرفی کنید. یک کمپانی پروفایل حرفه ای تهیه کنید. از قبل باید به فکر این موارد باشید و همه آن ها را فراهم کنید تا با دست پر با مشتری ها ارتباط برقرار کنید.
قسمت اعظم کار شما در پیگیری مشتری، مربوط به بعد از دو گام گذشته است. بعد از ارتباط مشتری با شما و دریافت اطلاعات لازم در مورد محصولی که ارائه می کنید، نباید مشتری را رها کنید. با پیگیری و ارتباط با مشتری می توانید تا ۶۰% موفقیت خود را در این مرحله تضمین کنید.
ارائه پیش فاکتور، ۱۰% باقیمانده را کامل می کند. پیش فاکتور باید از قبل تهیه شده باشد و در قالبی مناسب به مشتری ارائه شود. پیش فاکتور می تواند ساده یا گرافیکی باشد. در پیش فاکتور مواردی چون شرح کالا، مدت اعتبار پیش فاکتور، قیمت و تعداد کالا و … ذکر می شود.
برنامه قدم به قدمی که بیان شد، از ضروریات اولیه شروع یک تجارت موفق هستند و سرمایه خود را به این ترتیب باید در مراحل مختلف هزینه کنید.

استخدام نیروی متخصص

بعد از گسترش کسب و کار و افزایش تعداد مشتریان، فرصت کافی برای رسیدگی به تمامی آن ها را نخواهید داشت و باید نیرو جذب کنید. اما دقت کنید که در جذب نیرو عجله نکنید. اول خود شما باید در کار خود متخصص و حرفه ای شوید تا بتوانید این تخصص و مهارت را به نیروهای خود منتقل کنید. بنابراین تا زمانی که نسبت به تخصص خودتان مطمئن نشده اید، هرگز نیرو جذب نکنید، چرا که قطعا ضرر خواهید کرد. این رفتار، رفتار حرفه ای ها است.
برای جذب نیرو باید مراحلی را طی کنید. اول باید مشخص کنید که برای چه بخشی نیاز به نیرو دارید. نیروهای خود را باید به دو دسته تقسیم کنید؛ یک دسته نیروهایی که برای شما پول می سازند، مانند نیروهای بخش فروش؛ دسته دیگر نیروهایی هستند که پول ساز نیستند و فقط برخی خدمات را برای شما انجام می دهند. شما برای نیروهای دسته اول خود باید وقت زیادی صرف کنید و در انتخاب آن ها نهایت دقت را به خرج دهید.

برای جذب نیروهای حرفه ای، باید یک آگهی حرفه ای تهیه کنید و آن را بر روی سایت و شبکه های اجتماعی خود قرار دهید. اگر از آگهی های ساده با محتواهای پیش پا افتاده استفاده کنید، نباید توقع داشته باشید، افرادی با ویژگی های خاص به شما مراجعه کنند.

مرحله مهم دیگر در جذب و استخدام نیرو، مصاحبه و بررسی رزومه است. شما باید در شناخت افراد دقت زیادی پیدا کنید و سعی کنید بهترین آن ها را برای خود انتخاب کنید تا بهترین نتیجه ها را به دست آورید. در نهایت اگر تمامی مراحل را به صورت حرفه ای و دقیق انجام داده باشید، می توانید نیروهای بسیار خوبی جذب کنید که کارها را بسیار راحت تر می کنند و وقت بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد تا به فکر گسترش کسب و کار خود بیفتید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ