نحوه ترخیص کالا از گمرک + فیلم

نحوه ترخیص کالا از گمرک را بدانید تا بتوانید به درستی اقدام به پلمپ کردن کالاهایتان کنید، و فرق بین شرکت های حمل و نقل و ترخیص کار را کامل متوجه شوید.

ترخیص

عملیات ترخیص قبل از تمامی مراحل است.

شما کالاهایتان را به گمرک ارسال می کنید، گمرک مدارکتان را چک کرده و مهر می زنند و اجازه خروج می دهند.

مدارکی که مهر شد و اصطلاحا کالا پلمپ شد یعنی این کالا برای ایران نیست و شما نمی توانید در ایران آن را بفروشید، کانتینری که مهر خورده است برای اینکه آن را مجددا وارد ایران کنید باید دوباره گمرگ آن را مرجوع کند و مهر دیگه ای بزنند تا برگشت بخورد و تا زمانی که مهر نخورده باشد اجازه برگشت ندارد.

 همانطور که در ایران کالای مهر خروج نخورد اجازه خروج ندارد ، کالایی هم که مهر مرجوعی یا برگشت نخورده باشد با این که کالا هنوز از کشور خارج نشده است اجازه توزیع و باز گشت مجدد را به ایران ندارد.
هزینه های گمرکی

استافینگ کانتینر یعنی کالایی را در کانتینر بار چینی می کنند.

اگر کانتینر بیست فوت باشد تقریبا 750.000تومان است ، کانتینر چهل فوت تقریبا 900.000 تومان است کانتینر کالایی و کانتینر یخچالی تقریبا 200.000 تومان تفاوت قیمت دارد.

قیمت ها اکنون به این صورت است ممکن است در سال ها و زمان های دیگر متفاوت باشد.

شرکت ترخیص کاری با شرکت حمل و نقل مرتبط نیستند.

پلیس گذرنامه و شرکت های هواپیمایی با هم مرتبط نیستند.

شرکت های هواپیمایی وظیفه صادر کردن بلیط و حمل و نقل را بر عهده دارد و شرط آن این است که خود شما و کالاهایتان بعد از گمرک اجازه خروج را داشته باشید اگر اجازه خروج نداشته باشید ارتباطی با شرکت هواپیمایی ندارد.

گمرک و شرکت ترخیص کاری مربوط به خروج کالا از کشور است اما حمل و نقل را شرکت هواپیمایی یا شرکت دریایی انجام می دهد و فقط پول کرایه حمل و تی اچ سی  و صدور کارنامه را از شما دریافت می کند .

سویچ ریل را هم از شرکت حمل و نقل باید دریافت کنید ، کراس استاف را هم شرکت های حمل و نقل انجام میدهند و نمایندگی هایی دارند که برای شما این کار را انجام می دهند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  مگه کالای صادراتی دوباره تو ایران فروخته میشه؟
  اگه قراره اینجا بفروشنش اصن چرااز اول میخوان که صادرش کنن؟

  پاسخ
 2. مهرشاد
  مهرشاد گفته:

  چه علت هایی میتونه داشته باشه که کالایی که بعد از طی کردم مراحل صادرات و گمرک دوباره برگشت بخوره؟

  پاسخ