نحوه بررسی جایگاه سایت + فیلم

در این مقاله کامل توضیح داده ایم که به چه صورت به وسیله صفحات گل و لندینگ پیج می توان جایگاه برتر را در جستجوی های گوگل برای سایت خود کسب کرد.

نمایندگی دادن

الزام نیست که شخص خودمان تولید کننده باشیم تا بتوانیم نمایندگی برند یا شرکت خاصی را داشته باشیم می توانیم یک واسطه یا تاجر باشیم و به کارخانه های مختلف نمایندگی بدهیم که البته یک سری قوانین خاص خودش را دارد که ما آرادی ها در رابطه با نمایندگی ها، چندین بار صحبت کردیم و فیلم هایش در آپارات موجود است که می‌ توانید ببینید و یاد بگیرید.

شناسایی صفحات مختلف

متوجه شدیم که صفحه لندینگ صفحه ای است که مشتری ها بیشتر آن صفحه را می بینند، حالا آیا آن صفحه ما اصلاً توان تبدیل مشتری به پول را دارد؟ آن صفحه ما اصلاً خوب توضیح داده می شود؟ خوب ما را معرفی می کند؟ نیازی نیست تمام تک به تک صفحات سایت ما مجموعه شخص خودمان را معرفی کنند، بلکه فقط صفحه لندینگ پیج خیلی مهم است، لندینگ برای صفحه گل پاس می دهد، حالا صفحه گل من باید چه شکلی باشد؟ در صفحه گل می خواهم چه بگویم؟

صفحه گل نباید شلوغ باشد، بعضی ها صفحه لندینگ را با صفحه گل اشتباه می‌ گیرند، صفحه گل یک صفحه ای است که در آن یک فرم ساده موجود است و در آن فرم اسم مشتری، اسم شهرش و شماره موبایلش را می پرسیم.

طولانی کردن فرم در صفحه گل

بعضی افراد به آرادی ها درخواست می‌ دهند و می‌ گویند من می‌ خواهم فرمم شکیل تر باشد یعنی می ‌خواهم در فرمم سطح تحصیلات مشتری را هم بدانم، می خواهم بدانم که آن فرد می ‌خواهد صادرات کند یا برای بازار داخل می ‌خواهد، قصد دارد ماهیانه چقدر خریداری کند؟ تمایل دارم  اول استانش را انتخاب کند بعد از آن شهر و بعد اگر روستا است روستا را مشخص کند، پلاک را می خواهم دریافت کنم، کد ملی اش را هم می‌ خواهم بدانم و همه این ها را می ‌خواهم در فرم به من بگوید.

این یک تحلیل کاملاً ناشیانه و آماتور است، اگر ما این فرصت را داشته باشیم خوب است اما هر چقدر که شما فرمتان را طولانی تر می کنید مشتری علاقه و رغبتی ندارد که بخواهد فرم شما را پر کند و اصلاً از این کار لذت نمی برد، شما همین که اسم مشتری، شماره موبایل و اسم شهرش را بپرسید کار تمام است، اطلاعات مشتری را بگیرید و در گام های بعدی اطلاعات را تکمیل کنید.

فکر کردید شما یک شرکتی شبیه ثبت ‌احوال هستید؟ بله، ثبت احوال این اطلاعات را می پرسد و در فرمش از شما ۲۰ تا گزینه می ‌خواهد، چون آنجا اجباری است و اگر فرم را پر نکنید به شما شناسنامه نمی دهند پس تا جایی که بتوانند هر اطلاعاتی را می ‌گیرند اما مشتری شما اجباری ندارد که فقط از شما جنس خریداری کند و اگر او را خسته کنید می ‌رود.

پس نباید در صفحات گل مان از این اشتباهات انجام دهیم، صفحه گل یک صفحه کاملا ساده است، فرض کنید گوگل از یاهو، بینگ و موتورهای جستجوی دیگر مدل می‌ گرفت، در این صورت امروز گوگل نمی ‌شد، صفحه اول گوگل، صفحه گل گوگل است یعنی خیلی خیلی ساده طراحی شده است، یک صفحه ای است که صرفا می ‌گوید در آن سرچ کنید و در صفحه اولش (صفحه گلش) تبلیغ نمی ‌کند.

تبلیغات در صفحه گل

گاهی اوقات افرادی را می ‌بینیم که در صفحه گل شان تبلیغ می ‌کنند و کاری می ‌کنند که مشتری را از دست بدهند و طرز فکرشان این است حالا که مشتری در صفحه گل من آمد شاید چیزی از من خریداری نکند حداقل تبلیغ من را ببیند و برند شود.

این کار را انجام ندهید در صفحات گل و صفحات تاپ پیج نباید تبلیغات کنید شما می ‌توانید در صفحات دیگر تبلیغات و برند سازی خودتان را داشته باشید اما در صفحه لندینگ و گل هرگز چنین کاری نکنید، این دو تا صفحه، صفحات مهم و حساس تیم ما هستند صفحاتی هستند که بعدا می خواهیم در آن بفروشیم و از مشتری پول بگیریم، پس باید خیلی خیلی حرفه ای خودتان را نشان دهید نه اینکه بخواهید آماتور مثل شرکت‌ های دیگری که صرفاً از مسیر تبلیغات پول در می آورند کار کنید مثلا بگویید شبیه سایت ورزشی تی وی، بیتوته یا سایت خبری می خواهم کار کنم که در همه صفحاتشان تبلیغ دارند.

آنها دنبال این نیستند که از مشتری پول دریافت کنند بلکه آنها فقط می‌ خواهند تبلیغات کنند، سایت شما با یک رسالت و هدف دیگری راه اندازی می ‌شود، شما فقط می خواهید به مشتری جنس بفروشید و پول بگیرید و نباید با آن استراتژی جلو بروید، آن سایت ها تنها منبع درآمدشان تبلیغات است، پس هرگز در صفحات تاپ پیج یا همان لندینگ پیج تان و صفحه گلی که ایجاد می کنید این کار را انجام ندهید.

صفحه گل و اطلاعات درونی آن

پس در صفحه گل یک فرم خیلی ساده و شماره تماس تان قرار می گیرد، بعضی از افراد متاسفانه می ‌خواهند در صفحه گل همه چیز را بگویند، در صفحه گل همه حرف‌ ها را نباید زد صفحه گل صفحه خیلی خیلی سبک و کوتاهی است که در آن یک فرم ساده و یک شماره تماس وجود دارد و پیج اینستاگرام، تلگرام، کانال ها، فیسبوک و شبکه اجتماعی هیچ کدام در این صفحه قرار ندارند و صرفاً فقط برای این است که مشتری را جذب کنید.

در یک صفحه دیگری تلگرام، کانال ها و … را بدهید، حتی در لندینگ پیج هم اشتباه است که بخواهید این کارها را انجام دهید چون شما می خواهید پاس بدهید و بعد عقب می ‌کشید، خیلی از افراد این حرکت را انجام می دهند، مثل فوتبال است که بازی اش یک بحث است و مربیگری و استراتژی اش بحث دیگری است ما همیشه به آرادی ها می گوییم که همیشه استراتژی ها را یاد بگیرید، صفحه لندینگ شبیه بازیکن های خط میانه و صفات گل هم شبیه فورواردهای ما می باشند که می روند تا گل بزنند.

پاس به عقب

صفحات لندینگ شما صرفاً پاس می دهند، ما بعضی ها را می بینیم که پاس به عقب می دهند و این اشتباه است یعنی لندینگش می‌ خواهد گل بزند ولی آن فرد می ‌گوید نه بروید در کانال یا فیس بوک من عضو شوید مشتری می رود در فیس ‌بوک عضو می ‌شود و به عقب بر می گردد و کلا یادش می رود که باید می آمد گل می زد و تماس می گرفت و اینجاست که مشتری را از دست می ‌دهید.

آن لحظه مشتری می ‌توانست جذب شود ولی شما خودتان کاری کردید تا مشتری در آن لحظه با شما ارتباط برقرار نکند و وارد فیسبوک، کانال و اینستاگرام شما شود و شما را فراموش کند بعد آنجا پیج شما را می بیند پیج رقیب و شرکت ‌های دیگر را هم می بیند و یادش می ‌رود که به چه دلیل وارد سایت شما شده است و این خیلی زیاد در فضای مجازی اتفاق می‌ افتد که شما برای یک هدفی وارد اینترنت می شوید و بعد هدف فراموش می ‌شود و از یک جای دیگر سر در می آورید از بس در اینترنت محتوا تولید می ‌شود و رقیب ها دارند صفحات مختلف را روی سایتشان کار می کنند.

پس خیلی باید هوشمندانه و ظریف کارتان را پیش ببرید و اینجا هرگز نباید اشتباه و خطا کنید چون اینجا اصل کار است و نکته طلایی ما اینجا می ‌شود، بله شما در صفحات مختلف می ‌خواهید تست کنید، هیچ اشکالی ندارد ولی صفحات مهم سایتتان را هیچ وقت نباید دستکاری کنید.

آنالیز و تحلیل

نکته بعدی که خیلی اهمیت دارد در رابطه با آنالیز و تحلیل است، گاهی اوقات شما می خواهید ببینید که چقدر گل زدید، یک سایتی به اسم آنالیتیکس گوگل داریم که ما آرادی ها یک یا دو جلسه قبلا در مورد آن صحبت کردیم، آموزش دادیم .

متاسفانه همانطور که می دانید تحریم هستیم پس با فیلتر شکن ها این لینک را باز کنید و با همان جیمیلی که در سرچ کنسول تان متصل شده بودید آنالیتیکس خودتان را نصب کنید، برای یادگیری نصبش هم ما قبلاً یک آموزشی ساختیم که اگر در گوگل آموزش آنالیتیکس آراد برندینگ را سرچ کنید می ‌توانید آن را پیدا کنید که البته در آپارات هم موجود است.

با این آموزش نصب خیلی راحت می توانید آنالیتیکس گوگل را روی سیستم خودتان نصب کنید و تمام تحلیل ‌هایی که ما در جلسات بعدی آموزش خواهیم داد یک به یک با ما جلو بروید که این نمودارها چه می ‌گویند؟ بحث ریل تایم ها و اینکه در حال حاضر چند نفر وارد سایت ما شدند؟ از کدام کشور ها بودند؟ چند درصدشان با گوشی موبایل از سایت ما بهره می ‌گیرند؟ کجا هستند؟ چه کار می کنند؟ از کدام شهر ها هستند؟ کشورهای دیگر نظرشان چه بود؟ چرا از این صفحه به صفحه دیگری رفتند؟

همه این ها را ما در جلسات آینده به شما آموزش خواهیم داد که شما می توانید یاد بگیرید و استفاده کنید، پس برای شروع امروز متوجه شدید که صفحه گل و صفحه لندینگ پیج خیلی خیلی مهم هستند اینکه از کجا باید متوجه شویم صفحات لندینگ مان کجا هستند و چه اصلاحاتی نیاز دارند؟ و صفحه گل ما دقیقا باید چه شکلی باشد؟ یا چه تکنیکی باید روی آن پیاده شود؟ همه این ها را جلسات آینده خواهیم گفت، چند تا محصول را اینجا کار می کنیم و یاد خواهیم داد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 پاسخ
 1. امیرفلک انگیز
  امیرفلک انگیز گفته:

  یکی از مواردی که باید در چک کردن سئو مورد تحلیل قرار بگیره جایگاه سایت و صفحات مختلف اون در گوگله

  پاسخ
 2. بهنام بروجردی
  بهنام بروجردی گفته:

  به جایجاه سایت در گوگل اصطلاحا Serp می گن
  یکی از ابزارهایی که میشه برای کنترل جایگاه صفحات در گوگل استفاده کرد جت سئوست

  پاسخ
 3. حامدملک
  حامدملک گفته:

  ابزار Google alerts به ما امکان میده که کلیه سایت هایی رو که نام برند ما رو در متن خود بکاربردن بررسی کنیم

  پاسخ
 4. احمدلولایی
  احمدلولایی گفته:

  معمولا صاحبان سایت به وبلاگ نویسا برای نوشتن متن های مثبت راجع به برندشون هزینه پرداخت می کنن
  وبلاگ نویسی و اینفلوئنسر مارکتینگ هر دو به گسترش نام یک برند در فضای مجازی کمک می کن

  پاسخ
 5. عارف صفرزاده
  عارف صفرزاده گفته:

  نتیجه ای که سایت هایی مانند Ranksignal ارائه میدن برای بررسی لینک ها بسیار بیشتر قابل اتکاست

  پاسخ
 6. مهیارسماکی
  مهیارسماکی گفته:

  ابزار های مختلفی برای کنترل سئو داخلی از شمارش تعداد تگ های تیتر بندی H1-6 تا تعداد کاراکتر های موجود در هر تگ تیتر تا فشرده شدن فایل های CSS وجود دارن

  پاسخ
 7. یحیی مقدم
  یحیی مقدم گفته:

  سایت طراحی بسیار ساده ای داره و بسادگی میتونیم آدرس صفحات سایت رو برای بررسی وارد نوار مربوطه کرد و روی دکمه Check کلیک کرد

  پاسخ
 8. محمدرضاقدوسی
  محمدرضاقدوسی گفته:

  اغلب سایت های چک سئو امتیاز متفاوتی به سایت ها ارائه میدن و بندرت میتوان دو سایت رو یافت که امتیاز یکسانی به سایت بدن

  پاسخ
 9. فرزادراحتی
  فرزادراحتی گفته:

  seocentro.comابزاری رایگانی برای کنترل سئو داخلیه
  بعد از ورود آدرس سایت اطلاعات کاملی درباره قسمت های مختلف سایت در اختیار کاربر قرار می گیره

  پاسخ