چگونه در تجارت تغییر محصول دهیم؟ + صوتی

وقتی شما تجارتی را آغاز می کنید بنابه دلایلی ممکن است در میانه راه بخواهید محصول یا حوزه در آمدی خود را تغییر دهید. ابتدا این نکته را درنظر بگیرید که این تغییر به معنی تغییر در کلیات زندگی شما نیست.چراکه زمانی که شما تجارت را آغاز می کنید. مهارت ها و آموزشهایی که می بینید می تواند در بیش از ۸۰% از کسب و کارها می توانید آن را پیاده سازی کنید و تنها برای یک حوزه و یا یک محصول جدید شاید نیاز به آن باشد که بخش کمی از انرژی و سرمایه خود را هزینه کنید.

? اینکه چرا دوستان محصول خود و یا کسب و کار خود را در مسیر تجارت تغییر می دهند. بخشی از این بخاطر این است که محصول دوستان فصلی می باشد. مثلاً دوستانی که در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند. در تابستان مثلاً در حوزه گیلاس و آلبالو و هلو فعالیت می کنند. و با خودشان هماهنگ کردند در زمستان یا پاییز در حوزه پرتغال و سیب و انگور فعالیت کنند.
این نوع محصولات که هم گروه حساب می شوند و یا هم وزن هستند. شما اگر بخواهید تغییر محصول بدهید. هزینه و سختی برای شما ایجاد نمی کند فقط کافی است به واحد پشتیبانی اعلام کنید که کلیدواژگان شما را تغییر بدهند و از این به بعد طرح شتاب شما براساس کلید واژگان جدید شما پیاده سازی شود. در سایت های انگلیسی و صادراتی شما.
 ? در سایت های فارسی و داخلی شما چون باید برای محصول جدید خودتان تولید محتوای جدید انجام شود کمی بحث زمان و هزینه اش بیشتر خواهد بود. اما در بحث محصولات صادراتی و انگلیسی شما نه هزینه ای زیادی دارد و نه اصلاً چالش جدی خواهد داشت.
برخی از دوستان هستند که بنا به دلایلی به طور کلی می خواهند محصول را تغییر دهند مثلاً کارخانه ای است که خط تولید جدید و محصول جدیدی را ایجاد کرده می خواهد تجارت خود را روی محصول جدید ببرد و فردی محصولات جدید و حوزه جدیدی را پیدا کرده است که احساس می کند در آن حوزه یا در آن محصول سود و منفعت بیشتری را می برد.در این شرایط هم شما هزینه آنچنانی به شما وارد نمی شود. کافی است یک وبسایت جدید را برای خودتان ایجاد کنید و طراحی کنید. در بحث محصولات و یا صادرات شما و طرح شتاب شما براساس همین کلید واژگان که جدیداً تعریف می کنید. هزینه می شود و پیاده سازی می شود.
 ? سایت فارسی شما هم براساس آن حوزه جدید که خدمت شما گفتم. کمی زمان بر و هزینه برتر خواهد بود اما درکل هزینه آنچنانی به شما وارد نخواهد شد بخاطر اینکه شما نحوه اجرای تجارت شما در حوزه الکترونیک هست کلاً هزینه بر و زمان بر به آنصورت که در تجارت های سنتی می باشد نخواهد بود.
اما نکته اینجاست که آاراد توصیه می کند دوستان به جای اینکه بیایند به سرعت محصولات خود را تغییر دهند یا حوزه کاری خود را عوض کنند. اولاً نگاه بلند مدت پیدا کنند. و صبور باشند.

بارها و بارها ما گفتیم که شما باید نگاه سالانه به تجارت داشته باشید چون در طول سال مطمئناً اتفاقاتی خواهد افتاد که بتوانید فروش های موفقی ایجاد کنید و در آمد های بسیار خوبی را کسب کنید. و اینکه شما باید سعی کنید همیشه در بازار حضور داشته باشید.

 ? مثلاً برخی از دوستان حوزه فعالیتشان به طوری است که در نیمسال دوم فروش آنها انجام خواهد شد و معاملات آنها رخ خواهد داد. این نگاه را نداشته باشند چون ما بیشتر کسب و کار ما در بحث نیم فصل دوم است از همان ابتدای سال باید سعی کنند با مشتریان خود تماس برقرار کنند و بازار خود را رصد کنند.
چرا که بعضی اتفاقات لحظه ای می باشد. مثلاً وال مارت در زمانی که محصولات کشاورزی خود را بیشتر از اوکراین تامین می کرد یا حداقل بخشی از آن را تامین می کرد.
 ? زمانی که اوکراین دچار جنگ شد دیگر این تامین کنندگان خود را بخاطر جنگ از دست داد. دوستانی که در بازار حضور داشتند توانستند از این فرصت استفاده کنند و یک بخشی از نیاز یا تامین والمارت را برای خود ایجاد کنند.
این برای زمانی است که شما همیشه در بازار خود حضور داشته باشید. چون ممکن است یک کشوری دچار یک جنگی شود و دچار سیاست گذاری شود که تامین کننده آن کشور نتواند آن محصول یا خدمت خود را عرضه کند. بعد یک بازار جدید برای آن خدمات یا آن محصول ایجاد می شود برای شما که حضور همیشگی دارید می توانید بخشی از آن بازار را برای خود ایجاد کنید.
هزینه های مربوط به تجارت در ساختار آرادبرندینگ برای دوستان هزینه های آنچنانی نیست و به راحتی میسر است اما توصیه و پیشنهاد آراد این است که دوستان صبور باشند و نگاه بلند مدت داشته باشند و همیشه در بازارها حضور داشته باشند.تا انشالله نتیجه دلخواه خود را بدست بیاورند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ