📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

درآمد شغل مجسمه سازی چه میزان است + فیلم

شغل مجسمه سازی، یکی از مسیر هایی است که می تواند درآمد های بالایی را برای افراد به ارمغان آورد. ساخت مجسمه پلی استر و گچی، یکی از شغل هایی است که افراد زیادی توانستند از آن به درآمد های زیادی برسند.

هم چنین افراد زیادی نیز وارد این حرفه شده ولی موفق نبوده و با شکست مواجه شدند. اگر می خواهید وارد این حرفه شوید باید سرمایه زیادی داشته باشید و به امید این که ابتدا کار خود را شروع کرده و سپس آن را گسترش دهید، نباشید.

تنوع طلبی مشتری ها

معمولا مشتریان در پی تنوع می روند و برای این محصول که بیشتر برای تزئین استفاده می شود، به دنبال مکانی هستند که تنوع زیادی داشته باشد.

اگر شما سرمایه نداشته باشید، نمی توانید به محصولات خود تنوع دهید چرا که، هزینه قالب هایی که باید برای کارتان استفاده کنید، زیاد است.

 شیوه ساخت مجسمه ها

مجسمه، یکی از محصولات بسیار خوب برای صادرات است که به دو صورت دستی و صنعتی تولید می شود. مجسمه صنعتی به این صورت است که قالب هایی را برای آن ها ساخته و به صورت کارگاهی تولید می کنند که به عبارت دیگر می توان گفت: برای آن ها خط تولید راه اندازی می کنند.

توصیه ای مهم

اگر قصد وارد شدن به حوزه صادرات این محصول را دارید، به بخش صنایع دستی آن وارد شوید چرا که، چین به خوبی مجسمه های صنعتی را تولید می کند.

برای مثال: اگر وارد بازار لالجین که مهد سفال ایران است، شوید می بینید که خیلی از محصولات از چین وارد شده و دیگر آن جذابیت صنایع دستی سابق را ندارد.

بازار صادراتی مجسمه های مختلف

این بازار کم کم در حال رونق گیری است و به علت این که وزن کمتری نسبت به مجسمه های گچی دارند، خیلی راحت تر خرید و فروش می شوند. اما مجسمه های گچی نیز هم چنان تلاش می کنند تا نسبت به پلی استر ها بازار خودشان را حفظ کنند.

کشورهایی که ما برای آن ها مجسمه صادر می کنیم

ایران به کشور های خیلی زیادی مجسمه صادر می کند و یکی از تولید کننده های خیلی خوب در این محصول به حساب می آید. ایران به کشور های بالقوه ای که شامل کشور های عراق، کویت و امارات است، مجسمه صادر می کند.

کشور ما طی یک سال گذشته، حدود هشت میلیون و نه صد و هشتاد هزار دلار به این کشور ها صادرات داشته است. در نتیجه برای شروع تجارت، مجسمه های گچی و پلی استر می توانند یکی از محصولات خوب و خاص باشند.

به دلیل نداشتن سرمایه، مسیر خود را تغییر ندهید

همان طور که می دانید تولید آن چه به صورت دستی و چه به صورت صنعتی، نیاز به ابزار و مکانی دارد. اگر شما به این نتیجه رسیدید که مجسمه ها یک گزینه خوب برای صادرات و تجارت هستند تا خود و زندگیتان را تغییر دهید، به خاطر نداشتن سرمایه کافی مسیرتان را تغییر ندهید.

سخن پایانی

آراد برندینگ، مسیر و روشی را به شما نشان می دهد که بتوانید با سرمایه های بسیار پایین در زمینه مجسمه یا هر محصول دیگری کار کرده و تجارتتان را آغاز کنید.

تجارت، شغلی است که از سال ها قبل بوده و هم چنان ادامه خواهد داشت. امیدوارم بتوانید مسیری را برای خود انتخاب کنید که سال های سال برای شما پایدار بماند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


2 پاسخ
 1. Avatar
  زارعی گفته:

  باسلام خیلی عالی بود من تجربه 13 سال کار با پلی استردارم در زمینه ای دکمه های صدفی فعالیت کرده ام آشنایی کامل با پلی استر و کوبالت و پراکسیدو….غیره دارم اما سرمایه ندارم میشه کمکم کتیذ باسپاس زارعی
  09373966299 از تبریز

  پاسخ
 2. Avatar
  مسیح اعظمی فر گفته:

  به نام خدا من میتوانم از نقش های مختلف برجسته مجسمه های جدید که هیچ کس ندیده رونمایی کنم اما متاسفانه کسی دراین حیته من را حمایت نمی کنید. و بیشتر بخواهم توضیح بدم (من میتوانم از نقش های مختلف شخصیت های ایران قدیم تا جدید و ماکت های ماشین و حتی موتور سیکلت را بدون استفاده از هیچ وسیله ای خلق کنم ) آیا کسی هست که بخواهد من را حمایت کند

  پاسخ