تولید محتوا

افزایش مشتری با تولید محتوا بر روی سایت وردپرس

افزایش مشتری با تولید محتوا بر روی سایت وردپرس و اینک این سوال که: روزی چند محتوا بر روی سایت تولید کنیم؟ موضوع اصلی برای کسب رتبه اول گوگل همین است که روزانه باید چند محتوا در سایت وردپرس خود درج کنیم؟

تولید محتوا چیست؟

هر گونه اطلاعیه یا پیامی که از سوی شما برای مخاطبین جامعه هدف خود ساخته شود به آن تولید محتوا می گویند.

آشنایی با انواع محتوا

محتوا به چند دسته طبقه بندی می شود که می توانیم آن را تولید کنیم که به شرح زیر می باشد:

 • محتوای متنی
 • محتوای تصویری (اینفوگرافیک)
 • محتوای صوتی
 • محتوای ویدئویی
 • محتوای الکترونیکی یا PDF
 • محتوای مالتی مدیا (SWF)

تولید محتوا

چرا باید محتوا تولید کنیم؟

دلایل زیادی برای تولید محتوا وجود دارد که مهمترین آن به عبارتند از:

با علم به این موضوع می فهمید که تولید محتوای جدید چقدر اهمیت دارد، پس هرگز تولید محتوای جدید خود را متوقف نکنید.

چگونه فقط با تولید محتوا ترافیک سایتم رو ۱۰ برابر کردم؟

همانطور که گفتم خیلی از دوستان بدون هیچ هدف خاصی فقط سعی دارند در حوزه کاری خود محتوا تولید کنند به امید روزی که مقالاتشان در گوگل رتبه خوبی دریافت کند و باعث افزایش چند برابری ترافیک سایت شان شود می مانند. ولی هیچ وقت اینطور نمی شود. شاید از هر ۱۰۰ مقاله ای که می نویسند یکی از آن ها رتبه خوبی دریافت کند و ترافیک نسبتا خوبی را به سایت شان هدایت کند.

در ادامه قصد دارم به شما بگویم که اصلا نیازی نیست مقالات سایت خود را الکی و بدون هیچ هدفی افزایش دهید تا ترافیک بیشتری دریافت کنید. شاید پیش خود بگویید چنین چیزی اصلا امکان پذیر نیست!

تولید محتوا سئو

استراتژی تولید محتوا به شیوه استاد زیارکلائی

مخاطبان شما به چه چیزهایی علاقه دارند؟

اولین کاری که انجام دادم این بود که علاقه مندی های واقعی مخاطبانم را جمع آوری کردم. آن ها را لیست کردم و برای نوشتن هر مقاله در مورد آن ها برنامه ریزی کردم.

به عنوان مثال شخصی که قرار است سایتی طراحی کند به چه چیزهایی نیاز دارد؟

 1. طراحی سایت چقدر زمان بر است؟
 2. طراحی سایت چقدر هزینه دارد؟
 3. کدامیک از CMS ها برای طراحی سایت کاربردی است؟
 4. یک سایت وردپرسی چه افزونه هایی نیاز دارد؟
 5. بهترین افزونه های وردپرس کدام ها هستند؟
 6. امنیت سایت های وردپرسی را چه طور بالا ببریم؟
 7. اگر در آپدیت وردپرس مشکلی پیش آمد چگونه آن را حل کنیم؟
 8. و…

این عناوین که نام بردم دقیقا دغدغه های فردی است که قرار است سایتی طراحی کند. البته این عناوین به عنوان مثال مطرح شده است و شما خیلی دقیق تر باید آن ها را لیست کنید. هر یک از این عنوان ها می تواند مقاله ای جامع باشد که ترافیک چندین برابری را برای سایت مورد نظر به وجود آورد.

اگر با این روش بخواهید تولید محتوا کنید شک نکنید اصلا نیاز به این ندارید که صد ها مقاله بدون هیچ هدفی بنویسید. و مطمئن باشید با همین مقاله ها هر چند کم ولی ۱۰۰ درصد کاربردی می توانید علاقه مندان بسیاری را به کسب و کار خود جذب کنید.

عنوان در تولید محتوای سایت

عنوان مناسب و ترغیب کننده بنویسید.

عنوان مقالات بسیار بسیار مهم هستند. یکی از فاکتور هایی که به صورت مستقیم روی سئو سایت و در واقع روی افزایش رتبه مقالات شما در نتایج جست و جو تاثیر گذار است عنوان آن است. هر چه عنوان مقالات ترغیب کننده باشند مسلما افراد بیشتری روی آن کلیک می کنند و این دقیقا همان سنجه مهمی است که گوگل از آن برای رتبه دهی به مقاله مورد نظر در نتایج جست و جو استفاده می کند.

مقالات قوی با عنوان ضعیف هیچ وقت نتیجه خوبی نمی گیرند. مقالات فراوانی وجود دارند که وقت زیادی را از تولید کننده آن گرفته است ولی هیچ وقت به خوبی دیده نمی شوند و شاید اصلا خوانده نشوند! فقط به خاطر عنوان ضعیف آن ها!!!

به عنوان مثال عنوان :

 • ۶ افزونه ای که نصب نکردنشان باعث افت شدید سرعت سایت تان می شود
 • ۶ افزونه برای افزایش سرعت سایت

کدام عنوان جذاب تر است؟

تولید محتوای با کیفیت

تولید محتوای با کیفیت فراموش نشود!

مقالاتی که کوتاه هستند هیچ وقت شانس زیادی برای رتبه گرفتن در گوگل ندارند. اکثر مقالاتی که مفصل هستند و به صورت جامع نوشته می شوند به راحتی می توانند رتبه خوب دریافت کنند.

مسئله خیلی مهمی که در تولید محتوا وجود دارد این است که باید به طور کامل در مورد چیزی که قصد دارید در موردش صحبت کنید بنویسید. مثلا اگر در مورد طراحی سایت های فروشگاهی قصد دارید مقاله ای بنویسید، به طور کامل و هر چیزی که مربوط به طراحی یک سایت فروشگاهی می شود را باید در مقاله خود عنوان کنید.

مثلا در مورد اینکه چه CMS هایی به درد سایت های فروشگاهی می خورند یا اینکه چه منوهایی باید در سایت های فروشگاهی باشد و یا اینکه داشتن اینماد در فروشگاه های اینترنتی چقدر می تواند مهم باشد و باعث افزایش اعتماد می شود باید بنویسید.

در این صورت مقاله شما نسبت به مقالات رقبایتان کامل تر می باشد و شانس خیلی بیشتری برای دریافت رتبه بهتر در نتایج جست و جو بدست می آورد.

مقالاتی که من نوشته ام و رتبه خوبی در نتایج جست و جو گرفته اند بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کلمه اند.  اما سوال اینجاست که آیا برای هر موضوعی باید محتوای خیلی طولانی تولید کنیم؟
مثلا برای عنوان فروش بهترین انجیر خشک در بازار چقدر باید محتوا تولید کنیم؟

یقینا محتواهای ۴۰۰۰ هزار کلمه ای بهتر است از محتوای ۳۰۰ کلمه ای ولی آیا اینقدر وقت و هزینه نیاز است برای اینکه این چنین عنوانی را به صفحه اول گوگل بکشانیم؟
اگر حوزه شما موبایل بود، به شما می گفتیم که حتما بیش از ۳۰۰۰ کلمه بنویسید ولی برای حوزه هایی چون خشکبار و … نیاز به این همه کلمه در یک محتوا نیست.
به صورت میانگین بین ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ کلمه برای حوزه های این چنینی کفایت می کند و نیاز نیست که بیشتر از این هزینه کنید و پولهای خود را هدر دهید.

بازاریابی محتوایی

خود را جای مخاطبانتان بگذارید

بعد از اینکه مقاله خود را نوشتید خود را جای مخاطب بگذارید، ببینید آیا واقعا مقاله ای که نوشته اید تمام نیاز ها و سوالاتی که در ذهن مخاطب است را برطرف می کند؟
این واقعا قضیه مهمی است. شاید برای شما کلیشه ای باشد ولی باید بدانید اگر مقاله شما جامع باشد و طوری باشد که مخاطب دیگر نیاز به جستجوی بیشتر برای خواندن دیگر مقالات نداشته باشد مطمئن باشید ۱۰۰ درصد موفق خواهید شد. مطمئن باشید مخاطبان زیادی به کاربران همیشگی سایت شما تبدیل خواهند شد.

فقط به فکر این نباشید که از طریق تولید محتوا ترافیک سایت تان را بالا ببرید! لطفا به فکر بعد از آن هم باشید. مثلا آیا مشتری شما حوصله دارد ۵ هزار کلمه از مقاله ای که موضوع علمی و تخصصی در آن نیست را مطالعه کند؟

مثلا اگر عنوان شما خرید بهترین سبزی تازه از شما باشد، بهتر است چند کلمه بنویسیم که مشتری واقعا مطالعه کند و خسته کننده نباشد؟

ربات اسپایدر گوگل

روزانه چند محتوا بر روی سایت خود تولید کنیم؟

این سوال اکثر آرادی ها است که با آن دست و پنجه نرم می کنند.
برای تولید محتوا به صورت روزانه باید بررسی کنیم که وضعیت ربات های گوگل (عنکبوت اسپایدر گوگل) نسبت به سایت شما چگونه است؟

به عنوان مثال اگر اسپایدرهای گوگل هر روز چندین بار به سایت شما سر بزنند، بهتر است که روزی ۱۰ محتوا و حتی بیشتر محتوا تولید کنید و اگر این ربات ها هر چند روز یکبار به سایت شما مراجعه کنند، بهتر است که شما هم چند روز یکبار تولید محتوا کنید.
در غیر این صورت محتوای شما به هدر خواهد رفت و تاثیری که باید بگیرد را نخواهد گرفت، لذا باید یک استراتژی درست و دقیق برای زمانبندی های تولید محتوا داشته باشید و نظر گوگل در مورد سایت خود را به خوبی بدانید.

اگر گوگل هر یکروز در میان سایت شما را بررسی میکند، خوب است که شما هم یک روز درمیان تولید می محتوا کنید و اگر هر روز به سایت شما مراجعه می کند، خوب است که شما هم هر روز محتوا تولید کنید.

برای همین امر است که ما بسیار زیاد تاکید می کنیم که حتما هر ۶ ماه یکبار از وب سایت خود چکاپ بگیرید تا دقیق گزارش کار سایت هایتان را از نظر گوگل داشته باشید.

چکاپ سایت

مقالات خود را باید به اشتراک بگذارید

کاری که من به خوبی انجام می دهم و رقبایم اصلا به ذهنشان هم نمی رسد، اشتراک گذاری مقالاتم در سایت های دیگر و شبکه های اجتماعی است. این خیلی مهم است که مقاله ای که شما تولید کرده اید چند نفر به اشتراک گذاشته اند و آن را خوانده اند.

در کشورهای خارجی میزان به اشتراک گذاری مقالات در توئیتر و فیسبوک ملاک بر قوی بودن آن است. یعنی هر چه تعداد اشتراک ها برای یک مقاله بیشتر باشد مسلما مشخص می شود مقاله ای قوی و ارزشمندی بوده است که به این میزان به اشتراک گذاشته شده است.

گوگل هم به این اشتراک گذاری ها اهمیت می دهد و جایگاه بسیار خوبی به مقاله مورد نظر می دهد.

در ایران کسی حاضر نمی شود به سود دیگری کاری انجام دهد و خبری از به اشتراک گذاری مقالات در بسیاری از مواقع نیست! پس باید خودمان دست به کار شویم و مقالات خود را به اشتراک بگذاریم تا به گوگل بگوییم مقاله ما هم خوب بوده که این قدر به اشتراک گذاشته شده است.

توجه

شما هم بهتر است از این به بعد هدفمند تر تولید محتوا کنید. تولید محتوا این نیست که صفحات سایت تان را بی خود و بی جهت افزایش دهید! تولید محتوا باید هدفمند و دقیقا برای مخاطبان سایت تان انجام شود. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

کانال تلگرام آراد برندینگ

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 پاسخ