🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تجارت با آلمان چگونه است + فیلم

کشور آلمان، به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان، در عرصه های مختلف در دنیا مطرح است. امروزه کمتر کسی است که از سطح رفاه و خدمات اجتماعی در این کشور مطلع نباشد. در زمینه تجارت نیز آلمان توانسته است سهم خوبی داشته باشد، به گونه ای که امروز، سومین کشور دنیا از نظر حجم و رقم صادرات است. کشور آلمان همزمان به عنوان یکی از بزرگترین وارد کننده های دنیا هم مطرح است و اینکه شیوه تجارت با این کشور را به خوبی بدانیم، کمک زیادی در گسترش و رشد تجارت ما خواهد داشت.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
آشنایی با کشور آلمان

اولین رابطه آلمان با ایران، به زمان جنگ جهانی دوم باز می گردد که بیانگر سابقه همکاری این دو کشور است. کشور آلمان، تمرکز فعالیت های خود را بر روی تجارت قرار داده است و با تقویت اقتصاد خود، توانسته است به عنوان یکی از قدرت های مطرح در دنیا، فعالیت کند.
در زمان جنگ جهانی دوم و شروع روابط تجاری ایران با آلمان، به سبب ظرفیت های گسترده ای که در ایران وجود داشت، آلمان سهم زیادی از مواد اولیه مورد نیاز خود را از ایران وارد می کرد. این رقم به جایی رسید که ۴۳% واردات آلمان، از کشور ایران بود.

اما امروزه به سبب کوتاهی ها و غفلت هایی که صورت گرفته، این رقم بسیار پایین و ناچیز است و اصلا قابل مقایسه با حجم معاملات آلمان نیست.

خوب است بدانید که در بحبوحه بعد از جنگ جهانی دوم، کشور آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران بوده است. به گونه ای که امروزه، ۳۰% از صنایع ایران، حاصل تکنولوژی آلمان است و مطابق با استانداردهای آلمان است. ماشین آلات کارخانجات و بسیاری از زیر ساخت های امروز ایران، باقی مانده از همکاری گسترده آلمان و ایران در گذشته است.

اهمیت تجارت با آلمان

ظرفیت هایی که در کشور ایران وجود دارد، نسبت به گذشته تغییری نکرده است، اما از آنجایی که دنبال گسترش و بهره برداری از این ظرفیت نبوده ایم، از گردونه رقابت اقتصادی دنیا خارج شده ایم. کشور آلمان، هیچ محدودیتی در صادرات و واردات محصولات ندارد؛ در واقع آلمانی ها، فقط تاجر هستند و اینکه با کجا و چه کسی معامله کنند، برایشان مهم نیست.

آلمانی ها، ارزش زیادی برای تاجران قائل هستند و احترام زیادی به آن ها می گذارند؛ چرا که متوجه شده اند که این تاجرها هستند که ثروت را به کشورشان می آورند و با پرداخت مالیات ها و عوارض، به اقتصاد کشور کمک می کنند.

بنابراین تجارت و کار کردن با کشوری مانند آلمان که ارزش زیادی برای تاجران قائل است، مزایای زیادی به همراه خواهد داشت و باعث بیشتر دیده شدن در بازارهای جهانی خواهد شد. علاوه بر اینها، تجارت با آلمان به مراتب ساده تر از کشورهای دیگر است.

یک ویژگی مهم که در کشورهای پیشرفته تجاری در دنیا وجود دارد، این است که به افرادی که شروع به تجارت می کنند، کمک می کنند و در این کمک کردن، تفاوتی بین ملیت ها قائل نمی شوند.با استفاده از اتاق های بازرگانی، اتاق های دوستی و به شکل های مختلف شما را در مجامع مرتبط با کار خودتان قرار می دهند تا موفقیت کسب کنید. یعنی اگر شما به عنوان یک تاجر در آلمان شناخته شوید، تمام دنیا از شما حمایت خواهند کرد و به زودی شناخته خواهید شد.

صادرات ایران به آلمان

گرچه در گذشته ۴۰% مواد اولیه مورد نیاز آلمان را کشور ایران تأمین می کرد، اما آمار صادراتی ایران به آلمان در سال ۲۰۱۷، حتی به یک میلیارد دلار هم نمی رسد و این رقم در مقابل واردات ۸۰۰ میلیارد دلاری آلمان، بسیار ناچیز است.

علت این عقب ماندگی از عرصه تجارت با کشور آلمان، به روز نشدن تاجران ایرانی است. در واقع تاجران ایران، تلاشی برای حرکت با سیر تکنولوژی و تغییر متدهای تجاری خود نکرده اند و همچنان با شیوه های سنتی، مشغول تجارت هستند و واضح است که با این شیوه ها، هرگز در دنیا به عنوان یک تاجر شناخته نخواهند شد.

اقلام صادراتی ایران به آلمان

مهم ترین مواردی که امروز از کشور ایران به آلمان صادر می شود، میوه های خوراکی، آجیل و … است. فرش، کالای مهم دیگری است که به آلمان صادر می شود.

محصولات حیوانی مانند پوست، روده و …، و گیاهان دارویی، از دیگر محصولاتی هستند که سهم قابل توجهی از صادرات ایران به آلمان را به خود اختصاص داده اند.

محصولاتی که نام برده شد، به راحتی قابل صادرات به آلمان هستند و تمام تاجران می توانند در زمینه این محصولات با کشور آلمان به توافق برسند و معاملات خود را با این کشور شروع کنند.

گسترش تجارت با آلمان

برای گسترش دوباره تجارت با آلمان و پس گرفتن سهم تجاری گذشته ایران، باید تکنولوژی های خود را به روز کنیم و با بازار این کشور آشنا باشیم. اگر درست عمل کنیم و با برنامه پیش برویم، مطمئن باشید که می توانیم مانند گذشته سهم زیادی از بازار آلمان را در اختیار بگیریم.

محصولات وارداتی آلمان

شاید افراد بسیاری گمان کنند که کشور آلمان، به عنوان یک کشور صنعتی و پیشرفته، نیازی به واردات برخی از محصولات ندارد. اما تصور اشتباهی است. طبق آمارها، ماشین آلات، بیشترین سهم وارداتی آلمان را به خود اختصاص می دهند. تجهیزات پردازش داده و قطعات الکترونیکی که به این هدف کمک می کنند، جزو بیشترین واردات کشور آلمان است.
اتحادیه اروپا با وجود اینکه تلاش می کند در زمینه مواد غذایی به خود کفایی برسد، اما همچنان مواد غذایی، یکی از واردات اصلی کشورهای اروپایی از جمله آلمان است.

کشورهای مقصد صادرات آلمان

کشورهایی که صادرات آلمان به مقصد آن ها انجام می شوند، چین، هلند، فرانسه، آمریکا و ایتالیا هستند و بزرگترین شریک های تجاری آلمان به حساب می آیند.

محصولات صادراتی آلمان

آلمانی ها محصولات متعددی را صادر می کنند. محصولاتی که بیشترین سهم صادرات آلمان را به خود اختصاص داده اند، ماشین آلات، اتومبیل، محصولات مرتبط با هوا و فضا، داروهای بسته بندی شده، محصولات شیمیایی و … .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.2 پاسخ