تجارت سیم و کابل به چه نحوی است + فیلم

در این مقاله قصد داریم در مورد تجارت سیم و کابل با یکی از موفق ترین تاجران آن آقای دلگری صحبت کنیم .

 

پرسش و پاسخ با آقای دلگری :
1) آقای دلگری از این که به استدیو آرادی های موفق تشریف آوردید ممنونم ، ممکن است خودتان را معرفی کنید ؟
محم دلگری هستم ، فعال در زمینه سیم و کابل و از سال 92 کار خود را در این حوزه با مجموعه آراد شروع کردم .2) آقای دلگری چطور شد که محصولی مثل سیم و کابل را برای تجارت انتخاب کردید ؟
انتخاب بنده براساس علاقه بود و از آنجایی که رشته تحصیلی بنده برق بود ، بررسی کردم که چه حوزه ای را می توانم برای کار انتخاب کنم که در نهایت سیم و کابل به ذهن من رسید و این مسیر را آغاز کردم .3) شغل قبلی شما قبل از تجارت چه بود ؟
من قبل از آشنایی با مجموعه آراد در شرکتی کارمند بودم ، که در جستجوی اینترنتی با مجموعه آراد آشنایی پیدا کردم و از اینکه بدون داشتن سرمایه و سابقه تجاری بتوان کسب و کاری را شروع کرد ، برای من بسیار جذاب بود.4) چرا شغل کارمندی را رها کردید و تجارت را شروع کردید ؟
بله این سوالی است که افراد زیادی با کنایه از من می پرسند ، شغل کارمندی ممکن است برای بسیاری خوش آیند باشد که شغلی دائمی است و از دست دادن آن کار اشتباهی می باشد ، ولی نکته ای وجود دارد و آن اینکه شما را محدود به فضایی می کند و محدودیت مالی دارد و جلوی رشد شما را می گیرد .5) آیا خانواده یا اطرافیانتان با شما مخالفت نمی کردند ؟
چرا البته چون ذهن های غالب جامعه به همین سمت است بسیاری ممکن است ما را مورد شماتت و سرزنش قرار دهند و فکر می کردند این کار آنها خیر خواهی است و من هم نظرات آنها را شنیدم و با کمال احترام مسیر خود را پیش گرفتم چرا که ایمان داشتم مسیر و راه درستی را انتخاب کرده ام و تصمیم خود را گرفتم و آن کاری که فکر می کردم درست است را ادامه دادم .

6) در بازارهای داخلی و جهانی چطور مشتریان خود را جذب می کنید؟
استراتژی که در بازاریابی خود گذاشته ایم در حال حاضر مبتنی بر اینترنت است و ما از این طریق در داخل و خارج از کشور آشنایی پیدا می کنیم .
از اینترنت برای این موضوع استفاده می کنیم که مشتریانی که در جستجوی سیم و کابل هستند و به ورت عمده خرید می کنند ما از این طریق پیدا کنند و با ما ارتباط بگیرند تا ما محصولات خود را به آنها ارائه کنیم .

7) محصول تجاری خود را بیشتر معرفی کنید منظور از سیم و کابل همین هایی که در منازل هر فردی وجود دارد هست یا خیر ؟
بله هر جا که شما نیازمند انرژی برق و ارتباطات هستیم پس نیازمند چندین نوع سیم و کابل هست و می توان گفت که جامعه هدف ما جامعه هدفی گسترده است ، از یک ساختمان مسکونی ساده گرفته تا شرکت ها یا شبکه های مخابراتی گسترده همگی نیازمند سیم و کابل هستند .8) شما چند درصد از این بازار هدف را توانسته اید جذب کرده و پاسخ گو باشید ؟
خوشبختانه از طیف های مختلف مشتری های زیادی داشته ایم و توانسته ایم نیازهای آنها را برطرف کرده و محصولات مورد نیازشان را تامین کنیم .
9) از کدام شهرها بیشتر مشتری داشته اید ؟
تقریبا می توان بگویم که از تمامی شهرها مشتری داشتیه ایم و به سراسر ایران کالا فرستاده ایم .10) آیا یه کشورهای خارجی هم صادرات داشته اید ؟
بله از کشورهای چین ، ارمنستان و عراق و افغانستان تماس هایی برای درخواست کالا داشته ایم ، مشتریانی که از چین تماس گرفته اند اغلب افرادی بودند که ما از طریق فضای مجازی پیدا کرده اند و پیشنهاد آنها این بود که به کشورهای جنوب شرق آسیا یا اروپایی صادرات داشته باشیم و تامین کننده ما در ایران نباشد یعنی تامین کننده هایی از کشورهای دیگر داشته باشیم و تجارت را گسترش دهیم .در این زمینه فعالیت های داشته ایم چرا که تامین کنندگان در کشورهای خارجی قدرت بیشتری در حمل و نقل دارند و برای مناطقی که نزدیک تر از ما به آنها می باشد ، بتوان چنین ارسالی از مناطق نزدیک تر را داشته باشیم .11) در بحث داخلی که مشخص است چطور ارتباط می گیرید ، در مورد مشتری های خارجی بفرمایید که چطور ارتباط برقرار می گیرند و صحبت می کنند ؟
آنها هم از طریق اینترنت ارتباط می گیرند و یا به صورت مستقیم و یا از طریق یک رابط در ایران با ما وارد مذاکره می شوند .

در مورد کشور افغانستان که زبان و گویش فارسی دارد و ارتباط گرفتن با آنها راحت است و همچنین درمورد کشور عراق هم چون اقلیم کردستان عراق فارسی زبان هستند ، آنها هم می توانند به راحتی با ما صحبت کنند و در مورد کشورهایی که از طریق ایمیل با ما در ارتباط هستند ، آنها معمولا انگلیسی متن ارسال می کنند و ما هم به زبان انگلیسی پاسخ آنها را می دهیم .
سوالات تجاری سوالات مشخصی است و پیام هایی که رد و بدل می شود بسیار مشخص است و چیز پیچیده ای نیست .12) سوالی که ممکن است برای بینندگان ایجاد شود این است که ما تحریم هستیم و محصولات نفتی صادرات نداریم ، شما چطور می توانید صادرات انجام دهید ؟
تحریم ها اصولا برای مبالغ بالا است و هدف تحریم ها اغلب دولت ها است و در مورد ما مشکلی وجود ندارد و البته کار را برای ما سخت می کند ولی می توانیم از روش هایی استفاده کنیم تا تحریم ها را دور بزنیم و کسب و کار خود را پیش ببریم .13) در ابتدا که خانواده و نزدیکان با کار شما مخالفت داشتند در حال حاضر که موفقیت شما را می بینند چه عکس العملی دارند ؟
اتفاقا ممکن است برای کسانی که دوست دارند کار تجارت را شروع کنند سوال باشد که چه کاری انجام دهند در رابطه به گارد گرفتن از طرف اطرافیان، باید بگویم که نباید اصراری داشته باشید که تمام مردم و افراد را متقاعد کنید که به کار شما ایمان بیاورند همین که شما خودتان به راهی که انتخاب کرده اید ایمان داشته باشید و کم کم در مسیر و با گذشت زمان پیشرفت کنید ، خودش بهترین جواب برای آنها است که روزی با کار شما مخالف بودند .14) آقای دلگری قطعا در بینندگان ما هم افرادی هستند که دوست دارند تاجر شوند پیام شما به آنها چیست ؟
تجارت کردن شغل بسیار جذاب است و سقفی ندارد و شما می توانید در این راه رشد زیادی داشته باشید ، در هر شغل و کاری سختی هایی وجود دارد که قطعا در تجارت کردن هم چالش هایی وجود دارد که سبب رشد انسان می شود .

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 پاسخ