📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

صادرات به عراق چگونه است؟

متاسفانه تمرکز اکثریت مردم جامعه در صادرات به کشور عراق است که اشتباه بسیار بزرگ صادر کنندگان تازه کار است . البته عراق بازار بسیار بزرگی دارد و جزو مصرف کنندگان بزرگ جهان است در نتیجه تقریبا تولیدی ندارد ؛ عراق تقریبا تمام نیاز خود را از کشور های دیگر خریداری میکند ، اما در تجارت نباید تک قطبی فکر کرد .

دلیل اشتباه بودن تمرکز تنها در یک کشور

عراق بازار بسیار بزرگی دارد و میتواند خریدار بسیار خوبی برای محصولات ما باشد اما اگر به هر دلیلی عراق دچار آسیبی شود و بازار آن با رکود مواجه شود کسب و کار ما نیز صدمه خواهد دید . پس تک قطبی بودن اشتباه بسیار بزرگی است و نه تنها درمورد عراق بلکه درمورد هیچ کشوری نباید تک قطبی فکر کرد .

آسیب نزدیک بودن عراق به ایران

عراق کشوری با فاصله بسیار کم با ایران میباشد و دسترسی عراقی ها به ایران و بازار ایران کار آسانی است .

علاوه بر این مردم عراق ، اقوام و آشنایان زیادی در ایران دارند پس میتوانند به بازار ایران نفوذ پیدا کنند . از چنین خریدارانی که دسترسی بسیار آسانی به بازار ما دارند نمیتوان سود خوبی به دست آورد و کسب و کار خوبی با آن ها داشت .

روش مرسوم عراقی ها برای خرید

عراقی ها از آنجایی که میدانند بازار خوب و نزدیک به کشورشان ایران است به زبان فارسی در گوگل جست و جو میکنند تا بتوانند تاجر های محلی در ایران را پیدا کنند . پس به راحتی در بازار ایران نفوذ پیدا میکنند و گاهی اوقات حتی قیمت هایی بهتر از قیمت افرادی که در ایران این حرفه هستند پیدا میکنند .

چنین نفوذی را علاوه بر مردم عراق ، مردم افغانستان نیز در ایران دارند .

بازار عراق مناسب برای تجار سنتی

بازار عراق بازار بسیار مناسبی است اما این بازار مناسب افرادی است که در حال تجارت به روش سنتی و روش های مرسوم هستند . اما با این وجود هم اینکه تنها تمرکز ما در صادرات به کشور عراق باشد اشتباه بزرگی است .

تمایز داشتن با دیگران

در صادرات بهتر است تا شبیه به دیگران نباشیم ، به بازار عراق متکی نباشیم اگر همه تجار روی بازار عراق سرمایه گذاری میکنند بهتر است ما اینکار را انجام ندهیم و با دیگران متمایز باشیم . تنها به این صورت میتوان به امید تحول و تغییر بزرگ در کشور باشیم و به دنبال موفقیت های جدید تر و بزرگ تر بگردیم .

 زبان کشور مقابل

وارد شدن به بازار های کشور های دیگر به جز عراق کار سختی نیست اولین و مهم ترین قدم که بسیاری رعایت نمیکنند توجه به زبان کشور مقابل است ؛ بسیاری از افراد نمیدانند که باید به زبان کشور مقابل خود مسلط باشند و جست و جو های خود را به همچنان به زبان فارسی انجام میدهند

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ