صادرات سبد میوه چگونه امکانپذیر است؟ + فیلم

صادرات سبد میوه یکی از پرسود ترین حوزه های بین المللی است، زیرا مواد اولیه آن در ایران ارزان بوده و تبریز یکی از برترین تولیدکنندگان این محصول می باشد.

سبدهای میوه در بسته بندی، نگهداری و حمل و نقل انواع میوه جات، سبزیجات، تره بار و محصولات کشاورزی استفاده می شوند.

خیلی از تجار تصور می کنند سبد میوه یک محصول با مصرف حاشیه ای و جانبی است؛ بر روی بازار آن سرمایه گذاری نمی کنند، همین امر سبب شده است که از پتانسیل صادرات این محصول غافل شوند و بر روی آن کار نکنند.

 انواع سبد میوه

به طور کلی سبدهای میوه به دو مدل پلاستیکی و چوبی تولید و به بازار عرضه می شوند؛ البته سبدهای چوبی کم کم حذف شدند و جای خود را به سبدهای پلاستیکی دادند.

 تفاوت های سبد چوبی و پلاستیکی

تفاوت های عمده ای بین سبدهای پلاستیکی و چوبی وجود دارد که برخی از آن ها اشاره می شود.

۱- سبد پلاستیکی سبک تر از سبد چوبی است.

۲- سبد پلاستیکی عایق حرارتی و الکترونیکی است؛ چون در تولیدش از پلوتونیوم سنگین استفاده می شود در شرایط جوی مختلف مقاومت خیلی بالایی دارد و ماندگاری بیشتری دارند.

۳- سبد پلاستیکی ارزان تر از سبد چوبی است.

۴- تولید سبد پلاستیکی آسان تر از تولید سبد چوبی می باشد.

۵- بر خلاف سبد چوبی که رنگ مشخصی دارد، تنوع رنگ سبد پلاستیکی زیاد است و این موضوع در جذب سلایق مختلف مشتریان تاثیرگذار است.

تبریز بزرگترین تولید کننده سبد میوه

به طور کلی بزرگترین تولید کنندگان سبدهای پلاستیکی در ایران در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز مستقر هستند که ۶۰% از نیاز کشور به این محصول در این استان تامین می شود.

البته می توان در پتانسیل تولیدی شمال غرب کشور حساب ویژه ای باز کرد و از آن برای تامین بازارهای صادراتی استفاده کرد.

کشورهای هدف در صادرات سبد میوه

در بازارهای صادراتی دو گروه کشور را می توانید به عنوان جامعه هدف تان برای محصول سبد میوه در نظر بگیرید

۱- کشورهای تولید کننده میوه و سبزیجات.

۲- کشورهای وارد کننده میوه و سبزیجات.

این طور نیست کشورهایی که وارد کننده میوه و سبزیجات هستند، سبد میوه را همراه با واردات میوه و سبزی انجام دهند لذا شما می توانید به این کشورها سبد میوه صادر کنید.

کشورهای عربی خاورمیانه اکثرا وارد کننده میوه و سبزی هستند و تقریبا تولیدی ندارند و با توجه به اینکه کشورهای ثروتمندی به حساب می آیند، دوست دارند وارداتشان زیاد باشد و شما می توانید سبد میوه به این کشور صادر کنید و در آنجا به فروش برسانید.

کشورهای حوزه CIS نیز در یکی از دو گروه کشورهای هدف صادرات قرار می گیرند.

در کشور روسیه تقریبا نیمی از سال به دلیل سرمای زیاد هیچ محصول کشاورزی کاشت نمی شود، بلکه فقط واردات میوه را انجام می دهند، پس شما می توانید به این کشور سبد میوه صادر کنید.

صادرات غیر مستقیم سبد میوه

شما می توانید از طریق ارتباط گرفتن با تجار ایرانی که محصولات کشاورزی و تره بار صادر می کنند، سبد میوه آنان را تامین کنید، در این صورت همراه با صادرات میوه و سبزی سبد شما هم صادر می شود.

شما چه بخواهید به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم در صادرات سبد میوه فعالیت کنید، برای شروع کار نیاز دارید خودتان را به عنوان تاجر و تامین کننده این محصول معرفی کنید و بازار کشورهای هدف را تحت پوشش قرار دهید.

مجموعه آراد برندینگ به شما کمک می کند تا بتوانید خودتان را در بازارهای هدف معرفی کنید و بازار را تحت سیطره خود درآورید.

اینکه چطور می توانید بازار را تحت پوشش خودتان قرار دهید و از قبل آن درآمدهای کلان را تجربه کنید، نیازمند اخذ مشاوره و داشتن یک پلن کاربردی و قوی از یک مشاور با تجربه است؛ مشاوران مجموعه آراد برای این منظور در خدمت شما هستند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 پاسخ
  1. سید حسن هاشمیه
    سید حسن هاشمیه گفته:

    سلام خدابهشماجزای خیربد هدرواقع مرحوم مادرم میگفت خدا مزدون بدهد جهت تماس بامشاوران شماره ای ندیدم باتشکر فراوان

    پاسخ