🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

مشتری مداری در اینترنت چگونه است + فیلم

مشتری مداری در اینترنت به این معناست که دقیق و درست با توجه به نیازهای مشتری هایتان پیش بروید و سعی کنید بدانید او از ارتباط اینترنتی چه نیتی داشته و چرا از این طریق اقدام به خرید می کند تا بدانید عکس العمل درست را انجام دهید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
نتیجه وفادار سازی مشتری

نتیجه اجراء صحیح طرح وفادار سازی مشتری ” ماندگاری همیشگی ” اوست؛ حتی زمانی که می داند شما کالایتان را گران تر از سایرین به او می فروشید.
رفتار شما در مشتری مداری باعث می شود شما یک مجموعه بزرگ دارای ساختار دیده شوید.

چرا مشتری مداری اینترنتی؟

مجموعه آراد به چند دلیل بر روی مشتری مداری اینترنتی تاکید می کند

۱- مشتری شما از طریق اینترنت با شما آشنا می شود.
۲- اینترنت هم برای شما به سهولت ارتباط برقرار می کند و هم برای مشتری.

 خیلی از افراد دوست ندارند از طریق تلفن با شما ارتباط برقرار کنند و با اینترنت راحت ترند، پس شما باید این بستر را برای آنان آماده کنید تا بتوانید از طریق اینترنت با شما ارتباط برقرار کنند.
۳- اکثر مردم دوست دارند در شبکه های اجتماعی چت کنند.
انواع مشتری

شما با توجه به بازار هدف تان دو نوع مشتری دارید
۱- مشتری بازار داخل.
تجاری که در بازار داخل مشغول به تجارت هستند، مشتری آنها ایرانی ها هستند.
۲- مشتری بازار صادراتی.
تجاری که به صادرات مشغول هستند، مشتری آنها تجار کشورهای مختلف هستند.

مشتری بازار داخل

غالب مشتری های بازار داخل از طریق تماس تلفنی و شبکه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار می کنند.
مشتری از هر روشی که با شما ارتباط گرفت، شما نیز باید از همان روش با او ارتباط بگیرید و تبلیغات و تخفیفات تان را از همان روش به او اطلاع دهید.

مشتری بازار صادراتی

مشتری بازار صادراتی چون زبان فارسی را یاد ندارد از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی به صورت مکتوب با شما ارتباط برقرار می کند.

چرا پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی؟

شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها به شما این قابلیت را می دهند که بتوانید به صورت جمعی مشتریان خود را مدیریت کنید.
برای مثال شما هزار تا مشتری دارید، در تلگرام کانالی ایجاد می کنید و تمام تبلیغات و تخفیفات فروش تان را توسط آن کانال تلگرام به اطلاع مشتریان خود می رسانید.

سرعت شبکه های اجتماعی

یکی از ویژگی های تبلیغ در شبکه های اجتماعی این است که مشتری تبلیغ شما را آنی و در لحظه مشاهده می کند.
بعضی از کانال های پر مخاطب تلگرام برای گذاشتن تبلیغ در یک ساعت مخصوص پول جداگانه و بیشتری دریافت می کنند، مثلا به مشتری می گویند ما تبلیغ شما را از ساعت ۸ تا ۹ شب در کانال مان قرار می دهیم و در آن یک ساعت هیچ پست جدید دیگری در کانال نمی گذاریم.

فواید آموزش های رایگان در شبکه های اجتماعی

شما بر روی هر محصولی که کار می کنید، باید آموزش های رایگانی در مورد آن محصول بر روی شبکه های اجتماعی تان قرار دهید؛ بر فرض مثال شما تاجر عسل هستید و در شبکه اجتماعی تان روش تشخیص عسل طبیعی را آموزش می دهید، این آموزش رایگان برای شما سه فایده دارد
۱- موجب جلب اعتماد مشتری می شود.
۲- مشتری احساس می کند شما خیرخواه او هستید.
۳- آموزش رایگان شما توسط بازدید کنندگان شبکه های اجتماعی تان برای دیگران ارسال می شود و بازدید کنندگان شما ناخواسته تبلیغ شما را می کنند و لینک کانال شما را برای دیگران ارسال می کنند.

ایجاد صفحات فرود در سایت

گاهی پیش می آید که مشتری داخل سایت شما می شود و محتواهای آن را می خواند اما دقیق متوجه منظور شما نمی شود؛ برای جلوگیری از این کار شما باید در سایت تان صفحات فرود یا Landing Page ایجاد کنید.

زمانی که شما Landing Page ایجاد می کنید، مشتری به محض اینکه وارد سایت تان می شود، می فهمد که کار شما چیست؟ و در مرحله بعد شما را بیشتر می شناسد و در پایان می فهمد برای اینکه محصول شما را تهیه کند باید چه کار کند.

بهره مندی از کاتالوگ

یکی از روش های تبلیغاتی تهیه کاتالوگ است؛ برای اینکه کاتالوگ محصول شما زیبا و جذاب و با کیفیت باشد باید از عکاسی صنعتی استفاده کنید؛ نه اینکه عکس محصول تان را از اینترنت دانلود کنید و با آن کاتالوگ درست کنید.
باید عکس محصول تان یونیک و مختص به خودتان باشد.

پاسخ گویی شبانه روزی

هر روشی را که برای ارتباط با مشتری انتخاب کردید، باید آن را به صورت شبانه روزی بررسی کنید؛ مثلا شما تماس تلفنی را برای ارتباط گرفتن مشتری با شما انتخاب کردید و شماره موبایل خود را در اختیار مشتری قرار دادید، باید شماره ای را در اختیار مشتری قرار دهید که فعال باشد و باید پاسخ گوی تماس مشتری در هر ساعت از شبانه روز باشید.
تجاری که در حوزه صادرات فعالیت می کنند باید به طور مداوم ایمیل خود را چک کنند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.2 پاسخ