🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونه در تجهیزات زیبایی به موفقیت رسیدم؟ + فیلم

من افسانه مجلسی هستم و از سال ۹۶ وارد حرفه تجهیزات زیبایی شدم و در این حرفه فعال هستم، قبل از ورود به این حرفه تجهیزات زیبایی، کارمند بیمه بودم.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

تفاوت کارمندی با تجارت

شاید خیلی از افرادی که کارمندی را تجربه کردند، می دانند که کارمندی یک کار روتین است که شما باید هر روز یک کار را تکرار کنید.

کارمندی درآمد ثابت دارد و میزان پیشرفت و ارتقاء مقام در کارمندی بسیار محدود است، اما در تجارت میزان درآمد، بسیار بیشتر از کارمندی است، و تاجر با افراد مختلفی برخورد می کند که غالبا انسان های موفق و ثروتمندی هستند.

 نحوه آشنایی با آراد برندینگ

از طریق اینترنت با مجموعه آراد برندینگ آشنا شدم.

در ابتدا تصور نمی کردم که مجموعه آراد برندینگ آنقدر مجموعه بزرگ و فعالی باشد، لذا ابتدا فقط قصد آزمایش مجموعه آراد را داشتم، اما با گذر زمان و شرکت در جلسات و همایش های آراد و ارتباط با اساتید آن، به این نتیجه رسیدم که آراد مجموعه ای است که خیلی حرف برای گفتن دارد و با کمک آراد می توان خیلی از راه ها را به راحتی طی کرد.

دلیل انتخاب تجهیزات زیبایی

از ابتدا که وارد مجموعه آراد شدم دوست داشتم وارد حرفه ای شوم که با مخاطبینم به راحتی ارتباط برقرار کنم بخاطر همین با مشورت از اساتید مجموعه آراد وارد حوزه تجهیزات زیبایی شدم.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

ویژگی های حرفه تجهیزات زیبایی

۱- حرفه به روزی است.

۲- بازار خوبی دارد.

۳- محدودیت مشتری ندارد و کل افراد جامعه را شامل می شود.

تجهیزات زیبایی شامل چه مواردی می شود؟

تجهیزات زیبایی شامل محصولات خانگی و آرایشگاهی و کلینیکی می شود؛ یعنی افرادی که تجهیزات زیبایی را خریداری می کنند هم شامل مصرف کننده مستقیم می شود مثل دستگاه ریش تراش و هم شامل مصرف کننده سالن آرایشی می شود مثل دستگاه های پاکسازی پوست و هم شامل دستگاه های کلینیک پوست می شود.

ساختار فروش تجهیزات زیبایی

از ابتدا برای ساختار فروش با روشی که کارشناسان مجموعه آراد پیشنهاد دادند، شروع کردم و در ابتدا خودم تنها بودم و با پشتیبانی مجموعه آراد کار را پیش بردم و با گسترش کار تعدادی نیرو اضافه کردم.

وارداتی بودن تجهیزات زیبایی

بیش از ۸۰% محصولات تجهیزات زیبایی تولید داخلی ندارد و از خارج وارد می شود.

میزان اثرگذاری دستگاه های تجهیزات زیبایی

اکثر افراد این سوال را دارند که آیا دستگاه های تجهیزات زیبایی واقعا اثرگذار هستند یا خیر؟

نتیجه تحقیقات بر روی افراد مختلف ثابت کرده است که دستگاه های تجهیزات زیبایی تاثیرگذار هستند.

 قیمت گذاری بر اساس کیفیت

دستگاه های تجهیزات زیبایی بر اساس کیفیت، قیمت گذاری می شوند؛ دستگاه هایی که بهترین کیفیت را دارند بالاترین قیمت را دارند.

ما سعی می کنیم همه کیفیت ها و قیمت ها را کار کنیم و هر کیفیتی مشتری خاص خود را دارد؛ چه دستگاه های کیفیت بالا و چه دستگاه های کیفیت پایین.

عوامل موفقیت در حرفه تجهیزات زیبایی

از آنجایی که مشتریان تجهیزات زیبایی شامل کل افراد جامعه می شود، و این شغل جزء مشاغل نوپدید نیست و با جستجو در اینترنت می توان با افراد فعال این حوزه آشنا شد و نمونه کار آنها را دید، برای موفقیت در این حرفه و جذب مشتری بیشتر باید به عوامل زیر توجه کرد

۱- شناخت درست نیاز مشتری.

۲- گذاشتن وقت کافی برای مشتری.

۳- مشاوره صحیح به مشتری.

۴- پشتیبانی و خدمات پس از فروش.

این عوامل باعث جلب اعتماد مشتری و جذب آن می شود.

 خدمات پس از فروش تجهیزات زیبایی

یک سری دستگاه ها هستند که کیفیت و قیمت بسیار بالایی دارند، ما این دستگاه ها را معمولا به صورت رایگان به سراسر کشور ارسال می کنیم و همکاران بخش فنی مجموعه ما آن را نصب می کنند و به مشتری نحوه کار دستگاه را آموزش می دهند؛ این دستگاه ها معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ سال خدمات پس از فروش دارند.

این دستگاه ها یک سری مواد مصرفی دارند که گاهی واردات آن دچار مشکل می شود؛ وقتی ما ۱۰ تا ۱۵ سال خدمات پس از فروش به مشتری می دهیم یعنی به او اطمینان می دهیم تا ۱۵ سال دیگر مواد مصرفی دستگاه خریداری شده شما را تامین می کنیم و این باعث جلب اعتماد مشتری می شود.

صادرات تجهیزات زیبایی

گفته شد که غالب دستگاه های تجهیزات زیبایی وارداتی هستند اما ما توانسته ایم در حد محدود بعضی از تجهیزات زیبایی را به کشور افغانستان و ترکیه صادر کنیم.

 اهداف آینده

برای پیشرفت و گسترش کار اهدافی داریم که بعضی از آنها عبارتند از

۱- نمایندگی فروش تجهیزات زیبایی اسمبل ایران در سایر کشورهای جهان.

۲- تولید و بومی سازی تجهیزات زیبایی وارداتی.

۳- اعتماد سازی مشتری برای خرید دستگاه های اسمبل ایران.

یکی از مشکلاتی که ما با آن رو به رو هستیم این است که وقتی به مشتری می گوییم این دستگاه اسمبل ایران است، تمایلی به خرید آن ندارد و حاضر است به جای خرید دستگاه اسمبل ایرانی یک دستگاه خارجی با کیفیت پایین تر بخرد.

یکی از اهدافی که ما داریم این است که بر روی دستگاه های اسمبل ایران برندسازی کنیم و اعتماد مشتری را به آن جلب کنیم تا مشتری به جای خرید دستگاه بی کیفیت چینی محصول کشور خودش را بخرد.

 توصیه به دانشجویان رشته مکانیک و برق

ما به دانشجویان رشته مکانیک و برق توصیه می کنیم که وارد تولید تجهیزات زیبایی شوند، تولید این تجهیزات می تواند برای آنها ثروت زیادی به همراه داشته باشد چون حاشیه سود تولید این تجهیزات زیاد است.

مجموعه آراد برای خیلی از افراد شبیه مدرسه زندگی است؛ یعنی علاوه بر آموزش تجارت، خیلی از مسائل اخلاقی و مهارت های زندگی را به ما می آموزد.

یکی از مسائلی که ما در مجموعه آراد آموختیم این است که از شکست نترسیم و اگر روزی در تجارت شکست خوردیم مجدد با توکل بر خدا شروع کنیم تا دوباره به موفقیت برسیم.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.7 پاسخ
 1. Avatar
  محبوبه زاهدی گفته:

  از سختی های کارتون هم برامون بگید. چون در ایران کار کردن برای خانم ها خیلی سخت تر از آقایونه.

  پاسخ
 2. Avatar
  سبحان گفته:

  متاسفانه در کشور ما هنوز خیلی ها به این مشاغل جدید و پر سود عادت نکردن و این کارها رو بی ارزش و دلالی میدنن تا تجارت

  پاسخ
 3. Avatar
  نظری گفته:

  کارمند بودن مثل این می مونه که عمرت رو هدر بدی و در پایان سی سال میبینی چیزی تو دستت نیست جز یه حقوق که کافی هم نیست برای گذران زندگیت

  پاسخ
  • Avatar
   رضا بهمنی گفته:

   پدرم کارمند آموزش و پرورش بودن و اصرار داشتن که ما هم کارمند رسمی بشیم وناراحت و گلایه که کارتون نه بیمه داره نه آینده ولی ما مقاومت کردیم و کار خودمونو راه انداختیم با تمام سختی هایی که داشت. الان ایشون میگن اصلا کارمند بودن خوب نیست و هیچ پیشرفتی که نداره هیچ حقوق درست و درمونی هم نداره که بتونی زندگی راحتی داشته باشی

   پاسخ
 4. Avatar
  کیوانی گفته:

  چقدر خوب که شما جوانان مهندس ما رو انقدر قبول دارید که به راحتی میگید تجهیزات بسازن و برندسازی کنند. چیزی که در بسیاری از مقامات وجود نداره حتی در خانواده ها

  پاسخ
 5. Avatar
  امین رضوی گفته:

  سلام. من مهندسی مکانیک خوندم و برای ارشد رفتم ام بی ای خوندم. اگر میدونستم میشه که بتونیم تجهیزات زیبایی بسازیم تغییر رشته نمیدادم.

  پاسخ