تضمین موفقیت در بدترین شرایط کسب و کار + صوتی

🔻 شما هر کدام تان برای توسعه کسب و کارتان برنامه های مختلفی دارید ساختارهای مختلفی دارید تا بتوانید از آن خروجی بگیرید اما اگر اصولی را که می گوییم را شما در نظر نگیرید قطعا شما در کسب و کارتان با مشکل مواجه خواهید شد اما اگر این اصول را که می گویم را در نظر بگیرید همیشه رشد می کنید و موفق خواهید بود و در بدترین شرایط بهترین نتیجه را خواهید گرفت ما در آراد همیشه این اصول را رعایت کردیم و به آن تمرکز داشتیم دو قطب کاملا متفاوت است و دو نوع برنامه ریزی کاملا متفاوت است.

استاد نظام پرور
تضمین موفقیت در بدترین شرایط
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔻 اما این دو بُعد چه هستند هر کسب و کاری یک قسمت ورودی و یک قسمت خروجی دارد یعنی چه؟ یعنی شما همیشه تعداد مشتری جدید دارید اما اگر این قسمت جدید نباشد شما هیچ وقت رشد نمی کنید و یعنی بگویید که من کلا قسمت جدیدها و ورودی ها را ببندم این یک بُعد است و یک طرف دیگر خروج از سیستم است یعنی مشتری که با شما کار کرده است و شما را می شناسد این مشتری را از دست می دهید و دیگر با شما کار نمی کند.

🔻 حالا ممکن است ناراضی باشد یا بمیرد یا ممکن است نتوانید آن مقداری که می خواهد را تامین کنید یا هر چیزی که عامل این بشود که نتوانید ادامه بدهید، پس باید همیشه ریزش و رویش این دو قطب متفاوت باشد قطبی که مربوط به ریزیش و قطبی که مربوط به رویش است. این دو استراتژی و دو خروجی متفاوت و بسیار تاثیر گذار است. اگر ورودی شما کم باشد شما نمی توانید برای مدیریت خروجی تان کاری کنید شما در هر حالتی این خروجی ها را دارید یکی از علت هایی که امروز تاجران ما روز به روز صادرات شان کم می شود.

🔻 به خاطر این است که از مدل های قدیمی خودشان دست برنداشتند و به سمت مدل های جدید نیامدند مثلا مردم دنیا حضوری به ایران بیایند و از آن ها جنس بخرند تمام شد سی سال است که اینترنت در دنیا حضور دارد و مردم حضوری دنبال تامین کننده نیستند مردم برای پیدا کردن تامین کننده و تولید کننده در اینترنت هستند چرا ما این را درک نکردیم و لمس نکردیم و متوجه نشدیم که صد سال است که دنیا به صورت اینترنتی نیاز به تامین کننده و تولید کننده دارد خب این یک اصل بسیار مهم است.

🔻 ما در ساختار مرسوم ایران در ساختار اقتصادی مرسوم تاجران خودمان هیچ مدل ساختاری قابل توسعه و مدلی که بگوییم که این فرد خروجی می گیرد و نتیجه آن تعداد بیشتری مشتری است نداریم و متاسفانه یکی از موارد بسیار بد اقتصاد ما است و کارخانه ها و تاجران در حال تحلیل هستند چون هیچ ورودی جدیدی ندارند حالا از آن طرف هر کاری کنیم کیفیت را بالا ببریم و خدمات را بهبود بدهیم وقتی از این طرف چیزی ندارد از آن طرف خروجی اتفاق می افتد ما می توانیم مقدارش را کم کنیم اما نمی توانیم جلوی آن را بگیریم.

🔻 پس یک در کارتان همیشه یک هزینه و بودجه و ساختاری از درآمدهای خودتان را برای افزایش تعداد مشتریتان را داشته باشید همیشه این سیستم را داشته باشید. چطور مشتری هایم را زیاد کنم؟ یک از مشتری ها مثلا طرح شتاب می گیرد بعد که به مشکل خورد چند تا مشتری که از او نمی خرند مستعسل می شود می گویند مهندس می شود یک برنامه دیگر به ما بدهید ما مدتی است که نمی فروشیم.

🔻 می گوییم چرا گذاشتید به این مرز برسید و حالا بگویید چرا آن زمان که سرتان شلوغ بود ساختاری برای ورود نداشتید که امروز که مشتری خارج می شود دو تا مشتری از دست می دهید پس یک الگو یک ساختار یک فکر یک تمرکز داریم بر این که همیشه ورودی شرکت و بازرگانی و کارخانه من زیاد باشد و همیشه مشتری جدید داشته باشم. حالا خروجی یعنی ریزش شما به روندهایی که منجر به این می شود که ریزش های شما کمتر بشرود کار کنید.

🔻 شما اگر امروز بروید و به بازار مراجعه کنید اکثر مردم همه در قسمت خروجی هستند و در قسمت ورودی راه کاری به شما نمی دهند که شما بتوانید برای داشتن مشتری با استعداد مالی بالا و مشتری بین المللی برای شما هیچ راه حلی ارائه نمی کنند ورودی داشتن خیلی راحت نیست اما از آن طرف همه روی خروجی کار می کنند که نرم افزارتان را فلان و فلان کنید و فلان هزینه و فلان کار را کنید.  دوست عزیز وقتی من ورودی ندارم چطور این کار را کنم اگر ورودی من با خروجی من تعادل داشته باشد اگر من روزی یا ماهی دو تا سه تا ده تا ورودی دارم خروجی من هم دو تا سه تا و ده تا باشد شرکت من به یک خطی از ثبات رسیده است اما از نظر من این خط ثبات نیست این خط سقوط است چون بلاخره ورودی ها در یک زمانی کاهش پیدا می کنند.

🔻 اما اگر ورودی من بیشتر از خروجی من باشد این یعنی خط رشد پس هر مرزی که شما در ثبات بگذارید به معنای این است که ورودی ممکن است که در هر لحظه کم بشود پس باید یک برنامه داشته باشید که همیشه ورودی از خروجی شما بیشتر باشد با هم یک مرور می کنیم قسمتی داشتیم رویش و ریزش در رویش یعنی ورودی های مشتری جدید همیشه باید وجود داشته باشد تا خروجی هایی که اتفاق می افتد و مشتری هایی که در چرخه خرید از بازار ما خارج می شوند تعدادشان از ورودی کمتر باشد.

🔻 دو اتفاق می افتد مشتری هایی که جلب اعتماد و حفظ و نگهداریشان و افزایش طول عمرشان و یک طرف دیگر فضایی ایجاد کنیم تا مشتری جدید سراغ ما بیاید تا بتوانیم همیشه رویش داشته باشیم اما به شرط این که از میزان ریزش ما بالاتر باشد چیزی به اسم خط ممتد و خط ثبات نداریم گول نخوریم این گول خوردن باعث می شود که هیچ وقت رشد نکنیم اگر بگویید من به همین راضی هستم خب دوست عزیز راضی بودن این نیست تورم توقف نمی کند و مشکلات توقف نمی کند و همیشه سیکل شما ممکن است کمتر بشود اما اگر همیشه این اصل را رعایت کنید و رویش از ریزش بیشتر باشد شما بدانید که موفق هستید و همیشه آینده خودتان را می توانید تضمین کنید امیدوارم موفق و پیروز باشید اصل ریزش و رویش را رعایت کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ