🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

رشد صادرات و واردات زعفران + فیلم

صادرات زعفران کشورهایی مثل اسپانیا نزول داشته است و کشورهایی مثل چین و هنگ کنگ در ۵ سال نزدیک به ۱۷۰% رشد داشته است و در ۱ سال نزدیک به ۴۰۰% از نظر رقمی رشد داشته است؛ یعنی ۴ برابر شده است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

اگر این مسائل را به درستی بررسی کنید متوجه می شوید که می توان فرصت های تجاری مناسبی را برای کار خود ایجاد کنید و بفروشید.

کشورهایی مثل کویت، قطر، آلمان، هند، عربستان سعودی، تایپه چین، امارات، ژاپن که بالا و یا نزدیک به خط صفر قرار دارند و نسبت به سال گذشته رشد داشته اند. مثلا کویت حدود ۱۰ میلیون دلار حجم رقمی صادرات خود را افزایش داده است.

بزرگترین واردکننده زعفران

هنگ کنگ حجم رقمی بسیار بالایی دارد. زمانی که مقایسه کنیم، می بینیم که هم از نظر درصدی و هم از نظر حجم رقمی افزایش پیدا داشته است. هنک کنگ یکی از واردکننده های بزرگ زعفران بوده است و افزایش ۲۰۰% در رشد ۵ ساله یعنی حجم بسیار زیادی تقاضا در بازار دارد.

از ۱۰۰ میلیون دلار واردات زعفرانی که به هنگ کنگ انجام شده است، ۸۰ میلیون دلار از ایران، کمتر از ۱۰ میلیون دلار از هند و اسپانیا بوده است.

تامین کننده اصلی زعفران

زعفران اسپانیا به دلیل اینکه همان زعفران ایران است تقاضا کمی داشته است. چینی ها مثل اروپایی ها به دنبال برند نیستند. آن ها به دنبال تامین کننده اصلی هستند.

کشور هند شما را یا بالاتر و یا پایین تر از خودشان می بیند. اگر به سراغ شما بیایند یعنی شما را بالاتر دیده اند و اگر شما به سراغ آن ها بروید، آن ها خودشان را بالاتر در نظر می گیرند، در این صورت به علت سطح فرهنگشان خودشان را آقا و شما را برده در نظر می گیرند

کشور اسپانیا نزدیک به ۴۰ میلیون دلار از محصولاتش وارداتی است یعنی ۱۰۰ میلیون دلار صادرات دارد و ۴۰ میلیون دلار تقریبا واردات آن است.

۹۵% از واردات اسپانیا از ایران است. اسپانیا ۴۰% از زعفرانش را از ایران وارد می کند و به اسم خودش صادر می کند و یک رقم نزدیک به ۳۰% بازار را برای خود کرده است، در غیر این صورت این رقم باید ۱۰% می شد.

چه کشورهایی از اسپانیا واردات دارند؟

اسپانیا زعفران خود را به خیلی از کشورهای دنیا مثل آمریکا، ایتالیا، امارات، سوئد و انگلستان و بعضی دیگر از کشورهای اروپایی و همچنین به ژاپن، کویت، هنک کنگ، کانادا و چند کشور دیگر آمریکایی می فروشد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
 1. Avatar
  سرافراز گفته:

  هنگ کنگ احتمالا بیشترین مقدار زعفران وارداتی اش از ایران بوده است. ایران هنگ کنگ رو جایگزین اسپانیا کرده است

  پاسخ
 2. Avatar
  سورن گفته:

  علاوه بر زعفران میشود روی بسیاری از محصولات ناب و دست نخورده ی دیگر هم کار کرد. زعفران باشد برای تولیدکنندگانش که زحمت اصلی را عهده دارند و کمتریم سود را میبرند

  پاسخ
 3. Avatar
  فراهانی گفته:

  کشورهای واردکننده ی زعفران تنها زحمت بسته بندی های شیک و زیبا را میکشند و سودهای کلان را برای خود به ارمغان می آورند

  پاسخ