📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

راهکارهای عالی برای شروع تجارت الکترونیک + فیلم

در ابتدا شما باید انتخاب محصول کنید، براساس دو پارامتری که به شما آموزش داده شده است. اولین پارامتر شما، علاقه ی شخصی خودتان است و دوم این که برای محصول خود تامین کننده داشته باشید.

بر اساس این دو پارامتر برای خودتان پنج محصول را نهایی کنید، آن ها را به مشاور خودتان معرفی کنید تا مشاور بررسی کرده و بر اساس پارامتر های شما یکی از محصولات معرفی شده را برای شما تایید کند.

راهکارهای عالی برای شروع تجارت الکترونیک

مشخص کردن هزینه ی برندسازی

شما وقتی برند سازی می کنید به هیچ سرمایه ای برای خرید محصول نیاز ندارید. یعنی به عنوان مثال اگر شما قرار باشد۱۰۰هزار دلار صادرات کالا داشته باشید و فردا هم ۲۰۰ هزار دلار برای کشور دیگر، این مبالغ برای افرادی که در آن کشور ها زندگی می کنند، مبلغ بالایی نیست اما برای شما بیشتر از یک میلیارد تومان می شود و تامین این پول و کالا در یک یا دو روز ممکن نیست.

شما برای این که در اینترنت به عنوان فروشنده، تولیدکننده و یا تامین کننده خودتان را معرفی کنید و محصولتان را برند سازی کنید، این که چه مقدار می توانید هزینه کنید را باید مشخص کنید.

استارت بزنید

بعد از اینکه برندسازی کرده و توانستید تبلیغات و بازاریابی کنید، پس از مدتی مشتری هایتان به راحتی شما را پیدا کرده و ازطریق شبکه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار می کنند.

اکثر افرادی که در ایران هستند یا فارس زبان هایی که خارج از ایران هستند و حتی افرادی خارج از ایران زندگی می کنند ولی فارسی بلد هستند از طریق تلفن و بقیه ی مشتری ها که ممکن است عرب و ترک و هندی و اروپایی و …باشند و نمی توانند تلفنی صحبت کنند، از طریق ایمیل و شبکه های مجازی  با شما ارتباط بر قرار می کنند.

 پاسخگویی مناسب

مکالمات بین المللی به صورت کتبی صورت می گیرند، پس شما باید یاد بگیرید که چگونه از شبکه های اجتماعی مختلف، ایمیل و فیس بوک و بقیه ی شبکه های مجازی استفاده کنید، وقتی مشتری با شما ارتباط برقرار کرد بتوانید با آن ها مکالماتی داشته و به خوبی صحبت کنید .

نحوه ی پاسخ گویی شما در ابتدا با مشتری ها بسیار تعیین کننده است.

 پاسخگویی مناسب

پیگیری مشتریان

شما باید با مشتری ها در تماس باشید و پیگیری کنید، وقتی مشتری پیگیری های شما را می بیند ترغیب می شود که با شما معامله کند.

پس مدام با مشتری هایتان در تماس و مذاکره باشید.

روش های دریافت پول

در بازار داخلی ممکن است که مشتریان به صورت حضوری و نقدی پول پرداخت کنند یا کارت بکشند و یا ممکن است برای شما کارت به کارت کنند.

در مباحث صادراتی هم پرداخت های پول عمدتا از طریق صرافی ها انجام می شود.

ممکن هم است که مشتری به ایران آمده و با شما ملاقات کند و به صورت حضوری پرداخت کند.

راه سوم هم خط های ارتباطی است که راه های ارتباطی بین ایران و سایر کشورهاست که شما به سازمان توسعه ی ضمانت صادرات مراجعه کرده و پول خودتان را به صورت نقد دریافت کرده و کالاهارا صادر می کنید و بقیه مسائل را خود دولت ایران و دولت آن کشور خودشان می دانند که چگونه پول را دریافت کنند.

دریافت پول

ارسال کالا

در بحث صادرات، ارسال کالا به صورت زمینی، دریایی و ریلی و حتی ممکن است به صورت هوایی انجام شود، که ترم های مختلفی دارد و شما می توانید با یک شرکت ترخیص کالا صحبت کنید تا محصولتان بدون هیچ دردسری ارسال شود.

چگونگی حفظ مشتریان اینترنتی

در بازارهای سنتی همیشه ریزش مشتری وجود دارد و همیشه باید حواستان باشد تا مشتری ها سراغ تاجر دیگری نروند.

اما در تجارت اینترنتی شما باید مشتری ها را وفادار سازی کنید. برای افرادی که در حوزه ی اقتصاد فعالیت داشته اند، واژه های وفادار سازی و CRM خیلی آشنا است. CRM در ایران فقط یک کلمه است و کاری که همه آن را انجام می دهند از سوپر مارکت ها گرفته تا شرکت های بزرگ صادراتی!  فقط به یک سری پیامک های تبریک و تسلیت و مناسبتی تبدیل شده است که هیچ کدام از مشتری ها حتی آن ها را باز نمی کنند و توجهی به آن ها  ندارند.

چگونگی حفظ مشتریان اینترنتی

سایت های ویترینی خوب

شما اگر بخواهید مشتریان خودتان را حفظ کنید، علاوه بر سایت های که آراد برندینگ در اختیار شما قرار می دهد، باید سایت های  B 2 Bخوبی داشته باشید که تمامی محصولاتتان را در آن قرارداده و محتوا سازی خوبی کنید که مشتری وقتی یک بار برایش معرفی کردید بتواند هم خودش از سایت استفاده کند و هم بار ها آن را چک کند و همچنین سایت شما را به دوستانش معرفی کند.

شبکه های اجتماعی

شما باید پیج های فعالی در این شبکه ها داشته باشید، همیشه در آن صفحه داده هایی قرار دهید مثل: مباحث آموزشی، نحوه ی تشخیص جنس با کیفیت از جنس بی کیفیت و نحوه ی تولید محصول.

باید همیشه مشتری هایتان را سرگرم نگه دارید تا آن ها بتوانند هرروز شما را ببیند و به اصطلاح در ذهنشان باقی بمانید . باید مشتری هایتان را در این صفحه ها اد کرده و یا لینک را در اختیارشان قرار دهید تا عضو شوند.

شبکه های اجتماعی

حفظ ارتباط موثر

همیشه در شبکه های اجتماعی فعال باشید تا مشتری ها شما را از یاد نبرند. طوری نشود که اگر بعد یک ماه و یا مدتی برای معرفی محصول با آن ها ارتباط برقرار کردید، شما را نشناسند.

از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا حتی پیام با آن ها در ارتباط بوده و رابطه تان را با آن ها حفظ کنید.

ارائه پروموشن

اگر در گرفتن اطلاعات از مشتری خوب عمل کنید و بتوانید تاریخ ها و روز هایی که برایشان مهم است را از آن ها دریافت کنید، میتوانید در CRM خودتان ثبت کنید و پروموشن های خود را در مناسبت های مختلف برای آن ها ارسال کنید و حتی تخفیفات خوبی به عنوان پروموشن برایشان ارسال کنید.

طبیعتا مشتری که دو یا سه بار از شما خرید کرده باشد با مشتری که فقط یک بار از شما خرید کرده تفاوت دارد. باید در ارسال بار طوری نوبت بزنید تا مشتری که چند بار خرید کرده بتواند سریع تر کالایش را دریافت کند . تمامی این موارد، پروموشن هایی است که شما باید به مشتری های قدیمی خود ارائه دهید.

پروموشن چیست

فنون برخورد با مشتری

با مشتری هایتان دوست باشید تا آن ها شما را علاوه بر فروشنده به عنوان دوست بشناسند و مدام باشما در ارتباط باشند و از شما خرید کنند.

دلسوزی

برای مشتری هایتان واقعا دلسوز باشید. اگر در یک معامله به سود خودتان فکر می کنید، حتما سود مشتری را هم در نظر بگیرید. وقتی معامله ای می کنید احساس نکنید که کلاه مشتری خود را برداشته اید.

اگر مشتری شما را دلسوز ببیند و متوجه شود که شما سود او را نیز در نظر گرفته اید، حتی اگر متوجه شود که شما یک تاجر و واسطه هستید، باز هم از شما خرید کرده و به سراغ کارخانه ها نمی رود و شما را رها نمی کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ