🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

۳ راهکار برای فروش بیشتر

مذاکره تلفنی شما با مشتری باید به گونه‌ای باشد که بتوانید اعتمادش را جلب کنید و به او بفروشید. اما چگونه می‌توان اعتماد مشتری را به دست آورد و چه راهکارهایی برای فروش بیشتر به مشتری وجود دارد؟
آیا می‌توان برای سود بیشتر، استفاده از هر ترفندی را توجیه کرد؟

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

۱-نحوه مکالمه تلفنی با مشتری

مکالمه تلفنی با مشتری باید بین سه تا هشت دقیقه باشد. بنابراین اگر دیدید مکالمه شما از هفت یا هشت دقیقه بیشتر می‌شود، شروع کنید به جمع‌بندی کردن.
مگر اینکه مخاطب شما مدام سوال بپرسد، در این صورت حتی می‌توانید تا دو ساعت برای او توضیح بدهید.
البته در مواردی مثل حوزه دستگاه‌های صنعتی، داستان متفاوت می‌شود؛ چون باید اطلاعات تخصصی ارائه کنید و مشتری هم باید راجع به کاربری و محیط کارش به شما توضیح بدهد.
در چنین شرایطی ورودی و خروجی دیتا زیاد می‌شود و طبیعی است که مکالمات بیش از حد معمول طول بکشد.
ولی اگر بیش از شش یا هفت دقیقه حرف زدید و می‌بینید مشتری سوالی ندارد و می‌خواهد مکالمه را تمام کند، به این معناست که زیاد حرف زدید و نباید بیش از این ادامه بدهید.

نحوه مذاکره تلفنی با مشتری

۲-چگونه قیمت گذاری کنیم؟

در بین کارشناسان تجارت، بحث‌های مختلفی در مورد قوانین، ترفندها و اصول فروش مطرح می‌شود.
یکی از ترفندهای پیشنهاد شد برای قیمت‌گذاری این است که اگر یک محصول گران دارید، محصول ضعیفی با قیمت نزدیک به آن تولید کنید.
بی‌کیفیت بودن این محصول باعث می‌شود کسی به سراغش نرود و بنابراین گران بودن محصول دیگر به چشم نمی‌آید.
فرض کنید کالایی را می‌فروشید که در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ عرضه می‌شود و آن را به این شکل قیمت‌گذاری می‌کنید: سایز کوچک با قیمت ۱۶ هزار تومان، متوسط ۲۸ هزار تومان و سایز بزرگ ۳۰ هزار تومان.
کسی حاضر نیست برای سایز متوسط ۲۸ هزار تومان پول بدهد و در واقع شما با این قیمت‌گذاری، آن را سوزانده‌اید، در عوض قیمت بالای سایز بزرگ به چشم نمی‌آید و می‌توانید راحت‌تر آن را بفروشید.
اما شما نباید چنین ترفندهایی را برای فروش به کار ببرید، بلکه باید واقعی معامله کنید.

۳-رعایت انصاف در کسب و کار

اگر خود شما احساس کنید فروشنده در معامله با شما ترفندی را به کار برده، حتی اگر جنس خوبی به شما داده باشد، آیا حس شما نسبت به او منفی نمی‌شود؟

بنابراین توجه داشته باشید که نباید در معامله با مشتری از این ترفندها استفاده کنید، چنین رفتاری در روابط پایدار شما با مشتری تاثیر می‌گذارد و ممکن است برای شما دردسرساز باشد.

رعایت انصاف در کسب و کارمسئله دیگر اینکه، به دلیل رشد وحشتناک اینستاگرام و تلگرام و افزایش کانال‌ها و صفحه‌ها درباره موفقیت و اقتصاد، این نکات اقتصادی همه‌جا مطرح می‌شود و حتی دانشجوها هم بسیاری از این قوانین را می‌دانند.
قوانینی مثل «میمون‌هایتان را روی دوش دیگران بیندازید»، قانون ۱۰-۹۰ یا قانون ۲۰-۸۰ را همه می‌دانند.
در نتیجه وقتی مشتری چنین مطالبی را در اینستاگرام بخواند و بفهمد شما چه بلایی بر سرش آورده‌اید، دیگر از شما خرید نمی‌کند.
بنابراین صاف، واقعی و بدون غش معامله کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ