🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

جلب اعتماد مشتریان فروشگاه اینترنتی + فیلم

در این مقاله به بررسی شیوه های اعتماد سازی از طریق سایت های تجاری می پردازیم. شاید این سؤال برای خیلی ها پیش بیاید که یک مشتری بر اساس چه شاخصه هایی به یک تاجر و فروشنده اعتماد می کند تا بدون دیدن محصول، هزینه ی آن را نقدا پرداخت کند؟

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تکنیک های سایت های تجاری

اگر یک تاجر بتواند به درستی، ساختارهای موجود در سایت های تجاری را پیاده کند، به طور قطع مشتریانی پیدا خواهد کرد که بدون دیدن محصول، حاضر باشند سفارشات بزرگ با مبالغ بزرگ را به او بسپارند.

هرفردی می تواند از این شیوه ها استفاده کند تا مشتریان را به سمت خودش جذب کند.

با بررسی چند سایت تجاری در ادامه و آشنا شدن با قواعد و ساختار آن ها، خواهیم فهمید که دقیقا باید چگونه عمل کنیم.

مهم ترین نکته در تجارت

یک تاجر و فروشنده، هرگز نباید فراموش کند که مهم ترین اصل برای موفقیت در کسب و کار، کسب اعتماد مشتری است. یک مشتری باید اعتماد کند تا بتواند سرمایه خود را در اختیار یک فروشنده یا تاجر قرار دهد.

سایت های تجاری، اولین محل دیده شدن

هر سایتی، معرّف مجموعه و محصولات یک تاجر است. امروزه هر مشتری، اولین کاری که انجام می دهد، در بین سایت های تجاری محصول مورد نظرش را جستجو می کند. بنابراین اولین جایی که مشتری با یک تاجر آشنا می شود، همین سایت های اینترنتی و تجاری هستند. یک تاجر باید به این سایت ها به دید هویت تجارتش نگاه کند که اگر آن را از دست بدهد، تجارتش را هم از دست خواهد داد.

شاخصه های یک سایت تجاری مناسب

این که محصول و نام ما در چه سایتی دیده شود، در جلب اعتماد مشتری بسیار تأثیرگذار است. پس باید شاخصه های سایت هایی که جلب اعتماد مشتری را به همراه دارند بدانیم تا سعی کنیم خودمان را در چنین سایت هایی نشان دهیم.

بهینه سازی نماهای مختلف سایت

هر سایتی باید در نماهای مختلف مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرد. به این معنی که مشتریان، گاهی با تبلت و موبایل و گاهی با کامپیوتر خانگی و لپ تاپ وارد سایت شما که یک فروشنده هستید می شوند. نباید این تصور باشد که مشتریان، الزاما با لپتاپ یا کامپیوتر وارد می شوند؛ چرا که طبق آمارهای موجود، ۷۰% مشتریان، از گوشی موبایل برای بازدید سایت های تجاری استفاده می کنند. به همین خاطر، نمای موبایلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما یک مشتری که با موبایل وارد می شود، برای ادامه تحقیقاتش با کامپیوتر یا لپ تاپ وارد سایت شما خواهد شد. پس مهم است که تمام نماهای سایتمان را بهینه سازی کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.4 پاسخ
 1. Avatar
  نادری گفته:

  فروشنده هایی که جنس بد به مشتریان میفروشند فکر نمیکنن به راحتی میتونن کارشون رو از دست بدن؟ خیلی ریسک بزرگیه

  پاسخ
 2. Avatar
  بهرامی گفته:

  جذابیت بصری سایت خیلی مهم است.
  من سایت های خارجی و تنوع شون رو از سایت های ایرانی بیشتر دوست دارم

  پاسخ
  • Avatar
   علی مرادی گفته:

   سایت های ترک هم خیلی خوبند. لباسها و کفش ها رو از نما های مختلف میزارن و من خیلی دوست دارم این نوع عکاسی رو

   پاسخ