قیف برعکس بازار + صوتی

🔻 امروز می خواهم در مورد بحث قیف بازار برای شما صحبت کنم نمی شود گفت همه آن چیزی که به عنوان اصطلاح قیف بازار در تئوری های اقتصادی مطرح می شود با موضوعی که من با شما مطرح می کنم یکسان است. دانستن این اصطلاح چه تاثیری دارد؟ شما اگر بدانید دقیقا در آراد چه اتفاقی می افتاد و دقیقا سیستم ما با سیستم های دیگر چه تفاوت هایی دارد نگرش تان نسبت به همه مدل های مارکتینگ و بازاریابی قبلی تغییر می کند.

استاد نظام پرور
قیف برعکس بازار
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔻 اکثر دوستان قبلی که من با آن ها صحبت می کنم سر این نگرش مشکل دارند همیشه مدل نگاه شان به بازار قیف برعکس نیست قیف شان یک دهنه بزرگ دارد مقدار زیادی مشتری بریزند و ورودی این مشتری ها خروجی هایی بشود افرادی که فعال هستند در مدل های مرسوم یا مدل هایی که وجود دارد مدل های نمایشگاهی مدل های بازار یابی حضوری و هر مدل دیگر غیر از مدل هایی که در آراد مطرح می شود افراد برای فروختن سراغ تعداد زیادی از افراد فعال در بازار می روند مثلا من خریدار هست مثلا تولید کننده چرم خام، مثل دوستی بود که در این کار بود خریدارهایش  شرکت های مبل و کفش و کیف و جاهای دیگر بودند که مصرف کننده بودند.

🔻 این با تمام این ها ارتباط می گرفت و می گفت بیایید از من بخرید یعنی با افرادی ارتباط می گرفت که امروز مشکل تامین ندارند یعنی این ها تقاضایی برایشان وجود دارد اما تقاضایشان از طریق مسیر دیگری تامین شده است و امروز که شما به ایشان مراجعه می کنید این تقاضای جدید یا اصطلاحا استعداد بالفعلی ندارد که بخواهد با شما معامله کند شما وقتی می روید بگوید چقدر خوب که شما آمدید و ما همین الان جنس نیاز داشتیم هیچ وقت اینطور نمی شود اکثریت برعکس هستند می گویند چه دارید ببینیم و تا با شما کار کنیم.

🔻 این یعنی یک دهنه بزرگ با تعداد زیادی فعال که دارای چنین استعداد و پتانسیلی نیستند و فعال نیست یعنی مازاد خرید ندارد و امروز نمی خواهد ریسک کند و شما در این مسیر چه می کنید؟ شروع به چک زدن بر سر قیمت می کنید تا رقیب تان را بیرون کنید. کلا این مدل جزء مدل هایی است که انتهای آن فقط کاهش قیمت برای فروش است حالا یک مدل دیگر را بررسی می کنم چرا کاهش قیمت؟

🔻 چون مخاطب امروز آن مازاد قیمت را نمی خواهد تامین کننده دارد شما به سراغ او رفتید و هیچ فشاری از نظر بازاری و مکانی برای خرید جنس ندارد پس وقتی در این شرایط باشد چرا باید از شما بخرد پس شما مجبور هستید که یک سرویس اضافه بدهید تا مجبور باشید بفروشید یعنی در واقع تورو خدا از من بخرید. اما آراد برعکس است ما می گوییم صحبت کردن و مذاکره کردن با کسی که نیاز ندارد یعنی آن استعداد فعال را ندارد عملا بیهوده است عملا با یک فشار بسیار زیادی از کار و هزین های بسیار زیادی از مارکتینگ و هزینه های بسیار زیادی در حوزه حفظ ارتباط با مخاطب و از طرفی شما نمی توانید این همه دامنه ارتباطی را حفظ کنید.

🔻 ریزش پیدا می کند چون تعداد نیروی زیادی می خواهد و سخت است شما چنین فضایی دارید ما برعکسش را می گوییم که آن که نیاز دارد به درد ما می خورد حالا سوال آن کسی که نیاز دارد و امروز می خواهد بخرد رفتارش چطور است منصفانه نگاه کنید یک زمان شما می گویید یک نفر قصد خرید دارد و تامینش را می تواند انجام بدهد مثلا تولید کننده است و اگر می خواهد حجم خریدش را اضافه کند و در حال حاضر تولید کننده ای دارد که به او جنس بدهد و در حال حاضر مشتری دارد که اگر چند طاقه بیشتر هم جنس داشته باشد به او می دهد.

🔻 بخصوص در حوزه چرم دیگر سراغ شما نمی آید پس این استعداد مازادی ندارد که بخواهید شما آن را پوشش بدهید ضرورتی بر تامین ندارد مشکل تامین ندارد مشکل زمان ندارد هیچ یک از این ها را ندارد این ها مشتری خوب نیستند چرا ما فرض می کنیم کسی که کارخانه بزرگی است مشتری خوبی هم هست نه مشتری خوبی نیست مشتری خوب آن کسی است که وقتی ما می خواهیم کالا را به او بفروشیم نیازمند خرید کالا باشد و زمان هم برایش مطرح باشد چون اگر در بازده زمانی طولانی قرار بگیرد.

🔻 این فرصت ها می سوزد حالا بازده زمانی در هر صنفی متفاوت است ممکن است مثلا در یک صنف اگر بازده 6 ماهه باشد بگوییم طولانی است در یک صنف اگر 3 روزه نخرد یعنی طولانی است بستگی به نوع صنف دارد ما می گوییم مشتری خوب است که امروز می خواهد جنسی را بخرد و تامینش را ندارد این ها چه قشر آدمها هستند؟ تازه کارها کسانی که با تامین قبلی شان مشکل خوردند کسانی که در بازار امروز می خواهند جنس جدید داشته باشند و تامین کننده قبلی شان آن را ندارد و به دنبال تامین جدید می گردد و مشابه این ها، نمی خواهم وارد این موضوع بشوم که مشتری خوب یعنی چه می گویم آدمی که امروز نیاز به خرید دارد و زمان هم دارد.

🔻 یعنی زمان کافی ندارد و این زمانش یک تایمی دارد و باید سر این تایم خرید کند به این می گویند یک مشتری خوب حالا این مشتری خوب چه رفتاری دارد؟ قطعا جایی را نمی شناسد و باید به دنبال تامین کننده باشد تا از آن ها کالا را بخرد حالا این تامین کننده ها از کجا پیدا می شوند؟ ما اگر به دهه 1990 میلادی برگردیم برگردیم به سال 1370 شمسی دقیقا متوجه می شوید که اگر اینترنت نباشد ما چقدر تامین کننده را سخت پیدا می کنیم.

🔻 این خیلی مهم است متوجه بشوید چرا مدل و استراتژی آراد موفق است چون دقیقا ما سر راه آدم هایی قرار می گیریم که امروز تامین جنس می خواهند و دنبال یک مسیر ارتباطی برای خرید هستند حالا شما کالایی دارید دقیقا سر راه این افراد دارای استعداد بالفعل هستند و محدود زمان دارند و تامین نداشتن و دنبالش هستند شما در مسیر این ها قرار می گیرید و این ها عامل موفقیت شما هستند حالا آراد چه استراتژی و مسیری را انتخاب می کند این ها مفصل است و در فایل های مختلفی صحبت کردیم.

🔻 خواستم مسیر را بفهمید ورودی بزرگ نیست ما نیامدیم بگوییم شما با ده هزار تولید کننده و مصرف کننده بازار شروع به درگیری بودند شما با آن افرادی درگیر بشوید که نیاز دارند این رمز موفقیت است این را خوب گوش کنید و کاملا متوجه بشوید یعنی چی چرا باید سراغ این ها برویم و چرا این ها رمز موفقیت ما هستند اگر این را خوب متوجه بشوید قطعا یک پله خیلی بزرگ در مدل های فکری و تئوری و اقتصادی بدست آوردید که امروز می تواند ثمره آینده تان را برای شما تضمین کند امروز می تواند آن میوه ای که در آینده می خواهید بدست بیاورید را برای شما تضمین کند چون مدل فکر شما با دیگران فرق می کند.

🔻 یادتان باشد مثل مردم فکر کنید مثل مردم می شوید مثل همه فکر کنید مثل همه می شوید همه چطور فکر می کنند شما هم دارید مثل آن ها فکر می کنید همه کاسب هایی که امروز در بازار رشد نمی کنند آن هایی که رشد می کنند چطور فکر می کنند آن هایی که خاص هستند چطور فکر می کنند حقیقتا خاص فکر می کنند شاید جایی در مورد افکارشان صحبتی نکنند چون می ترسند که رقبا آن ها را یاد بگیرند اما حقیقتا چیزی که من می گویم را درک کنید.

🔻 به ارزش چیزی که ما به شما ارائه می کنیم و خدمات و مدل فکری که ما به شما ارائه می کنیم پی می برید که واقعا می تواند زندگی شما را تغییر بدهد امیدوارم به عنوان فردی که در این بازار فعال قوی هستید و در حال تلاش و کار هستید به مسیرتان ادامه بدهید و ما هم بتوانیم همراهتان باشیم شماره من را داشته باشید امیدوارم موفق و پیروز باشید خدانگهدار.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ