🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

قوانین صادرات مواد غذایی

بازار مصرف فاکتور اساسی تولیدکنندگان سراسر جهان است. وسعت گرفتن این بازار به معنای بهبود وضعیت کسب و کار است. در صورتی که تولید کنندگان قصد داشته باشند محصولات خود را به خارج از مرزها صادر کنند نیاز است که قوانین صادرات را با جزئیات بدانند تا مدیریت لازم انجام شود.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

در ادامه مثال‌هایی از قوانین صادرات مربوط به مواد غذایی و کالاهای ایرانی را مرور می‌کنیم. کلیاتی از قوانین صادرات مواد غذایی ارائه خواهد شد تا فرصت‌های تولیدکنندگان برای گسترش بازار مصرف در چارچوب قانون ، شفاف ‌تر شود برای مثال در مورد کسب و کار پرورش بوقلمون یا شترمرغ یا مواردی از این دست اگر تولید کنندگان بدانند که فرصت‌های خارج از مرزها برای توسعه کسب و کار به چه صورت است می‌توانند هدف‌گذاری بهینه‌ای برای کسب و کار خود ایجاد کنند. شفاف‌سازی قوانین صادرات کالای ایرانی زمینه ساز توسعه کسب و کارهای داخلی خواهد بود.

قوانین صادرات مواد غذایی از ایران

ظرفیت‌های تولید مواد غذایی در ایران از دیرباز بسیار بالا بوده است و صنایع غذایی ایران یکی از صنایع پیشرو در منطقه است. به همین دلیل ظرفیت‌های صادرات بالای این حوزه باید مد نظر قرار گیرد و از نظر قوانین صادرات مواد غذایی نیز می‌بایست چهارچوب‌ها مشخص باشد و قوانین دست‌و‌پا گیر حذف شود تا به تولید کنندگان فرصت توسعه و رونق کسب و کار بدهد.

قوانین صادرات مواد غذایی در زمینه میوه و تره بار و محصولات غذایی در بند اول باید پس از تاییدیه جهاد کشاورزی و گمرکات استانی و پس از صدور گواهی قرنطینه اجازه عبور داشته باشد.

مراحل و قوانین صادرات مواد غذایی

شما در ابتدا باید بازار مصرف برای کالای تولید خود را بیابید. با بررسی جزئیات صادرات مواد غذایی نظارت‌های جامعی مشخص می‌شود که نظارت‌های دقیقی از نهادهای گوناگون وجود دارد اما تمامی قوانین دست و پا گیر نیست و می‌توانید برای کار صادرات برنامه ریزی کنید.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

سعی کنید بازارهایی را در دنیا پیدا کنید که مواد تولیدی شما را با قیمت‌های بالاتری خواستار باشند و نیاز به یه رقم خاصی از کالای شما جای مانور برای بالا کشیدن قیمت به شما بدهد.

به یاد داشته باشید کالاهایی مانند اقلام کشاورزی و غذایی کالاهای استراتژیک هستند ، در صورت وابستگی کشورهای دیگر به اقلام شما قدرت بیشتری بر تعیین قیمت و سودآوری برای کشور خواهد داشت. به صورت عملی ابتدا باید به دنبال کارت بازرگانی باشید.

باید یاد بگیرید مکاتبات تجاری را چگونه انجام دهید و ثبت سفارشات را چگونه پیش ببرید. برای دریافت وجه صادراتی برای کاهش ریسک تجارت و موارد بسیار دیگری نیاز خواهید داشت که جزوات و راهنماهای مربوط به قوانین صادرات مواد غذایی را مطالعه کنید.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  ابراهیم جهانی گفته:

  صادرات موادغذایی به مراتب دشوار تر از صادرات سایر اقلام صادراتی است. مسءله ی خراب شدن و فاسد شدن را باید در نظر گرفت و اگر در کمرگ معطل بماند فاجعه است

  پاسخ
 2. Avatar
  سلیمانی گفته:

  فعلا که حتی کشورهای همسایه هم مرزهای ایران رو بستن و نمیتونیم چیزی صادر کنیم. به خصوص مواد غذایی که به راحتی بیماری رو منتقل میکنه

  پاسخ
  • Avatar
   ص ر گفته:

   همه ی ماجرای کرونا یه برنامه ی سیاسی از طرف دشمنان ایران بود که میخوان اقتصاد ایران رو نابود کنن ولی نمیتونن و تا ۱۰ روز دیگه همه چی تموم میشه و به روال قبل برمیگرده

   پاسخ
  • Avatar
   تابش گفته:

   نگران نباشید هیچ اتفاقی نمیفته و اینها همه موقتی هستند و به زودی همه چیز به حالت قبل برمیگرده

   پاسخ