ترس های شروع تجارت + فیلم

? ترس های شروع تجارت
امروز می خواهم یکسری از عواملی که باعث می شوند که تاجران ما از اینکه شروع به صادرات کنند بترسند را مطرح کنم.
اکثر تاجران ما فکر می کنند که صادرات نیازمند به یک سرمایه بسیار زیاد می باشد.
یعنی انسان باید «چند میلیارد» پول داشته باشد سپس وارد صادرات بشود.
در تجارت بصورت سنتی وجود داشته و بوده یک آدمی که می خواسته صادرات کنه باید سرمایه زیادی داشته باشد تا بتواند محصولی را تهیه کند هزینه گزافی پرداخت می کرد، می آمد در نمایشگاه های مختلف بین المللی در کشورهای مختلف شروع به بازاریابی و مشتری یابی می کرد و در نهایت می توانست محصول خودش را به فروش برساند.

اما در تجارت به روش آراد اینگونه نیست یعنی روی قاعده اول که ما اصلاً نیازی نداریم به اینکه محصول را خریداری کنیم تجارتی را که ما پیشنهاد می کنیم صادراتی که پیشنهاد می کنیم بر مبنای این است که در مسیر اینترنت یا در مسیر های ارتباطی این شکلی شما بیایید و مشتری خودتان را پیدا کنید سپس با مشتری خودتان قرارداد ببندید و از پولی که از طریق مشتری خودتان دریافت می کنید محصول خودتان را خریداری کنید.
سپس سود خودتان را دریافت کنید و محصول را بگیرید و صادر کنید.

اما نکته دیگری که وجود دارد خیلی از افراد فکر می کنند صادرات ذاتاً برای آدم های خاص است.
یعنی صادرات فقط توسط تولید کنندگان اتفاق می افتد یا توسط تاجران بسیار بزرگ اتفاق می افتد.
یا در نهایت یک نفر باید «آقازاده» باشد تا بتواند یک محصولی را صادر کند.


این واقعیت هم وجود ندارد یعنی اگر شما حتی صادرات کشوری مثل آمریکا را بررسی کنید خواهید دید که 80% حجم صادرات توسط شرکت های کوچکتر اتفاق می افتد.
یک شرکت بزرگ قرار است قرارداد تجاری ببندد و در هر معامله یک میلیون دلار سود کند و یک کشتی بار جابه جا کند اما تاجران کوچکتر می توانند یک قرارداد با 20 الی 30 هزار دلار و با یک کانتینر این محصول جابه جا بشود و به نسبت تجارتی که خودشان در نظر دارند سود خوبی شامل حالشان بشود.
شاید این 20 الی 30 هزار دلار برای آن شرکت های تجاری بزرگ عدد های قابل توجهی نباشد ولی برای تاجران ما می تواند یک در آمد میلیاردی را همراه داشته باشد.
نکته بعدی که وجود دارد این است که خیلی از تاجران ما نمی دانند اصلاً می توانند روی چه محصولی کار کنند؟
و چون نمی دانند و میزان محصولاتی که وجود دارد را نمی شناسند و میزان رقابتی که ما داریم یعنی توانی که ما نسبت به سایر کشورها داریم «قیمت مناسب»، برای کشورهای همسایه «دسترسی بهتری» داریم مثلاً کشورهایی نظیر عراق یک محصولی را از چین می گیرد، به راحتی می تواند این محصول را با قیمت ارزان تر و با هزینه حمل و نقل کمتر و کیفیت بیشتر از ایران تهیه کند.
می آیند اما نمی توانند وارد بشوند نهایتاً وقتی فکر صادرات می کنند فقط یادشان می آید یک پسته ای داریم، یک فرشی داریم و اینها هم «بازار رقابتی سنگینی» دارند و تاجران بزرگی در این زمینه ها کار می کنند پس اینها نمی توانند وارد این عرصه بشوند.در صورتی که اگر بیایند دقیق تر بررسی کنند می یبنند تمام استان های کشور دارای ظرفیت های خاص خودشان برای صادرات هستند یعنی ما در استانی نظیر خوزستان محصولات کشاورزی زیادی داریم که با قیمت مناسب می توانیم به کشورهای دیگر صادر کنیم.
در هر استانی که شما بررسی کنید خواهید دید که چند محصول شاخص وجود دارد که واقعاً دارای کیفیت زیادی هستند و قیمت مناسبی هم نسبت به کشورهای دیگر دارند.
اگر شما می خواهید وارد صادرات بشوید لازم نیست خیلی دغدغه انتخاب محصول را داشته باشید کافی است دستتان را در دست ما بگذارید و ما می آییم بررسی می کنیم نسبت به توانمندی های شما آیا اقوامی در زمینه یک محصول دارید آیا آشنایی دارید، تولید کننده ای می شناسید یا در شهر شما چه محصولاتی وجود دارد ما می آییم بررسی می کنیم بازار رقابتی که بین این محصولات در کشورهای مختلف وجود دارد را و یک محصول خوب را با همکاری با هم انتخاب می کنیم تا شما در زمینه صادرات بتوانید اقدام کنید.
ارتباط از واتساپ 09120144108

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ