💬 می توانید آنلاین پاسخ سوالاتتان را بگیرید.
عوامل موثر در سئو 2019

عوامل موثر در سئو ۲۰۱۹ برای کسب رتبه اول گوگل

عوامل موثر در سئو ۲۰۱۹ برای کسب رتبه اول گوگل چیست؟ امروز چندین نکته کلیدی از عوامل موثر در سئو ۲۰۱۹ را آماده کرده ایم که باهم می خوانیم و یاد میگیریم که چگونه سایت خودمان را به صفحه اول گوگل بیاوریم و رتبه نخست را بگیریم.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

استفاده محتوای ارزشمند و تاثیر آن بر سئو ۲۰۱۹

 • در زمان های گذشته گوگل چندین فاکتور ساده on-page را مانند عنوان، آدرس، متا تگها و عنوان عکسها را برای فاکتور دهی در نظر می گرفت ولی این فاکتورها جز عوامل ابتدایی بهینه سازی محتوای سایت هستند ولی امروزه گوگل بسیار باهوش تر از قبل به محتوای سایتتان ارزش میدهد در واقع علاوه بر در نظر داشتن آن عوامل ساده میگوید هرچه محتوای سایت شما عمقش بیشتر باشد طوری که همه نیازهای کاربر را حل کند امتیاز بیشتری را خواهد گرفت.
 • داشتن محتوای منحصر به فرد همیشه از فاکتورهای مهم گوگل می باشد ولی از آپدیت کردن و به روز رسانی محتوای قدیمی سایتتان نباید غافل شوید.
 • سعی کنید قسمتی از صفحه سایتتان را برای سوالات متداول مشتریان و کاربران در نظر داشته باشید و با آنها پیوسته در تعامل باشید.
  میزان خوانایی مطالب سایتتان را تست کنید.
 • کلمات متعارف و مرتبط به اصطلاح LSI ها را در محتوای سایت تان به کار ببرید.
 • TF-IDF، این عبارت مخفف عبارت term frequency-inverse document frequency می باشد که مفهوم آن ساده است یعنی تقسیم میزان تعداد کلمه کلیدی موردنظر که در یک صفحه خاص استفاده شده است به استفاده آن کلمه کلیدی در همه جای سایت، که این یک محاسبه است برای مشخص کردن کلمات هم خانواده کلمه کلیدی مورد نظر که برای بهبود کلمات کلیدی مناسب می باشد.

اهمیت تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک شده اند.

تعداد لینکهایی که به سایت شما لینک داده شده اند هنوز هم جزو فاکتورهای مهم سال ۲۰۱۹ می باشد که برای مثال لینکی که در صفحه اول گوگل هست تعداد بک لینکهایش به مراتب نسبت به لینکی که رتبه ۱۰ گوگل را دارد بیشتر است.با استفاده از موارد زیر میتوانید به سایت تان لینکهای معتبر دهید :

 • استفاده از بک لینکهای با دامنه های معتبر بیشتر
 • همکاری داشتن با افراد تاثیر گذار برای به اشتراک گذاشتن مطالب شما در وبلاگها و ایجاد لینک برای سایت شما
 • استفاده از پادکست به منظور ایجاد لینکهای معتبر ( حدود ۶۷ میلیون افراد در کل دنیا، در ماه حداقل به یک پادکست گوش میدهند)

افزایش سئو سایت با ویدیو در آپارات

استفاده از ویدیوهای آنلاین در سایت

با گزارشات به دست آمده حدود ۸۰ درصد ترافیکها تا سال ۲۰۲۱ از سمت ویدیو های آنلاین خواهد بود که گزارشی که از Hubspot آورده شده است،۴۳ درصد افراد تمایل زیادی به دیدن ویدیو به صورت آنلاین دارند تا خواندن متن درون سایت. اگر تا به حال از قرار دادن ویدیوی آنلاین بر روی سایتتان غافل شدید بهتر است هرچه سریعتر یک استراتژی مناسب برای در نظر داشتن این فاکتور مهم گوگل تهیه کنید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تاثیر سرعت سایت در سئو

سرعت مناسب وبسایت شما علاوه بر اینکه باعث سئو مثبت می شود برروی ترافیک آن نیز اثر مستقیم دارد. به گفته گوگل” متوسط زمان لازم برای بارگذاری یک صفحه روی تلفن همراه ۱۵ ثانیه است, با این حال اکثر مخاطبان وب سایت هایی را که بیشتر از ۳ ثانیه برای بارگذاری زمان می برند ترک می کنند.”

شما میتوانید از روش های زیر برای بهینه سازی سرعت وبسایت خود استفاده کنید:

 • با فشرده سازی، اندازه فایل های خود را کمتر کنید چرا که این امر به نوبه خود در بارگذاری موثر است.
 • زمان پاسخ دهی سرور خود را با روش های مناسب بهبود ببخشید.
 • برای میزبانی وب سایت خود مناسب ترین سرور را انتخاب کنید.
 • تصاویر خود را با سایز های کوچک تری در وبسایت قرار دهید.

عوامل موثر در سئو 2019

اهمیت تجربه کاربری (UX) بالا در داشتن سئوی مناسب

از سالهای پیش تجربه کاربری فاکتور بسیار مهمی بوده است که در سال ۲۰۱۹ اهمیت آن بیشتر هم شده است که به همین دلیل گوگل الگوریتم رنک برین را اعلام کرده است الگوریتم رنک برین در واقع مانند یک سیستم هوش مصنوعی عمل میکند که معنی و مفهوم کلمات سرچ شده را دریافت میکند و بعد از آنالیز آنها مرتبط ترین نمایش ها را با آن کلمه کلیدی به کاربران نشان میدهد که این الگوریتم به دو عامل بستگی دارد، در زیر توضیح داده شده است:

Dwell Time (زمان ماندگاری کاربر در سایت )

با توجه به گزارشات جدیدی که از فاکتورهای گوگل در سال ۲۰۱۹ به دست آمده است این زمان سپری شده در سایت از سیگنالهای مهم رتبه بندی گوگل می باشد.که هرچه این رقم بیشتر باشد نشان دهنده میزان جذابیت سایت می باشد.
گزارشی که از سایت searchengineland دیده شده است, میانگین میزان  Dwell time ده سایت برتر گوگل بین ۳ دقیقه و ۱۰ ثانیه می باشد. با استفاده از عوامل زیر میتوانید به ماندگاری بیشتر مخاطب در سایتتان کمک کنید:

 • درگیر کردن مخاطب با ایجاد محتوای جذاب و گیرا.
 • داشتن پاراگرافهای طولانی با عنوانها و زیر عنوانهای مختلف.
 • استفاده نکردن از بنرهایی که باعث اذیت کاربر میشود.

( CTR ( Click through rate 

درصد افرادی که بر روی لینک شما کلیک کرده اند که به CTR معروف می باشد.نشان می دهد که کاربر جذب محتوای سایت شما شده است که خود این مورد هم عامل موثری درسئوی سایت شما باشد.

بهبود سئو با رعایت اصول کامنت مارکتینگ

شاید به نظر خیلی ها  کامنت گذاشتن بر روی مقالات تاثیری بر سئو نداشته باشد اما در صورتیکه ایجاد نظر و اشتراک کامنت هم یکی از فاکتورهای مهم در سئو می باشد.به طوریکه سال ۲۰۱۸ گوگل اعلام کرد که engagment ایجاد شده از کامنتها بسیار بیشتر از engagment ایجاد شده در شبکه های اجتماعی می باشد.اهمیت به این فاکتور این موضوع را به گوگل اعلام میکند که تمایل زیادی به برقراری ارتباط با کاربران سایتتان دارید.

در نتیجه…

تمامی مواردی که در این مطلب به بررسی آن ها پرداختیم جز نکاتی هستند که میتوانند باعث سئوی مثبت وبسایت شما در سال ۲۰۱۹ شوند، شما میتوانید توسط آن ها، در نتایج جست و جوی گوگل وبسایت خود را به صفحات اول انتقال دهید و جز برترین های گوگل باشید! اگر شما هم موردی به ذهنتان رسید که در این مقاله ذکر نشده است خوشحال می شویم که با ما هم به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ