🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

صادرات از طریق مناطق آزاد + فیلم

در سراسر دنیا مناطق آزاد پیشینه قدیمی دارند و قبل از جنگ های جهانی بسیاری از این مناطق توسط پادشاهان احداث شده و برای این که بتوانند تبادلات تجاری بهتری را با سایر مناطق دنیا داشته باشند، این مناطق را در کشور های خود و در محدوده مناطق مرزی حکومتی خود ایجاد کردند.
مزایای مناطق آزاد
همواره در تمام کشور های جهان یک سری قوانین دست و پا گیر وضع می شوند که کار تجارت و تبادل و حمل و نقل کالا را برای صادر کنندگان سخت می کنند. اما این مشکلات و قوانین شامل مناطق آزاد نمی شوند!

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

یکی دیگر از مزایایی که این مناطق برای تاجران و اختصاصا صادر کنندگان ایجاد می کند این است که افراد برای صادر کردن محصولاتشان از یک سری تعرفه های گمرکی معاف هستند.
یک سری قوانین دست و پا گیر که اکثر کشور ها برای جلوگیری از قاچاق وضع می کنند، در این مناطق وجود ندارد.که البته علاوه بر این مزایا، این مناطق معایبی نیز دارد که به آن ها اشاره خواهد شد.
مهم ترین مناطق آزاد دنیا
از جدی ترین مناطق آزاد دنیا می توان به بندر هامبورگ آلمان اشاره کرد که در سال ۱۸۸۸ تاسیس شد و همچنین بندر کپن هاگ دانمارک که در سال ۱۸۹۴ میلادی احداث شده و تاثیر بسیار زیادی در تبادلات تجاری دنیا داشته است.
بندر دانزیک لهستان، مالمو، هنگو و فیدم نیز از مناطق آزادی هستند که قبل از جنگ جهانی دوم تاسیس و احداث شده اند.

مناطق آزاد چگونه شکل گرفت؟/ مهمترین و قدیمی‌ترین مناطق آزاد جهان ...مناطق آزاد مهم آسیا
یک سری مناطق آزاد نیز در آسیا تاسیس شدند که مهم ترین آن ها قبل از جنگ جهانی دوم بودند و می توان به بندر سنگاپور، هنگ هنگ و ماکائو اشاره کرد که مزایای بسیار زیادی برای دنیا دارند.
به عنوان مثال بندر هنگ هنگ از بنادر دیگری تشکیل شده و دارای فرودگاه می باشد و تمامی امورات گمرکی داخل این بندر به راحتی انجام می شود و هیچ کدام از دغدغه هایی که برای صادرات کالا در سایر شهر ها هست، در آن جا وجود ندارد.
مناطق آزاد جدید و مدرن دنیا
در مورد این مناطق می توان به منطقه آزاد کاندلا در هند اشاره کرد که در سال ۱۹۶۵ و بعد از جنگ جهانی دوم تاسیس شد و یا به منطقه آزاد کائوسیونگ تایوان، منطقه ماسان کره جنوبی، منطقه آزاد جبل العلی امارات و مناطق آزاد سانتاکروز و ویکائو در هند اشاره کرد.مناطق آزاد عربستان در مسیر جدایی نفت از اقتصاد/ خواب بن سلمان برای ...منطقه آزاد جبل العلی امارات
یکی از معروف ترین مناطق آزاد جدید در دنیا است که همیشه صحبت های زیادی در رابطه با این بندر و پورت های مهم دنیا می شود. این بندر در سالیان اخیر فرصت های بسیار زیادی را از بنادر آزاد ایران گرفته است و علت آن امکانات بندر جبل العلی می باشد که روز به روز در حال افزایش است.جبل علی» بازیگر اصلی اقتصاد امارات/ چرا «جبل علی» توانست اما مناطق ...نقش منطقه آزاد چابهار در صادرات
بندر چابهار در جنوب ایران قرار دارد و یک بندر نه تنها برای ایران بلکه برای تمامی کشور های منطقه از جمله کشور هند و کشور های حوزه CIS نیز مهم و حائز اهمیت است.
هندی ها در بندر چابهار ایران سرمایه گذاری های خیلی زیادی کرده اند و دلیل آن کاملا مشخص است. چرا که هند به عنوان صادر کننده انواع محصولات به کشور های حوزه CIS، ظرفیت های بندر چابهار را به خوبی شناخته است.
اما متاسفانه خود تاجران و صادر کنندگان ایرانی از این ظرفیت ها و فرصت ها غافل شده اند و تقریبا اکثر تجار و تولیدکنندگان ایرانی این ظرفیت هایی که در مناطق آزاد مختلف ایران وجود دارند را کاملا نادیده گرفته اند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ