📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

صادرات عسل مرغوب ایران + فیلم

صادرات عسل مرغوب ایران می تواند سود و منفعت بسیار زیادی برای تجار داشته باشد اما به علت اشتباهاتی که تاجران قبلی این حوزه مرتکب شده اند باید ابتدا برندسازی کرده و سپس اقدام به صادرات و سرمایه گذاری نمود.

تجارت عسل مرغوب ایرانی
تجارت عسل ایرانی کلاً بازار بسیار پر سودی دارد هم در ایران و هم در بحث صادراتی اش، که در انتها هم به شمایی که می‌ خواهید وارد این بازار شوید و می خواهید از این بازار و این تجارت نهایت بهره را ببرید توضیح می دهیم که با چه نقشه ای جلو بروید و چه کار کنید که بتوانید با کمترین ریسک و کمترین دغدغه وارد بازار شوید و پول در بیاورید.

سهم ایران در تولید عسل جهان
جالب است بدانید که ایران یکی از بزرگترین قطب های تولید عسل در جهان شناخته می شود، سالانه بیش از ۸۸ هزار تن عسل در ایران تولید می ‌شود که بر اساس آمار، این مقدار بیشتر از مقداری است که در ایران عسل مصرف می شود و ما یک تولید مازاد در ایران در حوزه عسل داریم که یک پتانسیل بسیار خوب برای صادرات این محصول به وجود آورده است.
اما متاسفانه به خاطر برنامه های نادرستی که در حوزه صادرات عسل در ایران دارد انجام می ‌شود نتوانستیم بازارهای خوبی را در جهان به دست بیاوریم و نتوانستیم از این بازار پر سود، یعنی صادرات عسل ایرانی بهره ‌های کافی را ببریم.
مهم ترین استان های تولید کننده عسل در ایران
در این بخش می خواهیم به چهار تا از مهم ترین استان هایی که عسل ایرانی در آنها تولید می ‌شود اشاره کنیم، استان ‌هایی مثل کردستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از استان هایی هستند که عسل ایرانی در آنها به وفور تولید می ‌شود و داخل بازار عرضه می‌ شود.

صادرات عسل ایرانی
یکی از سوالاتی که شما از ما آرادی ها می پرسید بحث این است که عسل ایرانی را به چه کشورهایی می توانیم صادر کنیم، کشورهایی مثل امارات، قطر، بحرین و کویت از جمله مهم ترین کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که عسل ایرانی را خریداری می ‌کنند.
از دیگر مهم ترین کشورهایی که امروزه عسل ایرانی به آن ها صادر می شود می توانیم به کشورهایی مثل عراق، ترکیه، روسیه، چین و کشور آمریکا اشاره کنیم.
کشورهایی که به آنها اشاره شد از مهم ترین کشورهایی بودند که عسل ایرانی به آنها صادر می ‌شود و شما که می خواهید به بازار صادراتی عسل وارد شوید می توانید توجه ویژه‌ای به این کشورها برای صادرات این محصول داشته باشید.
صفر تا صد صادرات عسل ایرانی
عسل ایرانی زمانی که صادر می‌ شود به دو شکل این اتفاق می ‌افتد، یا به شکل فله صادر می ‌شود یا به شکل بسته بندی شده، برای اینکه بتوانیم عسل ایرانی را صادر کنیم باید این مراحل را طی کنیم.
اولین و مهم ترین مرحله برای صادرات عسل ایرانی این است که بتوانیم مشتریانی که قصد خرید این محصول را دارند به سمت خودمان جذب کنیم یعنی باید به درستی برند سازی کنیم.
در مرحله دوم زمانی که مشتری ها را به سمت خودمان جذب کردیم حالا می آییم با آنها مذاکره می ‌کنیم و سعی می ‌کنیم اعتماد آنها را جلب کنیم برای اینکه با ما معامله کنند و پول را از آنها دریافت کنیم.
بعد از اینکه توانستیم اعتماد مشتری را جلب کنیم و بتوانیم پول را از آن ها دریافت کنیم حالا موقع ارسال بار فرا می رسد، موقعی می ‌رسد که بارمان را بتوانیم به درستی بسته بندی کنیم و آن را ارسال کنیم و بعد از اینکه بار بسته بندی شد حالا موقعی می ‌رسد که بار را (یعنی عسلی که بسته بندی کردیم را) به گمرک ببریم که این کار از طریق شرکت ‌های حمل و نقل انجام می‌ شود.
بعد از اینکه بار به گمرک برده شد آنجا هزینه های گمرکی اش را پرداخت می ‌کنیم و روی عرشه کشتی می ‌رود و آنجا به کشور مقصد ارسال می شود.

سود صادرات عسل ایرانی چقدر است؟
حتماً این سوال در ذهنتان ایجاد شده است که سود صادرات عسل ایرانی چقدر است که تجار بسیاری امروز وارد این بازار شدند و سعی در صادرات این محصول دارند.
بدانید که سود فروش این محصول به قدری زیاد است که امروزه تولید کننده های بسیار زیادی هستند که فقط در خود ایران مشغول تولید و فروش این محصول هستند و از قبل فروش عسل در بازار ایران توانستند به منافع مالی بسیاری برسند.
حالا شما اگر بتوانید این محصول را به کشورهای مختلف دنیا صادر کنید و به دلار و یورو این محصول را بفروشید یعنی بتوانید به دلار و یورو از مشتری تان پول دریافت کنید یقیناً می توانید کسب و کار بسیار پر منفعتی را داشته باشید و به پول ‌های کلانی دست پیدا کنید که ما در بخش بعدی می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اگر می خواهید وارد تجارت پر سود عسل ایرانی در بازارهای بین المللی شوید چطور باید قدم به قدم جلو بروید.
پیش رفتن در صادرات عسل
افرادی هستند که می‌ خواهند شرکتی داشته باشند یا شرکتی ثبت کنند با این موضوع که عسل ایرانی را بتوانند به بازار ایران و بازارهای مختلف جهان عرضه کنند.
برای اینکه این شرکت را داشته باشید لازم نیست که بیایید و خودتان تولید کننده شوید، ما آرادی ها به شما این تذکر را می دهیم که در حال حاضر اگر شما سرمایه ‌های خودتان را بیاورید و در عرصه تولید خرج کنید امکان اینکه ورشکست شوید زیاد است.
عرضه عسل به کشورهای مختلف دنیا
امروزه در کشور ما به اندازه کافی تولید کننده عسل وجود دارد تاجری که بتواند عسل ایرانی را به کشورهای مختلف دنیا، با قدرت تمام عرضه کند نداریم، امروزه ما ساختار فروشی نداریم که بتواند عسل ایرانی را به بازارهای جهانی عرضه کند.
پس اگر شما می خواهید وارد بازار پر سود عسل شوید بهتر است سرمایه های خودتان را خرج برند سازی خودتان کنید، خرج این کنید که افرادی که قصد خرید این محصول را دارند به سمت شما بیایند و این افراد را به سمت خودتان جذب کنید و عسل ایرانی که امروزه دارد توسط تولید کننده‌های ما تولید می ‌شود به بازار جهانی عرضه کنید هم تولیدکننده ما را از مرز ورشکستگی نجات دهید و هم خودتان به منافع مالی بسیار زیادی برسید.
پس قدم اول شما برای اینکه بتوانید وارد بازار پر سود عسل شوید این است که روی برند سازی خودتان کار کنید روی این موضوع کار کنید که در جامعه هدف تان، جامعه ای که قصد خرید عسل در بازار جهانی را دارد، دیده شوید و این افراد را به سمت ایران و به سمت خودتان جذب کنید.
بعد از این موضوع با آنها مذاکره می‌ کنید و عسلی که دارد در ایران تولید می‌ شود را می فروشید این طوری است که می ‌توانید به رونق تولیدمان کمک کنید.
کمک گرفتن از مشاورین آراد برندینگ
اگر می خواهید وارد بازار پر سود عسل شوید بهتر این است که با یک مشاور فروش، با یک مشاوری که شما را می ‌تواند در امر برند سازی مشورت دهد تماس بگیرید، مشاورین شرکت آراد برندینگ می ‌توانند در این زمینه شما را همراهی کنند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


14 پاسخ
 1. Avatar
  مهدی جلیلی گفته:

  کیفیت و قیمت و نوع بسته بندی خیلی مهم هستن و تعیین کننده شروع صادرات و ادامه دار بودن صادرات هستن

  پاسخ
 2. Avatar
  حسین ابراهیمی گفته:

  در درجه اول اونچه برای خریدار عسل صادراتی در کشورمقصد مهمه فقط کیفیت کیفیت کیفیت عسل صادراتی هست چون با خرید عسل از ما می خواد در بین رقبای که داره در کشورش عسل وارد می کنن رقابت کنه لذاکیفیت بالای عسلی که ما برای خریدارامون ارسال می کنیم اجازه رقابت رو به او در کشور مقصد می ده و فروش و رضایت مشتریاش ار خریدارمون منجر به سفارشات مجددش از عسل خوبمون میشه و یک تجارت بلند مدت خواهیم داشت و خدا راضی و مشتری راضی و ما هم باید راضی باشیم و جای شکر داره

  پاسخ
  • Avatar
   داریوش گفته:

   باسلام وقت بخیر سود خالص از صادر عسل به میزان 2.5 تن چقدر میتونه باشه
   ممنون از لطف وعنایتتون
   شاد وسرافراز باشید

   پاسخ
 3. Avatar
  افشین مدنی گفته:

  انالیر عسل صادراتی اولین موردی که خریدار درخواست میکنه و معمولا در تمام دنیا اولین مسله ای در انالیز دنبالش میگردن مسله ساکارزه

  پاسخ
  • Avatar
   سید موسی پیشوایی گفته:

   کلی گویی میفرمایید چطور با تولید کننده آشنا و بازار مصرف پیدا کنیم این امر باعث میشه که از شما یاری بخواهیم

   پاسخ
 4. Avatar
  حسن کریمیان گفته:

  عسل در کل باید خوش طعم باشه و بو و رایحه مجذوب کننده ای داشته باشه تا مشتری رو مجذوب خودش کنه و دوباره مایل به خرید مجددش باشه

  پاسخ
 5. Avatar
  حمیدرضاهمزه ای گفته:

  اگه یک عسل مرغوب رو با یک بسته بندی خاص و خوش سلیقه اون ملت عرضه کنیم یعنی ۵۰ درصد فروش رو انجام دادیم

  پاسخ
 6. Avatar
  مهدی ورپایی گفته:

  یک بسته بندی شیک و مخصوص اون فرهنک یک نوع احترام به خریدار و مصرف کننده اون کشور هست و باعث محبوبیت بیشتر ما و محصولمون میشه

  پاسخ
 7. Avatar
  کمیل فدایی گفته:

  عسل کنار که استان بوشهر در تولید اون پیشتاره یکی از عسل های باکیفیت جهانه که بر اساس تحقیقات انجام شده از لحاظ کیفی ویژگی‌هایی مشابه مرغوب ترین عسل جهان رو داراست

  پاسخ