جدیدترین اخبار درباره صادرات سیب زمینی

یکی از جدیدترین اخبار صادرات این است که دفتر همگانی صادرات و محصولات کشاورزی و صنایع تبدیل وزارت صنعت، معدن و تجارت  صادرات سیب زمینی ممنوعیت راه صادرات سیب زمینی به عراق را لغو اعلام کرد. 

جدیدترین اخبار درباره صادرات سیب زمینی

آیا شماهم به دنبال صادرات سیب زمینی هستید؟

آیا شماهم به دنبال صادرات سیب زمینی هستید؟ آیا شما هم به دنبال صادرات سیب زمینی هستید؟ مجموعا بیش تر از ۱۱.۵ میلیارد دلار سهم صادرات سیب زمینی به صورت فرآورده های یخ زده در بازار جهان است. به ترتیب هلند، بلغارستان و آمریکا بزرگ ترین کشور های صادر کننده سیب زمینی هستند.

در سال دو هزار و شانزده برابر با یازده درصد رشد صادرات سیب زمینی افزایش داشته و به کار گیری اصول بازاریابی و بسته بندی ، تولید کنند گان سیب زمینی محصول خود را به بازار های بین الملل صادر می کنند. اولین تولید کنند گان سیب زمینی مردم آمریکای جنوبی بودنند که به وسیله فاتحان اسپانیایی به اروپا وارد گردیده شد و پس از آن به تمام نقاط جهان صادر شد.

سیب زمینی به عنوان میوه ای سرشار از کربوهیدرات و نشاسته در سراسر جهان استفاده می شود. بزرگ ترین مصرف کننده سیب زمینی که سرانه صد و هشتاد و یک کیلو گرم در سال مصرف می کنند کشور بلغارستان است.بزرگ ترین تولید کنند گان سیب زمینی در جهان به ترتیب چین با هشتاد و هشت میلیون تن و هند با چهل و پنج میلیون تن و در آخر روسیه با سی میلیون تن هستند. بیش از دویست نوع سیب زمینی در جهان تنها در ایالات متحده به فرو می رسد.

در کل سیب زمینی ها به هفت دسته طبقه بندی و تقسیم می شود که در این میان سیب زمینی Russet به دلیل شکل و فرم آن پر طرف دار ترین نوع سیب زمینی است که مورد استقبال بسیاری از مشتریان و مصرف کنند گان در تمام نقاط جهان است.

بسیاری از تولید کنند گان و صادر کنند گان سیب زمینی محصول خود را به طور آنلاین صادر و به عرضه گذاشته اند. سالانه فروش سیب زمینی به صورت دیجیتالی و آنلاین تا فروش سنتی پانزده در صد افزایش داشته و همین افزایش فروش به روش دیجیتال و آنلاین سبب شده اکثر صادر کنند گان سمت این نوع فروش بروند. یکی از مقصد های مهم صادراتی سیب زمینی ایران عراق است و عمده سیب زمینی ها به آن جا صادر  می شود.

دلایل متعددی برای افزایش قیمت  سیب زمینی و گران شدن آن در بازار بر خلاف ارزان شدن این محصول وجود دارد. سیب زمینی زمانی به حد کمتری از فروش در بازار عرضه می شود که به قیمت گران تری فروخته می شود بدون شک بازار سیب زمینی دچار گرانی و نوسان خواهد شد.

بازار ایران برای گران شدن این محصول دلایل دیگر را بیان کرده که یکی از آن ها هزینه بسیار بالایی که کشاورزان برای کشت سیب زمینی پرداخت می کنند سبب می شود سیب زمینی را هم گران کنند. بعضی از هزینه هایی که کشاورزان برای کشت سیب زمینی باید پرداخت کنند مانند هزینه کود و سم، خرید بذر سیب زمینی، اجاره زمین، هزینه مربوط به بسته بندی، افزایش قیمت ابزار و قطعات کشاورزی و افزایش قیمت محصولات دیگر که به طور غیر مستقیم بر روی گران شدن سیب زمینی هم بی تاثیر نیست مانند گوشت، برنج و غیره می باشد. اگر کشاورزان صادرات سیب زمینی را به افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارند یا تحت نظر آن ها آموزش صادرات را شروع کنند قطعا به نفع آن ها است در این صورت کشاورزان می توانند در بازار ایران به قیمت بهتری برای فروش عرضه کنند.

بازار یابی سیب زمنی صادراتی بر روی جامعه ای و کشور هایی در حال توسعه و توسعه یافته که متشکل از خرده فروشی های کوچک و فروشگاه های زنجیره ای در سراسر جهان متمرکز شده است.

جدیدترین اخبار درباره صادرات سیب زمینی چیست؟

در اینجا می خواهیم شما را با جدیدترین اخبار صادرات سیب زمینی آگاه نماییم. به گزارش خبرنگار صدا و سیما رئیس سازمان برنامه و بودجه آقای محمد باقر نوبخت اعلام کرد : خوشبختانه زمینه صادرات سیب زمینی در کشور محیا می باشد. خوشبختانه این زمینه و زیر ساخت های مورد نیاز توسط دولت فراهم گردیده و در حال توسعه و پیشرفت می باشد. سیب زمینی های تولید شده در کشورمان از لحاظ کیفیت و مرغوبیت مناسب برای صادرات می باشند. 


 

جدیدترین اخبار درباره صادرات سیب زمینی چیست؟

آیا شماهم به دنبال صادرات سیب زمینی هستید؟

آیا شماهم به دنبال صادرات سیب زمینی هستید؟ آموزش صادرات سیب زمینی مطلبی است ، که می خواهیم در اینجا شما را با  نحوه صادرات موفق و پر سود آشنا کنیم. صادرات سیب زمینی نیازمند انجام مراحل مختلف و همچنین فراهم کردن زمینه صادرات می باشد. مهم ترین نکته انتخاب کشور مناسب برای صادرات این محصول می باشد. کشور عراق یکی از کشور هایی است ، که بهترین انتخاب برای این صادرات می باشد.

اولین مرحله پس از تولید سیب زمینی گرفتن کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی برای صادرات می باشد. انتخاب بازار هدف نیز از نکات مهم می باشد. همچنین اطلاعات کافی داشتن ، در مورد مراحل اداری و حقوقی و همچنین قوانین تجاریه کشور مبدا از نکات مهم دیگر می باشد. راه صادرات سیب زمینی به صورت موفق و پر رونق کسب اطلاعات در مورد موارد ذکر شده می باشد.

مراحل و نحوه ارسال محصول به بنادر و انتخاب نزدیک ترین بندر از دیگر نکات صادرات می باشد. همچنین نحوه اخذ مجوز های بهداشتی برای صادرات سیب زمینی نیز مطلب مهمی است. نحوه محاسبه عوارض گمرکی و چگونگی پرداخت آن نیز بسیار نکته مهمی می باشد. روش اخذ ضمانت نامه های بانکی برای دریافت پول را با دقت یاد بگیرید و همچنین نحوه محاسبه قیمت سیب زمینی در کشور مقصد را نیز باید بدانید. با دانستن این مطالب می توانید ، یک صادرات موفق و پر سود داشته باشید.

 صادرات بیش از ۷۸ هزار تن از سیب زمینی های استان همدان به کشور های دیگر 

با توجه به کشت خوب و پر رونق سیب زمینی در استان همدان  ، بیش از ۷۸ هزار تن از این محصول به کشور هایی همچون ، عراق ، افغانستان  و روسیه و همچنین آسیای غربی صادر می شود. رئیس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان اعلام کرد ، حدود یک میلیون و پنجاه هزار تن سیب زمینی در این استان تولید شده است.

وی خاطر نشان کرد ، پیش بینی های صورت گرفته ، در مورد کشت و تولید این محصول در استان تحقق یافته است. از این میزان سیب زمینی تولید شده چیزی حدود ۱۰۰ هزار تن مورد نیاز استان می باشد و بقیه آن آماده به استان ها و حتی کشور های دیگر صادر می شود. این محصول تولید شده در همدان قابلیت ماندن در انبار را به صورت  طولانی مدت دارد و کیفیت و سلامت بسیار بالایی دارد. 

پیش بینی برداشت بیش از ۸۵۹ هزار تن سیب زمینی در استان اردبیل 

سیب زمینی های تولید شده در استان اردبیل از لحاظ کیفیت و سلامت بسیار مناسب و قابل صادرات می باشند. کشت سیب زمینی در سایر استان ها نیز انجام می شود و این امر باعث شده علاوه بر تامین نیاز داخلی به برخی کشور ها نیز صادر شود. از دلایل مهم صادرات سیب زمینی می توان به ارزان شدن قیمت آن در داخل کشور اشاره نمود. البته در برخی مواقع با سیاست هایی که دولت و برخی مسئولان نشان می دهند ، صادرات سیب زمینی را ممنوع اعلام می کنند.

البته صادرات به موقع و مناسب هم به نفع کشاورزان است و هم به نفع صادر کنندگان می باشد. در برخی مواقع متاسفانه به علت ارزان شدن خیلی زیاد قیمت سیب زمینی کشاورزان نمی توانند ، هزینه هایی را که برای کشت متقبل شدند ، را به دست آورند. به همین دلیل صادرات در این مواقع بهترین گزینه می باشد. همانطور که اطلاع دارید ، صادرات می تواند ، باعث حفظ تعادل در قیمت سیب زمینی شود. زیرا در هنگام ارزان شدن وقتی صادرات انجام شود ، کشاورزان با قیمت بهتری در بازار داخلی سیب زمینی های خود را بفروشند. از سویی دیگر هنگامی که قیمت سیب زمینی بسیار گران شد ، مسئولان و برخی سیاست مداران صادرات آن را ممنوع می کنند ، تا در بازار داخلی به علت افزایش محصول قیمت آن پایین بیاید. با توجه به موارد ذکر شده امسال نیز صادرات این محصول ادامه دارد.

جدیدترین اخبار صادرات سیب زمینی چیست؟

امروزه محصولات گوناگونی در کشور تولید و به بازار های خارجی صادر می گردد. گفتنی است که صادرات سیب زمینی نیز از جمله صادرات های انبوه و رایج می باشد که به راحتی انجام می گیرد. 

با توجه به بسیاری این محصول در تولید و برطرف شدن نیاز بازار های داخلی امروزه نیز بخش بزرگی از نیاز بازار های خارجی به وسیله صادرات کشور ایران برطرف می گردد. صادرات این محصول امروزه به اکثر کشور هایی که صادرات به آن ها برای تولید کنندگان امکان پذیر باشد از روش های قانونی نیز آزاد و انجام پذیر می باشد.

جدیدترین اخبار صادرات سیب زمینی چیست؟

صادرات سیب زمینی ممنوع است یا آزاد؟

صادرات سیب زمینی ممنوع است یا آزاد؟ لازم به ذکر است بدانید که کشور ایران از جمله کشور هایی می باشد که در موقعیت مناسب آب و هوایی و جو مناسب جغرافیایی قرار گرفته است به طور معمول و عمده سالانه نیز میزان انبوهی از محصولات کشاورزی را تولید می کند. محصولات تولید شده نیز علاوه بر برطرف کردن نیاز بازار های داخلی نیز نیاز بسیار از بازار های خارجی کشور های همسایه را برطرف می سازند.

امروزه نیز سیب زمینی از جمله گیاهان سازگار با جو منطقه ای ایران می باشد که به موجب این امر سالانه نیز میزان انبوهی از این محصول تولید می شود و در زمینه صادرات نیز قرار می گیرد. 

با توجه به آزاد بودن صادرات سیب زمینی از روش های قانونی امروزه نیز میزان انبوهی از این محصول به روش های مختلفی در اختیار بازار های خارجی نیازمند به این محصول نیز قرار می گیرد. 

با توجه به موضوع باکیفیت سیب زمینی های تولید شده در مزارع کشاورزی نیز به طور روز افزون نیز به میزان کشور های وارد کننده این محصول نیز افزوده می شود. 

صادرات سیب زمینی پس از برطرف کردن نیاز بازار های داخلی نیز به روش های قانونی نیز کاملا امکان پذیر و آزاد می باشد چرا که کشور ایران نیز کشور چهار فصل می باشد و سالانه نیز میزان انبوهی از این محصول را تولید می کند که با توجه به این امر به راحتی نیز می تواند که نیاز بسیاری از بازار های خارجی را برطرف سازد. 

سیب زمینی نیز از محصولاتی محسوب می شود که صادرات آن به کشور های خارجی از گذشته تا کنون رایج بوده است که به موجب این امر صادرات سیب زمینی در تاریخچه صادرات نیز دارای دیرینه ای طولانی مدت و قابل توجه می باشد. 

سیب زمینی به کدام کشور ها صادر میشود؟

سیب زمینی به کدام کشور ها صادر میشود؟ گفتنی است که سیب زمینی نیز از جمله محصولاتی محسوب می شود که سالانه نیز به میزان انبوهی تولید می گردد که به موجب این امر با توجه به افزونی این محصول نیز بخش اعظمی از آن با در نظر گرفتن آداب صادرات نیز به کشور های همسایه دور و نزدیک صادر می گردد و در اختیار بازار های خارجی قرار می گیرد. 

در حال حاضر با توجه به اخبار صادرات به راحتی در می یابیم که سیب زمینی نیز از جمله محصولاتی می باشد که با توجه به شرایط نگهداری آسان و راحتی که به خود اختصاص داده است هیچ گونه محدودیتی در صادر به کشور های گوناگون به صورت قانونی ندارد. 

سیب زمینی از جمله محصولات تولید شده ای می باشد که در زمینه صادرات به راحتی توانسته است که جایگاه بسیار ویژه ای را به خود اختصاص بدهد چرا که به طور عمده و روزانه به میزان انبوه به بسیاری از کشور ها صادر می گردد. 

امروزه سیب زمینی به بسیاری از کشور های همسایه دور و نزدیک که شرایط رویش این نوع گیاه را ندارند صادر می شود. صادرات سیب زمینی امروزه موجب شده است که نیاز بسیاری از بازار کشور های خارجی برطرف شود. 

بیشترین میزان صادرات سیب زمینی در حال حاضر به کشور های همسایه نزدیک در منطقه انجام می گیرد چرا که شرایط صادرات به این کشور ها برای تولید کنندگان امری راحت تر و کم هزینه تر می باشد. 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

28 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  گاهی به دلیل صادرات کردن بی رویه محصولات و کمبودش در داخل کشور قیمت محصولات در بازار داخلی چند برابر میشه

  پاسخ
 2. سعید ذوالفقاری
  سعید ذوالفقاری گفته:

  خدارو هزار مرتبه شکر که ایران هم خاک حاصل خیزی داره هم آب و هوای خوبی داره و میشه در اکثر مناطق هر محصولی با بهترین کیفیت کشت کرد

  پاسخ
  • یوسفیان
   یوسفیان گفته:

   بله
   ما تو کشورمون از این دست محصولات که کاملا درجه یکن و به فراوونی کشت و یافت میشن زیاد داریم

   پاسخ
 3. عارف خداشناس
  عارف خداشناس گفته:

  سلام و ظهربخیر خدمت شما اساتید گرامی
  یه سوالی داشتم از حضورتون
  با چه میزان سرمایه میشه وارد بازار تجارت سیب زمینی شد؟

  پاسخ
  • بنیامین ذبیحی
   بنیامین ذبیحی گفته:

   دوست عزیز
   با کمترین سرمایه هم میشه وارد تجارت شد
   از بازار داخلی شروع کرد و با افزایش سرمایه وارد عرصه صادرات شد..

   پاسخ
 4. عماد بهاری
  عماد بهاری گفته:

  با یک بررسی درست و حسابی میشه محصولات مناسب مثل سیب زمینی رو برای تجارت انتخاب کرد و از فروش آن چه در داخل چه در خارج از کشور میزان بالایی سوددهی داشت

  پاسخ
 5. غلامرضا کلانی
  غلامرضا کلانی گفته:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من گلخانه دارم
  گیاه و گل های زینتی پرورش میدم
  خیلی فروش خوبی ندارم
  میتونم تغییر کاربری بدم و کشت سیب زمینی انجام بدم؟
  درصد موفقیتم چقده؟

  پاسخ
  • سارا دجلانی
   سارا دجلانی گفته:

   سلام به نظر من با مشاورین آراد برندینگ صحبت کنید می توانند شما را در مسیر فروش محصول فعلی و یا تغییر محصول و داشتن فروش های بیشتر کمک کنند. شماره های تماس مشاورین را میتوانید در همین سایت در صفحه تماس با ما مشاهده کنید.

   پاسخ
 6. کسری بیات
  کسری بیات گفته:

  کشت سیب زمینی انجام میدم
  خیلی تمایل دارم که فعالیتومو بیشتر کنم اما اونقدی سرمایه ندارم که بخوام به صادرات کردن گسترشش بدم

  پاسخ
  • موسی بائو
   موسی بائو گفته:

   منم مثه شما فعالیتم تو حوزه کشت سیب زمینی هست و خدارو هزار مرتبه شکر مشتری زیادی هم دارم
   به فکر صادراتم و امیدوارم به زودی بستری فراهم بشه تا به خواستم برسم

   پاسخ
   • حکمتی
    حکمتی گفته:

    سوال منم همینه
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    برای شروع فعالیت در این زمینه دقیقا باید چیکار کنم و چجوری به فروش انبوه برسونم؟

    پاسخ
 7. رضا بابایی
  رضا بابایی گفته:

  مرغوبیت خیلی از محصولات ایرانی بهتر از محصولات کشورهای دیگه هست و به همین خاطر با شناسایی این محصولات میشه کسب و کار و تجارت کرد

  پاسخ
  • امید جهان آرا
   امید جهان آرا گفته:

   انگار گرون شدن دلار تو گرون شدن همه محصولات تاثیر زیادی داره که تا دلار گرون میشه همه چی قیمتاش یهو چند برابر میشه

   پاسخ
 8. کمال رمضانی
  کمال رمضانی گفته:

  نمیدونستم ایران در صادرات سیب زمینی انقد موفقه
  یه تاجر میتونه این محصولو برای صادرات کردن خوب انتخاب کنه

  پاسخ
  • ناشناس
   ناشناس گفته:

   سلام وقت بخیر، با مشاورین هماهنگ کنید تا وقت مشاوره حضوری رو برای شما هماهنگ کنند.

   پاسخ