📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

صادرات قطعات پلاستیکی ایرانی + فیلم

قطعات پلاستیکی در ایران بسیار ارزان تولید شده و می توان برای صادرات با بهترین سود ممکن آنها را انتخاب کرد، تنها کافیست شما در این زمینه مشتری داشته باشید.

قطعات پلاستیکی

اگر نگاهی آماری به صادرات قطعات پلاستیکی بیندازیم ، به این موضوع پی خواهیم برد که صادرات این نوع از محصولات بسیار زیاد است.

افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند می‌توانند با کمی دقت بر‌روی مباحث تبلیغاتی و توجه به بازارهای صادراتی و خارجی میتوانند سهم قابل‌ توجهی از بازار را به خودشان اختصاص دهند. اما موضوع مهم این است که خیلی از فعالان اقتصادی به جای اینکه دیدشان به بازارهای داخلی و بازارهای صادراتی خودشان باشد ، بیشتر در ‌زمینه ارتقاء کیفیت محصولات خودشان دقت می‌کنند ، که همین امر باعث شده که نتوانند خیلی درون بازارهای صادراتی خودشان را نشان بدهند و بتوانند سهم قابل‌ توجهی از بازار را به خود اختصاص بدهند.

بازار هدف

پیشنهادی که به عزیزان تولیدکننده داریم این هست که به جای اینکه، بر روی کیفیت محصولات خودشان مانور بدهند ، دقت و تمرکز بیشتری را بر روی بازار جامعه هدف مورد نظرشان معطوف کنند،  تابتوانند فروش داخلی و صادراتی بهتری را تجربه کنند.

طی آمارهای گرفته شده از حجم صادرات ایران به کشورهای دیگر در حوزه قطعات پلاستیکی بالای ۴۰۰ هزار تن و ارزش دلاری آن بالای یک میلیارد دلار می باشد.

اگر فعالان اقتصادی اندکی زیرکی به خرج دهند و توجه بیشتری به بازار خودشان داشته باشند، میتوانند سهم بیشتری را از بازار جهانی به خود اختصاص دهند و همین موضوع سبب ارز آوری بیشتری برای کشور می گردد .

صادرات صنایع پلاستیکی ایران

۸۰% صادرات  از صنایع پلاستیکی ایران در حال حاضر به ۵ کشور صورت می گیرد . کشورهایی از قبیل چین، ترکیه ،امارات، متحده عربی، هند و عراق .

این کشورها بالای ۸۰ درصد از  محصولات و صنایع پلاستیک کشورمان را خریداری می ‌کنند و کشورهای بالقوه ای  برای خرید از ایران هستند .

اگر ما فقط بخواهیم به این کشورها بسنده کنیم و تمرکزمان را روی این پنج کشور بگذاریم ، امکان اینکه اتفاق خاصی برای ایران در ‌زمینه صادرات رخ بدهد وجود ندارد. به جای اینکه  روی این پنج کشور فقط تمرکز داشته باشیم و صادرات خودمان را بخواهیم به این پنج کشور محدود کنیم، کشورهای دیگری که  در‌حال‌ حاضر از کشورهای همسایه خریداری می‌کنند که کشورهایی هستند که تولیدکننده محصولات صنایع پلاستیکی هستند و آنها را دارند ساپورت می‌کنند روی این کشورها مانور بدهیم.

و با تبلیغات و برند سازی مناسبی که می‌توانیم روی محصولات خودمان داشته باشیم بتوانیم بهترین بازخورد را از این کشورها بگیریم و سود سرشاری را که این کشورها می ‌توانند به ما بدهند از آنها طلب کنیم.

مزیت و معایب

ایران به دلیل اینکه مواد اولیه صنایع پلاستیکی را خودش تولید می‌کند و مواد اولیه داخل ایران نسبت به سایر کشورها ارزان است

به همین دلیل بهترین پارامتر را از نظر قیمتی و رقابت قیمت جهانی می‌تواند داشته باشد تا بتواند صادرات بهتری را به کشورهای دور و اطراف خودش داشته باشد کشورهایی نظیر: افغانستان،پاکستان،اندونزی،کره،مالزی،تایوان،تاجیکستان ،آذربایجان ، کنیا ،عمان ، بلژیک و ترکمنستان از‌جمله کشورهایی هستند که ایران به این کشورها صادرات داشته و توانسته محصولات صنایع پلاستیک خودش را به این کشورها عرضه کند ، اما به دلیل عدم برندسازی و تبلیغات مناسب درون این کشورها ، نتوانسته سهم خوبی را از بازار آنها داشته باشد و خیلی راحت بتواند پول‌ها و ارزش‌های بیشتری را به کشور تزریق کند.

پیشنهاد

فعالان اقتصادی این حوزه  قبل‌از‌اینکه به تولید خودشان فکر کنند و بخواهند بر  روی بالا بردن کیفیت محصولاتشان تمرکز کنند ، در وهله اول فروش و صادرات را یاد بگیرند .

بخاطر اینکه اگر شما فروش و صادرات را بلد باشید و بتوانید مشتری‌های صادراتی را به خودتان جذب کنید ،  این مشتری‌ها با کیفیت‌های متفاوت قصد خرید از شما را دارند و همین امر باعث می‌شود که شما طبق نیاز مشتری بتوانید محصول خود را تولید کنید و حتی قبل‌ از ‌اینکه تولید خود را نهایی کنید، بتوانید جنس خودتان را بفروشید و صادرات انجام دهید و پول دریافت کنید و با پول مشتری تولید خودتان را انجام بدهید .این  برگ برنده شما است تا بتوانید به نوبه خود صادرات بهتری را تجربه کنید. امیدواریم تمام صحبت‌ ها که امروز گفته شد به گوش فعالان صنایع پلاستیکی کشور برسد و آنها را به فکر وادار کند  ، که بتواند صادرات و فروش داخلی بهتری را تجربه کنند .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


10 پاسخ
 1. Avatar
  حامدطباطبایی گفته:

  امروزه استفاده از قطعات پلاستیکی در تمام صنایع رواج پیدا کرده به همین دلیل تولید قطعات پلاستیکی رشد چشم گیری داشته

  پاسخ
 2. Avatar
  عبدالله قاسمی گفته:

  تقریباً در تمامی صنایع از قطعات پلاستیکی استفاده می شه و این قطعات باید در ابتدا ساخته و تولید شن

  پاسخ
 3. Avatar
  کاملیا نبوی گفته:

  طراحی و تولید و ساخت قطعات پلاستیکی نیازمند شناخت و آگاهی های لازم در خصوص استحکام مواد ، انتقال گرما ، قالب سازی و فرآیند قالب گیریه

  پاسخ
 4. Avatar
  هومن دارابی گفته:

  برای تولید قطعه پلاستیکی باید در ابتدا مشخص شه که این قطعه چه کاربردی داره و در چه محیطی از این قطعه ها استفاده می شه

  پاسخ
 5. Avatar
  زهرا سیدی گفته:

  علت اصلی سهم پایین صنایع پایین دست در صادرات رو توسعه نیافتن زنجیره تولید محصولات پتروشیمی و تمرکز بر صادرات محصولات بالادستی در این صنعت دونست

  پاسخ
 6. Avatar
  ابولفضل سرامی گفته:

  بازاریابی و تبلیغات برند یکی از قوی‌ترین عوامل موفقیت در کسب‌وکارهای سراسر جهان از شرکت‌های خصوصی گرفته تا شرکت‌های چندملیتیه

  پاسخ
 7. Avatar
  اکبربخشی گفته:

  هر کسب‌وکاری حداقل اون دسته از شرکت‌ها با عملکرد مناسب باید آماده ترویج و تبلیغ محصولات و برندشون باشن

  پاسخ
 8. Avatar
  محمدرفیع اسدی گفته:

  یکی از محبوب‌ترین این اشتباهات اینه که هویت برند توسط طراحی و لوگو نام تجاری شکل می‌گیره و البته این وظیفه رو مدیر برندینگ سازمان انجام می‌ده

  پاسخ