📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

صادرات انواع گوشی ایرانی

شاید زمانی صادرات گوشی های ایرانی به خارج از کشور بسیار بعید و دور از ذهن به نظر می رسید اما این روزها با پیشرفت های وسیع تکنولوژی و دسترسی نخبگان و دانشمندان مان به این تکنولوژی های نوین، حتی به روزترین گوشی های همراه لمسی هم در کشور تولید می شود و حالا می شود روی صادرات انواع گوشی ایرانی هم حساب باز کرد.

Image result for گوشی موبایل
کشور ایران به دلیل همجواری با چندین کشور، موقعیت صادرات انواع محصولات را به خارج از مرزهای خود دارد.

این روزها به دلیل گسترش تحریم های اقتصادی بهترین راه خروج از این شرایط تنگنا، توسعه صادرات نفتی و غیر نفتی به کشورهای همسایه است. باتوجه به فراگیر شدن فضای مجازی و تکنولوژی های نوین رایانه ها، تبلت ها و گوشی های موبایل، صادرات انواع گوشی ایرانی بسیار پر سود و صرفه اقتصادی بالایی خواهد داشت.

صادرات انواع گوشی های ایرانی به کشورهای همسایه

عراق از جمله کشورهایی است که با موقعیت جغرافیایی و تجاری منحصر بفردی که دارد و قرارگیری در میان سه قاره آسیا، افریقا و اروپا و همجواری با ایران و ترکیه فرصت اقتصادی خوبی را برای صادرات انواع گوشی ایرانی به وجود می آورد.

یکی از مزیت های مبادله کالا و صادرات به کشور عراق این است که تجار عراقی تمایل دارند کالاها را بدون واسطه و از در کارخانه تهیه کنند. آنها مستقیما هزینه های گمرکی را پرداخت می کنند و تجارت بی واسطه انجام می دهند.

نکته جالب توجه این است که عراق برای تامین بسیاری از کالاهای مصرفی خود به ایران وابستگی زیادی دارد و از طرفی عراقی ها تمایل زیادی برای دسترسی سریع و ارزان به تکنولوژی های روز دارند.

چنانچه گوشی های ایرانی بتوانند به خواسته های آنها بخوبی پاسخ هند می توان به عنوان اولین کشورها برای صادرات انواع گوشی ایرانی روی این کشور حساب باز کرد.
سالانه به طور متوسط ۱۰ میلیون گوشی موبایل در کشور به فروش می رسد اما متاسفانه درصد بسیار ناچیزی از آن به گوشی های تولید داخل اختصاص دارد.

هرچند که در چند سال گذشته به این صنعت در کشور توجه زیادی نشده است اما پیشرفت های اخیر در زمینه تکنولوژیهای جدید تلفن همراه ایرانی چشمگیر بوده است.
با این روند می توان امیدوار بود که بخش هر چند اندک از صادرات کشور به گوشی های همراه اختصاص پیدا کند. اما نکته ای که باید به آن توجه ویژه داشت این است که با ورود مداوم انواع گوشی با قابلیت های فوق العاده به بازار جهانی، برای صادرات انواع گوشی ایرانی به کشورهای دیگر باید رقابت را در اولویت قرار داد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ