📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

صادرات صنایع دستی ایران به دبی + فیلم

دبی کشوری است که از نظر تجاری موقعیت بسیار خوبی برای صادرات و ارتباط با تمامی تجار جهان دارد، از این روز جهت تجارت صنایع دستی ایران جای خوبی می باشد.

صادرات صنایع دستی یکی از پراهمیت ترین موارد در بحث رونق اقتصادی و کسب درآمد برای یک کشور به حساب می آید، چرا که صنایع دستی برای هر کشوری بیانگر قدمت، فرهنگ و تمدن آن کشور است.

علت رونق صادرات صنایع دستی از ایران

در این زمینه می توانیم با افتخار اعلام کنیم که کشورمان ایران جزء چهل کشور برتر در صادرات صنایع دستی می باشد.

اگر قرار باشد که صنایع دستی را مورد بحث قرار دهیم، می توانیم به اقلامی مانند صنایع خاتم کاری، ظروف سفالی، حصیربافی، گلیم و فرش اشاره کنیم.

همچنین آمار دقیق حاکی از آن است که کشورمان ایران درآمدهای بسیار زیادی از صنایع دستی به دست آورده و سال به سال این درآمد رو به افزایش است.

 تنوع اقلیمی و آب و هوایی در قسمت های مختلف ایران باعث شده است که اقشار مختلف مردم ایران با توجه به منطقه زندگی خودشان، صنایع دستی متنوعی را تولید و به بازار عرضه کنند.

چرا که عمده گردشگرانی که از کشورهای مختلف به ایران می آیند و در شهرهای مختلف به گردشگری می پردازند و تمدن چند هزار ساله ایران را مشاهده می کنند و از این همه تمدن متحیر می شوند.

اغلب این افراد با دیدن مناطق زیبای ایران دوست دارند که به عنوان یادگاری از این فرهنگ و تمدن، یک کار هنری و دستی با خود به کشورشان ببرند.

از این رو صنایع دستی ایران چه از طریق بازار داخل و همچنین از طریق بازار صادراتی می تواند چرخه اقتصادی پر رنگی را در ایران به وجود آورد.

همچنین ایران جزء سه کشور برتر دنیا در قطب صادرات صنایع دستی است.

در این بخش به این موضوع می پردازیم که در حوزه صادرات صنایع دستی، کدام کشورها خواهان وارد کردن صنایع دستی کشور ما هستند؟

طبق آخرین آماری که به دست آورده ایم، به این نتیجه رسیدیم که کشورهای عربی، افغانستان، ترکیه، کشورهای آفریقای مرکزی، آفریقای شرقی و … از جمله کشورهایی هستند که بیشترین ارزآوری را در حوزه صادرات صنایع دستی برای ما به همراه داشته اند.

چرا که این کشورها از جهت تشابه فرهنگی و مذهبی، به ما نزدیک تر هستند و می توانیم برنامه ریزی های بسیار گسترده ای بر روی آنها داشته باشیم.

فرصت عالی صادرات صنایع دستی به دبی

به فرض مثال اگر بخواهیم صنایع دستی خودمان را به دبی صادر کنیم، ممکن است برای بسیاری از دوستان این سوال مطرح شود که از میان کشورهای مختلف، چرا دبی را انتخاب کرده اید؟

چرا که درهمسایگی کشورمان ایران، دبی تنها کشوری است که بنادر بسیار قوی دارد و بازار بزرگ صادراتی را به خود اختصاص داده است.

بنادری مانند جبل العلی و فجیره، در بین مردم ایران از اهمیت بالایی برخوردار است، بندر جبل العلی یک بندر کانتینری در امارات است که عمده کارهای حمل و نقل کانتینری در آن انجام می شود.

همچنین بندر فجیره یک بندر مخزنی است که عمده محصولات نفتی از این بندر حمل و نقل می شود.

در کنار حمل این مخازن در بندر فجیره، بسیاری از کالاهای فله ای، مانند سنگ آهن و امثال این ها از این بندر به سایر کشورهای دنیا عرضه می شود.

بنادر امارات به دلیل حمل و نقل بالایی که دارند، در دنیا بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است و جزء پنج بندر بزرگ دنیا به حساب می آید.

محصولات و کالاهای بازار آفریقا اکثرا از این بندر ترانزیت می شود، کالاها از آسیای شرقی به این محل می رسد و سپس از طریق این بندر به آفریقای جنوبی و آفریقای شرقی انتقال می یابد.

به همین دلیل است که بسیاری از تاجران اماراتی کالاهای آفریقای شرقی و آفریقای جنوبی را تامین می کنند.

کشور دبی مصرف کننده خوبی برای صنایع دستی ایران نیست، اما به دلیل اینکه کشور دبی نیاز عمده کشورهای عربی را تامین می کند، می توانیم به عنوان یک پتانسیل خوب به آن اشاره ای داشته باشیم و تمامی صنایع دستی خودمان را از طریق این کشور به سراسر جهان عرضه کنیم.

در این مرحله برای تاجران سوال مطرح می شود که از چه طریق می توانیم با تجار دبی در ارتباط باشیم؟

یقینا تاجرانی که در دبی هستند زمان کافی ندارند که به ایران سفر کرده و در استان های مختلف، صنایع دستی ما را مشاهده و خریداری کنند.

پس این کار غیرقابل انجام است چرا که زمان زیادی از تاجران می گیرد، همچنین سفر کردن به ایران هزینه های زیادی می تواند برای آنها به همراه داشته باشد.

در حالیکه آنها می توانند، از روش نوین الکترونیکی استفاده کنند و با سراسر دنیا تعامل داشته باشند.

با استفاده از تجارت الکترونیک در حالی که تاجران در کشور خودشان هستند، می توانند تمامی نمونه های صنایع دستی ایران را در تمامی شهرها و استان ها مشاهده کرده، نمونه بگیرند و خریداری کنند.

این بهترین راهی است که افراد می توانند، با ما درارتباط باشند.

ممکن است برای افرادی که علاقه مند فعالیت در این زمینه هستند این سوال مطرح شود که از چه طریق می توانیم، در مسیر این تجارت قرار بگیریم؟

اگر به معنای واقعی قصد دارید که در مسیر خوبی باشید، ما شما را همراهی می کنیم.

مجموعه آراد با سابقه فعالیت در عرصه های تجارت کالاهای مختلف، شما عزیزان را همراهی می کند تا بتوانید با هر کدام از این تجار در کشور دبی ارتباط داشته باشید.

پس با کمک مجموعه آرادبرندینگ نمونه های صنایع دستی خود را به سراسر دنیا عرضه کنید، برای این کار کافی است با مشاورین ما در ارتباط باشید.

مشاوران آرادبرندینگ گام به گام شما را تا رسیدن به هدفتان همراهی می کنند، امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ