میزان صادرات شیشه ساختمانی + فیلم

میزان صادرات شیشه ساختمانی در طول سال چقدر است و تجار ایرانی در این زمینه چقدر می توانند موفق عمل کنند و موفقیت آنها تابع چه مواردی خواهد بود؟

صادرات شیشه ساختمانی

شیشه محصولی بسیار پرسود و پر رونق است که در ایران و کشورهای مختلف دنیا مخاطبان زیادی دارد و امروزه افراد زیادی هستند که خواهان خرید این محصول هستند و افرادی که قصد دارند تجارت کنند می‌توانند روی این محصول تمرکز ویژه داشته باشند.

شیشه و کاربردهای آن

شیشه یک جسم جامد شفاف یا نیمه شفاف هست که در رنگ های مختلف تولید می شود و معمولا از مواد اولیه‌ای مثل سنگ آهن، خاکستر، کربنات سدیم و امثال این ها در دمای بالا ساخته می‌شود.
علاوه بر صنعت ساختمان، شیشه مصارف دیگری هم دارد از مهمترین آن ها می‌توانیم به ساخت و ایجاد ایستگاه اتوبوس، ساخت یکسری از قالب های شیشه‌ای که داخل آنها گل قرار می‌گیرد، شیشه های ضد گلوله، میزهای شیشه ای، اتاقک هایی که افراد می‌توانند وارد آن شوند و حتی زندگی کنند و این جور مسائل اشاره کنیم.

 تولید شیشه و بازار خرید آن

با وجود این همه کاربردی که شیشه دارد آیا بازار خرید خیلی خوبی هم در ایران و کشور های مختلف دارد؟ یقیناً بله. امروزه از شیشه هم در صنعت ساختمان و هم در مصارف صنایع دستی و امثال این ها استفاده می شود که باعث می شود مخاطبان بسیار زیادی در داخل ایران و کشورهای مختلف داشته باشد.
از مهمترین کارخانه های تولید شیشه در ایران می توانیم به کارخانه‌هایی که در ساوه، مراغه، قزوین، یزد و مشهد هست، اشاره کنیم.

شیشه های ساختمانی علاوه بر اینکه خودشان بازار خیلی خوبی دارند، اما جالب است بدانید که بازیافت شان هم، برای افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌تواند بازار خیلی خوب و پر رونقی داشته باشد. این افراد می توانند از بازیافت این شیشه ها به عنوان مواد اولیه برای تولید مجدد شیشه استفاده کنند و نهایت بهره را ببرند.

تراکنش جهانی شیشه

تراکنش جهانی شیشه ها در سال ۲۰۱۸ حدودا ۷۶.۵ میلیارد دلار بوده است و یک رقم خیلی بزرگ و قابل توجهی می باشد، که از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۱۸ حدود ۵.۹ درصد رشد داشته، که این نشان دهنده این است که استفاده از شیشه های ساختمانی و سایر اشیای شیشه‌ای در جهان در حال رشد می باشد و مردم به خرید و استفاده از شیشه ها در زندگی روزمره شان متمایل می‌شوند.

بزرگترین صادرکنندگان شیشه در جهان

کشورهایی که در قاره اروپا هستند بزرگترین صادر کنندگان شیشه در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده اند، که ۴۳.۵ درصد شیشه جهان را کشورهای اروپایی تامین می کردند. در رتبه بعدی حدود ۴۳.۴ درصد شیشه ساختمانی بازار جهان را کشورهای آسیایی ، حدود ۱۰٫۵ درصد شیشه های ساختمانی و سایر شیشه های بازار جهانی را کشور آمریکای شمالی و حدود ۲.۳ درصد را آفریقا تامین می کرد و مابقی مناطق دنیا تامین کننده و صادر کننده شیشه بودند.

بزرگترین کشورهای صادر کننده شیشه

می توانیم به کشور چین که حدود ۱۶.۹ میلیارد دلار در سال صادرات می‌کند و ۲۲ درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده است اشاره کنیم. بعد از آن کشور آلمان است که ۷٫۷ میلیارد دلار صادرات می‌کند و حدود ۱۰ درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. بعدی ایالات متحده آمریکا است که ۵٫۸ میلیارد دلار صادرات می‌کند و حدود ۷.۶ درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده و در مراحل بعدی کشورهای فرانسه، ژاپن و هنگ کنگ هستند که هرکدام حدود ۴ الی ۴٫۵ درصد بازار جهانی را به خودشان اختصاص داده اند.
پس بازار شیشه یک بازار بسیار خوبی است و میلیاردها دلار در آن پول جابجا می‌شود و یقینا برای افرادی که پتانسیل کار کردن در این حوزه را دارند می‌تواند محصول خوبی باشد.

تولید و صادرات شیشه در ایران

ایران هم یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند شیشه تولید کند. اگر بخواهیم به مزیت‌های تولید شیشه ساختمانی در ایران بپردازیم می توانیم به این موضوعات اشاره کنیم که شیشه در ایران علاوه بر این که مواد اولیه با کیفیتی دارد و با قیمت خوبی به دست می‌آید، ما انرژی خیلی ارزانی هم در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان داریم. کارگری که برای ما کار می کند تا شیشه را تولید کند با قیمت خیلی پایینی این کار را انجام می دهد.

در کل هزینه تمام شده شیشه های تولیدی در ایران بسیار پایین است و ما چون تکنولوژی روز جهان را هم داریم و با بهترین کیفیت تولید می‌کنیم، می ‌توانیم از این مزیت‌ ها برای رقابت در بازار استفاده کنیم و سهم بسیار خوبی را در بازار جهانی بدست بیاورد.
اگر خواسته باشیم به ظرفیت های اطراف ایران بپردازیم که کشور ایران چه ظرفیت‌هایی در اطرافش هست که بتواند شیشه را با آن کشورها صادر کند، می توانیم به کشورهای عربی خاورمیانه حاشیه خلیج فارس مثل امارات، قطر، عمان و امثال این کشورها مثل کویت، عراق، سوریه و افغانستان که همسایه ما هستند اشاره کنیم.مهمترین مشتریان ما در حال حاضر کشورهای عراق، سوریه و افغانستان هستند که چون کشورهای جنگ زده ای هستند و دارند ساخت و ساز می کنند تا ساختمان‌های خودشان را مجدداً احیا کنند، پس به شیشه ساختمانی نیاز دارند و تجار ما می‌توانند خیلی خوب روی این موضوع متمرکز شوند و شیشه های ساختمانی را به این کشورها صادر کنند.
اما علاوه بر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می توانیم به کشورهای CIS مثل ترکمنستان، ارمنستان، قزاقستان، تاجیکستان و امثال این کشورها محصول مان را صادر ‌کنیم.

این ها کشورهایی هستند که یقینا به شیشه نیاز دارند به خصوص اینکه از معماری های مدرن استفاده می‌کنند و امروزه معماری ها به گونه‌ای شده که از شیشه زیاد استفاده می شود و مخاطب های زیادی دارد که می تواند با یک برند سازی درست مخاطب ‌های خود را پیدا کنید.
علاوه بر کشورهای CIS ما می‌توانیم به کشورهای آ سه آن هم اشاره کنیم که ظرفیت های خیلی خوبی دارد و می‌توانیم شیشه تولیدی را از ایران با به این کشورها صادر کنیم.
از مهمترین کشورها آسه آن می‌توانیم به کشورهای ویتنام، سنگاپور، مالزی، اندونزی و تایلند اشاره کنیم که شما می توانید با یک تمرکز خوب و برندسازی درست به این کشورها صادرات کنید.

برندسازی و صادرات شیشه

شیشه ساختمانی که در ایران دارد تولید می‌شود آن هم با قیمت خوب، کیفیت عالی و شرایط فوق‌العاده، به خصوص اینکه ایران در یک منطقه استراتژیک جغرافیایی خیلی خوبی هم قرار دارد و به راحتی می‌تواند هر محصولی که بخواهد به سراسر جهان صادر کند راه صادراتش به سراسر جهان این است که شما برای اینکه بتوانید بازار جهانی را کسب کنید باید برندسازی کنید و دیده شوید، باید کاری کنید که مخاطبان شما در سراسر جهان و کسانی که قصد خرید عمده شیشه را دارند با شخص شما ارتباط بگیرند و شما را پیدا کنند.

مشاورین و مجموعه آراد برندینگ روشی را به شما و سایر تجار پیشنهاد می‌دهد که چگونه برندسازی کنید و حتی خود آراد برندینگ هم برای تجار برند سازی می کند و کاری می‌کند که در بازار جهانی افرادی که قصد خرید شیشه ساختمانی و انواع شیشه ها را دارند بتوانند مخاطبان خودشان را پیدا کنند و به راحتی با مخاطبانشان مذاکره کنند و شیشه را به بازار جهانی صادر کنند.

یقین داشته باشید زمانی که یک تاجر از کشورهای دیگر با شما ارتباط می‌گیرد چون شما به راحتی می توانید بار را با یک قیمت تمام شده خوب از ایران ارسال کنید، کیفیت کار هم عالی است و با بهترین تکنولوژی روز هم تولید شده است، این باعث می‌شود که تاجر خیلی راحت از شما خریداری کند و شما بتوانید از فروش شیشه ساختمانی در بازار جهانی پول بسیار خوبی به دست بیاورید فقط باید متمرکز شوید روی این موضوع که چگونه و چه کار کنیم که تاجران و خریداران شیشه های ساختمانی در جهان ما را پیدا کنند و با ما برای خرید ارتباط بگیرند

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ