🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

ظرفیت بازار صادراتی دستگاه های سورتینگ + فیلم

با بررسی آمارهای واردات ماشین آلات سورتینگ، با کاهش واردات این محصول در برخی کشورها، مانند کانادا و آمریکا، مواجه می شویم. علت کاهش، این است که تولید محصول در داخل کشورها، بسیار کم هزینه تر از واردات آن تمام می شود.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

کشورهایی که توانایی تولید این ماشین آلات را دارند، به سمت کاهش واردات ماشین آلات سورتینگ پیش رفته اند. اما برخی کشورهای دیگر، مانند هلند و نیوزیلند، رشد واردات زیادی در زمینه ماشین آلات سورتینگ داشته اند.

شناسایی کشورهای مبدأ و مقصد

یک تاجر، باید با بررسی این آمارها، کشورهای مقصد و خریداران واقعی را شناسایی کند و تمرکزش را معطوف بر آن ها کند.

از طرفی کشورهای صادرکننده را هم نباید از نظر دور داشت. با بررسی آمار رشد صادرات ماشین آلات سورتینگ در دنیا، می توان به راحتی پی برد که این محصول، چه پتانسیل صادراتی بالایی دارد که هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است. به عنوان مثال، کشور سوئد در یکسال اخیر، رشد ۳۰۰ درصدی در زمینه صادرات ماشین آلات سورتینگ داشته است.

باید بازارهای محصول مورد نظر خود را دقیق بررسی کنیم و آن ها را به خوبی شناسایی کنیم تا در بلند مدت، یک تجارت موفق و پویا داشته باشیم.

عراق، بازاری بسیار خوب

این کشور همسایه، به علت جنگ زدگی در گذشته، امروزه به شدت به توسعه در صنعت خود نیاز دارد و بازار بسیار خوبی برای تاجران ایرانی محسوب می شود. نباید از این ظرفیت خوب که در کنار کشور ما قرار دارد به راحتی گذشت.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

کشورهای وارد کننده ی دستگاه های سورتینگ از ایران

حجم معاملات صادرات ایران در سال ۲۰۱۸ در زمینه ی ماشین آلات سورتینگ، حدود ۹۵۰ هزار دلار بوده که بسیار رقم ناچیزی است. نیمی از این رقم، حاصل صادرات ما به کشور عراق بوده است و بعد از آن، کشورهایی مانند آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان، یونان، انگلستان که با رقم های ناچیزی از کشور ما واردات انجام داده اند.

البته این آمارهایی که ارائه می شود، آمارهایی است که در گمرک کشورها ثبت شده است و شامل صادرات غیر مستقیم و یا قاچاق نمی شود.

با بررسی آمار گمرک کشورهایی که واردات این محصول را از کشور ما انجام داده اند، می توان متوجه شد که نیاز این کشورها به این محصول، بسیار بیشتر بوده است و کشور ایران، توانسته بخش بسیار کوچکی از نیاز این کشورها را بر طرف کند و این کشورها، بقیه نیاز خود را از محل دیگری تأمین کرده اند.

عدم بازار سازی مناسب

در ایران، تولیدکننده ماشین آلات سورتینگ، کم نداریم و ظرفیت تولید پایینی نداریم. مشکلی که وجود دارد، عدم مهارت تولیدکننده ها در بازار سازی و معرفی محصولاتشان است. در واقع، به دلیل عدم برندسازی درست و اصولی توسط تولیدکننده ها، مشتری مناسب خود را پیدا نمی کنند و مجبور به فروش محصول خود با قیمت های پایین می شوند.

شرایط مناسب در ایران

در ایران، همه ی شرایط تولید، مساعد است. مواد اولیه ارزان، نیروی کار ارزان، انرژی ارزان و … که همه در کشور ما وجود دارد. دنیا نیز به محصولات ما نیاز دارد اما چون خودمان را معرفی نکرده ایم، بازار مناسبی در اختیار نداریم.

بسیاری از کشورهای واردکننده ماشین آلات سورتینگ، از بازار و تولیدکننده های ایرانی، اطلاع ندارند و برخی از آن ها که مسافرت هایی به ایران داشته اند، توانسته اند آشنا شوند و اطلاع پیدا کنند.

فروش در بازارهای بزرگتر

یکی از باورهای غلط تاجران ما، این است که گمان می کنند باید محصولاتشان در بازارهای نزدیک تر به فروش برسانند. در حالی که فروش محصولات در بازارهای بزرگتر، راحت تر صورت می گیرد و سودآوری بیشتری نیز به همراه دارد.

در زمینه ماشین آلات سورتینگ، بازار آفریقای جنوبی نسبت به بازار خاورمیانه، رقم بیشتری از واردات این محصول را به خود اختصاص داده است. بنابراین آفریقای جنوبی، بازار بزرگتری به حساب می آید.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ