کار آفرینی بدون هیچ سرمایه ای

اگر از خیلی از ایرانی ها در مورد کسب و کار نظر بگیرید که در صنعت و تجارت نقش داشته باشند و کسب و کاری را در ایران راه اندازی کنند چه مسیری را انتخاب می کنندسریعاً یک محصولی را انتخاب می کنند، کارگاهش را راه می اندازند و تعدادی نیرو متخصص و غیر متخصص را جمع می کنند تا محصولی را تولید کنند  و محصولی که به رغم خودشان در بازار وجود نداشت را، در بازار عرضه می کنند.

تعریف کار آفرینی

کار آفرینی کلمه ای است که در ده سال اخیر رایج نشده است، متأسفانه تصور همه این است که کار آفرینی یعنی راه اندازی یک تولیدی که صرفا افرادی در آن اشتغال داشته باشند.
تجربه نشان داده افرادی که کارگاه های تولیدی را اندازی می کنند بعد از ٣ یا ۴ سال ورشکست می شوند و دیگر از آن در آمد زایی ندارند.
تقریبا بیش از ٩٠% از کارگاه ها بعد از یک بازه ۵ ساله ورشکست می شوند و عمرشان به پایان می رسد.

کار آفرینی از دیده آرادبرندینگ

یعنی اشتغال زایی به هر نحوی که می شود.
شخص چه تاجر باشد، چه کاسب باشد و چه دلال باشد اگر بتواند به واسطه کاری که انجام می دهد بهرصورت مستقیم یا غیر مستقیم برای افرادی شغل ایجاد کند یا اینکه به کار تولید کننده ای رونق دهد کار آفرینی و رونق تولید را انجام داده است.

در حال حاضر تقریبا اکثر کار خانه های ایران، در ٣٠ % ظرفیتشان محصول تولید می کنند و ٧٠% ظرفیتشان خالی است و این امر برای کسی که با نگاهی دیگر و پر سود وارد بازار شده است یعنی مرگ.

اگر ما بتوانیم کاری کنیم که این نوع کارخانه ها رونق بگیرند و کارگران حقوقشان را دریافت کنند و در کل از کارشان راضی باشند باعث اشتغال زایی و در نهات کار آفرینی شده ایم.
دولت به واسطه ی یک سری  وام ها  با کار مزد ۴% کار آفرینی به مردم میدهد.

انواع وام کار آفرینی

۱- وام کار آفرینی کسب و کار: الزاما تولید نیست اما می تواند به تولید کمک کند.

۲- وام خود اشتغالی :یعنی شخصی که وام می گیرد خودش استارت کار را می زند تا به واسطه ی آن خودش کار آفرینی کند.

۳- وام کار آفرین کار فرمایی: شخصی که این وام را می گیرد کارفرما ی یک مجموعه است و می خواهد سرمایه را به مجموعه اضافه کند و افراد را به کار بگیرد و برای تولید و عرضه ی یک سری محصولات و خدمات استفاده کند.

رونق تولید یعنی کمک کردن به محصولاتی که دارد در انبار خاک می خورد، خط تولیدی دارد فرسوده میشود و سفارشی ندارد که بخواهد تولید کند و چون دارد تعطیل می شود  افراد زیادی را از چرخه استخدام خارج می کند و به این ترتیب اقتصاد یک مملکت ذره ذره نابود می شود.
اگر می خواهید کمک به تولید کشور کنید و کار آفرین باشید توصیه به شما این است که از تجارت استفاده کنید، تجارت یک ایده نو در اقتصاد امروز برای ایجاد کار آفرینی است.
با استفاده از تجارت می توانید خیلی ها را وارد چرخه کار کنید.

این فرصت را تجارت در اختیار شما قرار می دهد با فروش محصولات داخلی یک کار آفرین حرفه ای با تأثیر غیر مستقیم در زندگی افراد باشید.

شما می توانید بدون هیچ سرمایه ی اولیه وارد تجارت شوید.
توجه کنید قرار نیست شما فروشنده یا خریدار باشید، بلکه قرار است مشتری بیاورید و محصولات ایرانی را به فروش برسانید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 پاسخ
  1. ناشناس
    ناشناس گفته:

    من خیلی دوست دارم کارآفرین باشم ولی وقتی میگید صفر نمیتونم یعنی سرمایه اولیه رو هم ندارم ونیاز به شغل دارم

    پاسخ