🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

اقتصاد در دوران کرونا + فیلم

باید به شرایط کرونا و محدودیت های آن عادت کرد و سعی شود نسبت به شرایط جامعه بهترین اقدامات را انجام داده و تعداد مشتریان خود را بالا برد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

پیش بینی مجدد کرونا

من به عنوان یک مشاور معتقد هستم که نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان قرنطینه دوباره رخ نمی ‌دهد، شاید محدودیت اعمال شود ولی قرنطینه اتفاق نمی افتد، چون دولت ها نمی توانند هزینه هایش را تأمین کنند، مثلاً دولت چین به مدت  ۳ ماه همه جا را تعطیل اعلام می کند ولی نمی تواند این را دو یا سه باره تکرار کند.

طبق آنالیزها، چند سال طول می کشد تا میزان ضرر اقتصادی که در همان بازه زمانی در چین رخ داده است، جبران شود و نمی شود دوباره این کار را تکرار کنند، پس احتمال بسته شدن مرزها و قرنطینه دوباره کشورها کم است ولی احتمال محدودیت زیاد است.

مثلا اعلام می شود که مشهد از بدترین روزهای کرونایی اش هم بدتر بوده است و شرایط در حال تبدیل شدن از بحران و وضعیت قرمز به فاجعه می باشد، پس نمی شود که قرنطینه را همچنان ادامه داد ولی احتمال اعلام محدودیت وجود دارد.

رشد دوباره کرونا

احتمال رشد مجدد کرونا و همچنین اعلام محدودیت ها وجود دارد، ممکن است اوج مجدد آن با توجه به همزمان شدن با سرماخوردگی و … در پاییز باشد پس تمام تمرکزتان را روی سایت ‌ها و ساختارهای غیر حضوریتان بگذارید.

 طبیعتاً با اوج گیری مجدد کرونا مسیرهای غیر حضوری دوباره اوج می ‌گیرند، تنها گروهی که در این بازه زمانی ضرر نکرده است و حتی سود هم کردند نت بازها بودند و خوشبختانه مجموعه آراد برندینگ نت باز می باشد، یعنی زیر ساخت‌ های آراد، حضوری نیست و ساختارشان بر مبنای غیر حضوری است، پس این ساختار را بیشتر و بهتر تقویت کنید و برای اوج گیری دوباره کرونا آماده باشید.

در این روزها شاید اگر کرونا چند ماه متوالی مثل اوایل فروردین محدودیت ایجاد می کرد 60 درصد از ایرانی ها وارد کار اینترنتی می شدند، یعنی خیلی از ساختارهای حضوری جمع (برچیده) می شدند ولی این اتفاق رخ نداد و زود تمام شد.

ولی این دفعه اگر دوباره شروع شود احتمالا شاهد یک موج حمله به سمت اینترنت باشیم پس به همه افراد توصیه می شود که اگر می‌ خواهید پول در بیاورید یک مسیر خیلی خوب اینترنت است و در این روزهایی که وقت دارید هر کاری که می توانید انجام دهید تا زیر ساخت‌ هایتان قوی تر شود و بعدها از آن زیر ساخت‌ ها بهره ببرید و پول در بیاورید.

قرار نیست کرونا به این زودی تمام شود، کرونا یعنی یک تغییر سبک زندگی، یعنی در خانه (دفتر) نشستن، پس خودتان را برای در خانه ماندن و ساختارهای غیر حضوری آماده کنید و در این کار متخصص و قوی شوید و بدانید که به زودی رقبایتان هم خیلی زیادتر خواهند شد پس قبل از آمدن رقبا جای پای خود را محکم کنید و این بازه زمانی را از دست ندهید.

استراتژی فروش به هندی ها

هندی ها با توجه به وضعیت چابهار و نزدیکی ما، خیلی حرفه ای نبودن آن ها و جامعه هدف بسیار بزرگی که دارند یکی از بهترین مقصدهای صادراتی ما هستند. بعضی از افرادی که می بینیم در شتاب هم آسیب می بینند این ها نه دلسوزانه کار می ‌کنند و نه وقت می‌ گذارند و همه چیز را به هم می ریزند، ما نمی ‌گوییم که استراتژی فروش به هندی ها نسبت به بقیه کشورها متفاوت است ولی معتقد هستیم که باید رفتارهایتان حرفه ای تر و بهتر باشد.

مثلاً یکی از افرادی که نزدیک به هشتاد مشتری داشته است برای همه Hi company profile فرستاده است ولی واقعا به این صورت نمی شود پول گرفت اگر پول گرفتن به این سادگی بود که اقتصاد اینقدر سخت نمی ‌شد، پس درست رفتار کنید، فیلم های آموزشی را کامل ببینید و بر اساس آنها عمل کنید.

شرایط نوسان قیمت ها

متاسفانه شرایط نوسان قیمت سال ۱۳۹۷ دارد مجدد تکرار می شود، دلار بالا می رود، دوباره پایین می آید و باز هم بالا می رود، آهن آلات، چرم مصنوعی و یا مواد اولیه پتروشیمی و … هم به طبع بالا و پایین می شوند و در نتیجه فروش کارخانه ها یا متوقف می شود و یا افزایش قیمت پیدا می کنند، مخصوصاً برای آن هایی که مواد اولیه شان وارداتی است.

بحث کرونا و خرید غیر حضوری

کرونا روی همه محصولات تاثیر گذاشته است و اینکه ما بگوییم تمایل به خرید غیر حضوری اغلب برای محصولات غذایی و آرایشی است، درست نیست.

نوسانات قیمت ملک و ماشین

اینکه احتمال کاهش قیمت ملک و ماشین و غیره وجود دارد، ممکن است درست باشد و قاعدتاً باید کم شوند ولی ما آرادی ها این ها را سیاسی تر از طلا می بینیم ولی ممکن هم هست که افزایش پیدا کنند.

خرید و فروش عرقیجات

عرقیجات برای بازار داخل و همچنین صادرات، محصول خوبی هستند.

استعلام قیمت از تامین کننده

برای استعلام قیمت از تامین کننده، به شرطی که زیاد از او خرید کرده باشید، می توانید زیاد زنگ بزنید.

داشتن تیم فروش

اینکه گفته می ‌شود حتما باید تیم فروش داشته باشید را ما آرادی ها خیلی تایید نمی کنیم.

ظروف یکبار مصرف

کار کردن بر روی ظروف کاغذی یکبار مصرف به صورت تخصصی مناسب می باشد و همچنین اوج گیری کرونا روی ظروف یکبار مصرف زیاد تاثیر نخواهد گذاشت.

تعیین سود برای معامله های اول

معامله های اول با یک تامین کننده را ما آرادی ها بدون سود انجام می دهیم.

لوله و اتصالات

لوله و اتصالات از محصولاتی هستند که زیاد از ایران صادر می شوند.

مبلغ اکانت مشاوره

مبلغ و اکانت مشاوره فقط برای اساتید است و اگر مشاوران سوالی را جواب می دهند در واقع آن را از استاد می پرسند و فقط جواب را به شما منتقل می کنند و در آراد اکانت مشاوره مشاوران نداریم و همچنین یک اکانت مشاوره برای سه استاد می باشد.

آموزش در آراد

آموزش در سایت آپارات برای آرادی ها و غیر آرادی رایگان است و هیچ تفاوتی ندارد.

افزایش قیمت محصول

اگر محصول شما به دلیل اینکه مواد اولیه و تکنیکال وارداتی بوده است از ۵۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد بهتر است شما هم قیمت ها را تا ۲۰۰ درصد بالاتر ببرید.

استفاده از fob یا cif

برای صادرات به کشورهای آفریقایی fob روش بهتری نسبت به cif می باشد، ‏cif چون بحث های بیمه را دارد، ما خیلی گروه i را پیشنهاد نمی کنیم.

تعداد محصول برای صادرات

برای شروع صادرات و اینکه مشاوران چند محصول را برای شما آنالیز می ‌کنند باید بدانید که تعداد محصول خیلی مد نظر مشاوران نمی باشد.

کار بر روی محصولات فصلی

اگر منظور از محصولات فصلی خربزه و هندوانه باشد ما آرادی ها آن را پیشنهاد نمی کنیم ولی محصولاتی مثل پرتقال که وارد سرخانه می شوند را می شود پیشنهاد کرد.

قرار با تأمین کننده

برای جلسه حضوری با تامین کننده اگر شما دفتر ندارید، می توانید در دفتر تامین کننده هم قرار بگذارید، مسئله ای پیش نمی آید.

همایش های تهران

برای برگزاری همایش های تهران فعلاً محدودیت وجود دارد و سالن همایش بالای ۱۰۰ نفر نباید باشد که برگزاری همایش برای این تعداد ممکن نیست، فعلاً محدودیت ها زیادتر از آن چیزی است که ما آرادی ها بتوانیم همایش برگزار کنیم ولی به محض اینکه رفع شود ما این کار را انجام خواهیم داد ولی خیلی بعید است که به این زودی ها انجام شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.10 پاسخ
 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  کرونا خیلی به اقتصاد کشور و مردم فشار وارد کرده و خیلیا بیچاره شدن و مجبور شدن تغییر کاربری بدن

  پاسخ
 2. Avatar
  سعیدنامدار گفته:

  من مغازه دارم
  تو دوره قرنطینه خیلی ضرر کردم
  الکی فقط اجاره مغازه دادم
  حتی دریغ از هزار تومن در آمد

  پاسخ
 3. Avatar
  یاسر برق نورد گفته:

  فروش اینترنتی تود دو.ره کرونا که مجبور بودیم مغازه هارو ببندیم تنها راه درآمد من بود
  مغازه دارم و در زمان شروع کرونا و قرنطینه کردن مغازم بسته بود ولی با تبلیغات فروش آنلاین داشتم و خدارو شکر راضیم

  پاسخ
 4. Avatar
  سبحان حسین زاده گفته:

  تو دوره کرونایی من همه خریدام شده اینترنتی
  خیلی راحت و قابل دسترسترن و امیدوارم انقد بین مردم جا بیوفته که خریداشونو اینترنتی انجام بدن

  پاسخ
 5. Avatar
  پژمان گفته:

  مردم کشور ما خیلی عادت ندارن که کاراشونو از طریق اینترنت انجام بدن
  معمولا تمایل دارن حضوری انجامش بدن
  خیلی خوب میشه اگ لااقل این روزای کرونایی رو کاراشونو آنلاین انجام بدن

  پاسخ
 6. Avatar
  بردیا خان محمدی گفته:

  فیلم های آموزشیتون خیلی خوبن
  دوست دارم ساعت ها بشینم و ببینم و چیزهای خوب یاد بگیرم
  دمتون گرم

  پاسخ
 7. Avatar
  امیرحسین گفته:

  خیلیا تمایلی به خرید اینترنتی ندارن و به فقط به دلیل بیماری کروناست که به اجبار خرید اینترنتی انجام میدن و حتی بعد از بهتر شدن وضعیت هرگز اینترنتی خرید نکنن

  پاسخ
 8. Avatar
  صادق موسوی گفته:

  بله ارز بالا پایین میشه ولی چرا چیزی که بابالا رفتن دلار گرون میشه بعد از پایین اومدن دلار دیگه ارزون نمیشه؟دلیلش چیه واقعا؟
  مگه نمیگن چون دلار گرون شده مام گرون میخریم و مجبوریم گرون بفروشیم؟
  مگ به دلار ربط نداره؟

  پاسخ