🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

مراحل اولیه طرح شتاب دهنده آرادبرندینگ + فیلم

این جلسه قصد داریم در مورد طرح شتاب و خطا های ارتباطی صحبت کنیم. تمام دوستانی که در بحث ارتباط با ما کار می کنند، مشکلات و خطا هایی داشته که منجر می شود مشتری هایی که از این طرح به دست می آوردند را نتوانند به پول تبدیل کرده و نتیجه بهتری کسب کنند.
باور مسیر تجارت و انتخاب محصول

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

همه شما با بحث های کاری آراد برندینگ آشنا هستید. هدف ما در چند مرحله انجام می شود. مرحله اول این است که با کمک ما، باور کنید مسیر تجارت و کسب و کار، جزو اولویت های کاریتان محسوب می شود.

در مرحله بعد شما باید بتوانید با توجه به تجریبات، سابقه خودتان، مسائل جغرافیایی و مکانی، استعداد های درونتان و تجربه ای که دارید یک محصول مناسب انتخاب کنید.
شما باید یک محصول تجاری که صادرات و تجارت بین الملل آن در آینده بتواند برای شما مفید و میسر باشد، در نظر بگیرید. ما این مسیر را فراهم کرده و به شما مشاوره داده و راهنمایی می کنیم تا بتوانید کار خود را به خوبی شروع کنید. تا این مرحله شما هیچ هزینه ای پرداخت نکرده و کارتان را شروع خواهید کرد.
نیاز به مشتری و دیده شدن
پس از آن که شما تصمیم به کسب و کار تجارت گرفته و می دانید که در حوزه کدام محصول فعالیت انجام دهید، باید قصد شروع کار را کنید. برای شروع کار، نیاز به مشتری دارید.

بزرگ ترین سرمایه یک تاجر، مشتری آن است. ما از طریق مشتری می توانیم نتیجه های خیلی خوبی کسب کنیم. اگر مشتری نباشد و شما سال ها و روز ها با بهترین دکور، تجهیزات، امکانات و زیر ساخت ها هم پیش روید، هیچ کدام از این ابزار ها بدون مشتری برای شما کاربردی نخواهد داشت.
اگر شما بهترین دفتر دنیا و بهترین تجهیزات را داشته باشید اما دیده نشوید، سودی به شما نمی رسد. دیده شدن برای این که مشتری به سمت شما آمده و از شما درخواست کند، جزو اصول اصلی محسوب می شود. این دیده شدن وظیفه ما است. ما طی یک هزینه ای، شما را برند کرده و کاری می کنیم که دیده شوید.
اما این روش در بحث صادرات، مقداری پیچیده تر و مفصل تر است. بهتر است این موضوع که ما با استفاده از چه روش هایی موجب دیده شدن شما می شویم، محفوظ بماند.

شروع اولین مرحله کاری

زمانی که مخاطب شما را دیده و با شما ارتباط می گیرد، اولین مرحله کاریتان شروع می شود یعنی، ما تا این مرحله کاری انجام داده ایم که مشتری شما را دیده و به شما درخواست دهد ولی اینک شما باید با مشتری ارتباط بگیرید که در نهایت، برخی از آن ها از شما خرید کرده و تعدادیشان خرید نمی کنند.

با توجه به تجربه و سابقه ای که در طی زمان به دست می آورید، تعداد بیش تری از مشتریان را به پول تبدیل کرده و نفرات کم تری را از دست می دهید.
از همین ابتدا ما سعی می کنیم در مورد این که چگونه با مشتری ها ارتباط گرفته و پیش روید تا کم ترین مشکل و کم ترین مانع را در کارتان داشته باشید، به شما آموزش دهیم.
ما سعی می کنیم شما را به استاندارد ها نزدیک تر کرده تا میزان مشتریانی را که از این طریق از دست می دهید کم تر شده و بتوانید نتیجه های بهتری را کسب کنید.

ارسال اطلاعات مشتری

زمانی که شما طرح شتاب را شروع می کنید، در مرحله اول و در هر قسمت برای شما یک سری فرم ها و درخواست هایی ظاهر می شود که هر درخواست مشخصات یکی از مشتریان است.
افراد به شکل های مختلف در اینترنت شما را دیده و وارد سایتتان می شوند. پس از ورود به سایت، علاقمند شده که مشخصات خودشان را برای شما ارسال کنند. این مشخصات معمولا شامل اطلاعات فردی، ایمیل، اسم کشور و شماره تماسشان است.
در مواردی، برخی از افراد مشخصات کاملی از محصول را به ما می دهند که اصطلاحا یک تیبل دیگر به نام نید پرایس اضافه کرده که به آن چک مارک هم می گویند. برای مثال در آن، درخواست محصول ایکس، ایگرگ و یا زِد را می دهند. در هر صورت، به طور عمومی این مشخصات را در اختیار شما می گذارند.

نمایش نمونه ای از مشخصات ارسال شده

دستیابی به این مشخصات نشانه اولیه این است که مخاطبی شما را دیده و علاقه دارد که با شما کار کند. من برای نمونه شماره تماس و آدرس ایمیل یک مخاطب را به شما نشان می دهم ولی به لحاظ این که این یک اطلاعات و سمپل واقعی است، بخش هایی از آن را با حروف ایکس نوشته و آن را مخفی کرده ام.
من قصد نمایش دادن اطلاعات کامل او را ندارم ولی برای مثال به طور عمومی به شما نشان می دهم که چنین درخواستی از طرف مخاطبی برای یک سایت با هر موضوعی آمده است.
ما می خواهیم ببنیم که گام بعد از این مرحله چیست. شما می توانید این قسمت را یا از سایت و یا از طریق مشاورانتان، دریافت کرده و ببینید. لازم نیست که شما کار خاصی انجام دهید چرا که این رویه به همین صورت ادامه دارد.

ثبت اطلاعات در فایل اکسل

پس از این مرحله در ابتدا، باید اطلاعات را ثبت کنیم. ثبت کردن این اطلاعات باید در فایلی به اسم آی بی یا اکسلی که مشخصات مشتری ها را در آن جمع آوری کرده اید، انجام شود.
با ثبت شدن اطلاعات در فایل، در زمان های مختلف می توانید پیگیری ها، تحلیل مشتری ها، رصد مشخصات و فعالیت خریدار ها را دقیق تر و جزئی تر انجام دهید.
برای مثال: پس از گذشت یک دوره ای، ما به شما برنامه ای می دهیم که چگونه با مشتری های هندی خود رفتار کنید که با شما کار کنند، یا به شما می گوییم که در فلان مکان، فلان فعالیت را انجام دهید.

مثالی دیگر در رابطه با استفاده از فایل آی بی

در مثالی دیگر تصور کنید که در کشوری معامله موفقی انجام داده و پس از آن به فایل اکسلتان مراجعه می کنید. با تمام مشتری هایی که در آن مرحله با آن ها کار کرده اید، ارتباط گرفته، صحبت کرده و آشناییت می دهید.
مثلا با کسی که از شما خرید کرده است، حرف زده و می گویید: من چند مشتری دیگر در نروژ، ایتالیا یا فلان کشور داشته و نتوانستم با آن ها معامله کنم.
اگر چنین اکسل و داده هایی را نداشته باشید، نمی توانید به راحتی اطلاعات به هم ریخته خود را جمع آوری و ریکاوری کرده و در طی زمان از آن ها سود های خیلی بیش تری به دست آورید.

فایل اکسل، باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

این یک فایل اکسل آسان بوده که چند ستون ساده دارد که من آن ها را برای شما توضیح خواهم داد. این فایل حداقل باید نه ستون داشته باشد ولی شما می توانید بر اساس نظر خود، ستون ها را بیش تر یا کم تر کنید.
ستون اول، ردیفی است که تعداد مشتری ها و یا سرنخ ها را به شما نشان می دهد. ستون دوم، تاریخ است که بدانید مشتری در چه زمانی با شما ارتباط برقرار کرده است و این، موضوعی حائز اهمیت محسوب می شود.
در ستون بعدی نام کشور ثبت می شود. دانستن کشور مشتری های خود مهم بوده و برای برنامه ریزی های آینده تان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

مواردی که لازم است آن ها را ثبت کنید

بهتر است نام استان، شهر و یا ایالت خریدار را از او پرسیده تا بتوانید از آن ها در زمان های بعدی که ممکن است برنامه ریزی هایی برای سفر یا کار های دیگر داشته باشید، استفاده کنید. اگر تمایلی به انجام چنین کاری هم نداشتید، اشکالی ندارد و مشکلی پیش نخواهد آمد.

باید نام، آدرس ایمیل، شماره تماس مشتری و نوع درخواست او را ثبت کنید.

مشتری ها در گذر زمان، نوع درخواست های متفاوتی دارند یعنی، فردی حجمی کم و شخصی حجم بیش تری می خواهد. در نهایت شما، یک الی چند بار پیگیری می کنید.
اساتید در جلسه ای دیگر در مورد این که چگونه اطلاعات را دقیق تر در فایل آی بی یا اکسل ثبت کنیم، صحبت کرده اند که شما می توانید از این فایل ها استفاده کنید.
هم چنین، اگر لازم شد مجدد این بحث آموزشی را قرار می دهیم ولی شما می توانید نحوه پیگیری و کاربرد فایل آی بی را به صورت عمومی در هر دو زبان فارسی و انگلیسی، استفاده کنید. اطلاعات را همیشه در این فایل ثبت کنید. به ترتیب و با توجه به ردیف آن ها، مشتریان بعدی را در فایل اکسل وارد کنید.

اهمیت فایل اکسل و نتیجه نداشتن آن

شما می توانید در زمان های مختلف با توجه به بررسی، کار های واکابی، کاوش و رصدی که مربوط به کارتان است را پیگیری کرده و سپس تصمیم گیری های جدید و جذاب تری را انجام دهید.
اگر روزی به ما مراجعه کرده و گفتید: من پنجاه تا مراجعه کننده داشتم ولی نتوانستم آن ها را به پول تبدیل کنم، اولین درخواست من از شما این است که : فایل آی بیتان را ببینم. من با توجه به فعالیت هایی که در فایل آی بی دارید می توانم رصد کرده و متوجه مشکل کاری شما شوم.
اگر چنین فایلی نداشته باشید و صرفا بخواهید با همین داده های بهم ریخته کار کنید، قطعا به جواب خوبی نرسیده و با مشکلات زیادی همراه می شوید چرا که، پیگیری و رصد مشتریان بسیار مهم است.
حتی اگر شما در یک کشوری به یک نتیجه موفقی از معامله رسیدید، می توانید از این تجربه و سابقه خوبتان برای این که در آن کشور مشتریان دیگری هم به خودتان جذب کنید، استفاده کنید. در نتیجه، دقت در تهیه فایل اکسل بسیار برای شما تاثیر گذار است.

ثبت کردن اطلاعات در گوشی موبایل

پس از درست شدن فایل اکسلتان، مشخصات مشتری های خود را در لیست کانتکت موبایلتان وارد کنید. موبایل شما دارای لیست دفترچه تلفن بوده و شما این اطلاعات را در آن قسمت وارد کنید.
اسم و فامیل، ایمیل، نام کشور و همه آن مشخصات را باید وارد کنید. همه این اطلاعات در کانتکت های گوشی قابل ثبت است.

چرا باید این اطلاعات را به موبایل خود اضافه کنیم؟

وقتی آدرس ایمیل ها را اضافه می کنید، در هر نرم افزاری داده های مرتبط با آن مشتری آمده و آن نرم افزار سعی می کند با استفاده از این داده ها، یک رابطه دو طرفه ایجاد کند.

در این مورد، بعدا به طور مفصل تر برای شما توضیح خواهم داد ولی، سعی کنید هر اطلاعات و هر داده ای که از مشتری های خود دارید را در موبایلتان وارد کنید. ما پس از ثبت اطلاعات در اکسل و دفترچه تلفن، با مخاطب ارتباط برقرار می کنیم.
به یک نکته توجه کنید!!
در مشخصات اول ممکن است مخاطب شما پیش شماره کشورش را وارد نکرده باشد. برای مثال: از امارت زنگ زده ولی پیش شماره آن که دو صفر نود و هفت است را ثبت نکرده است.
شما باید این پیش شماره را بر اساس کشور او جست و جو کرده و ثبت کنید. این کار، خیلی سخت نبوده و برای مثال می توانید در گوگل، عبارت ایرلند یا بنگلادش کد را وارد کرده تا پیش شماره آن برای شما نمایش داده شود.
شما می توانید این پیش شماره را در شماره تماس فرد قید کرده تا در تماس های بعدی با مشکل مواجه نشوید چرا که برقراری تماس بدون استفاده از پیش شماره، مشکل ایجاد می کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ