وارد بورس نشوید + فیلم

وارد بورس نشوید زیرا یک بازار سرمایه گذاری پر از حباب است که برای افراد بیشتر از منفعت ضرر خواهد داشت، همیشه سعی کنید با پول به انجام کار بپردازید و دنبال سرمایه گذاری نروید.

روش های سرمایه گذاری

وقتی در کشوری نوسان قیمت آن هم به سمت بالا وجود دارد کسانی که پول دارند دغدغه این را دارند که ارزش پول آن ها کم نشود و کسانی که کار می کنند به فکر این هستند که در یک شب پولدار شوند.

امسال گلدن یر بود سالی که طلا بیشتر از هر چیزی در تمام جهان رشد کرد اما نه این فاجعه ای که در ایران رخ داد.

این آنالیز ها باعث می شود شما هم ناخودآگاه پول و دارایی هایتان را به سمت مسیر های رو به رشد ببرید.

ما از سال 85 که استارت کارمان بود همیشه گفتیم کار، هیچ وقت نگفتیم سرمایه گذاری و هم اکنون هم می گوییم کار نه سرمایه گذاری.

سرمایه گذاری یا کار

سرمایه گذاری در بازار بورس یک پیش شرط دارد که افراد محاسبه نمی کنند، برای مثال فلان گروه سرمایه گذاری می گوید 196درصد ما رشد داشته ایم یا فلان گروه می گوید سکه چندین درصد رشد داشته است.

وقتی در مورد سرمایه گذاری صحبت می کنند و در مورد ضریب رشد یک چیزی در این ابتدا وجود دارد که خیلی ها به آن توجه نمی کنند.

ضریب رشد دارایی هر شخص در ابتدا است.

کسی که 10 میلیون  تومان پول دارد و نمی تواند با این پول یک پراید بخرد و وقتی سرمایه گذاری می کند می خواهد 196 درصد سود کند و نهایتا پول او 50 میلیون می شود و با گذشت زمان و تغییر قیمت ها، هنوز هم نمی تواند یک پراید بخرد، این فرد نباید سراغ بازار سرمایه برود.

کسی که پول و در آمدش پایین است نباید وارد بازار سرمایه شود.

کافی است کسی 10 سال از ایران خارج شده باشد و هنگام بازگشت از هیچ چیزی سر در نخواهد آورد چرا که نوسانات شدید قیمت آن هم رو به بالا بوده است و همه چیز قیمت هایش من جمله سکه و طلا تغییرات بسیار زیادی در فاصله 10 تا 11 سال کرده است.

 سهام عدالت

30 درصد از سهام عدالت افراد هم اکنون آزاد شده است 30 درصد دیگر 22 بهمن و 30 درصد دیگر عید غدیر آزاد می شود و قیمت سهام عدالت ما 800 /16 است و خیلی ها می پرسند که آیا سهام عدالتمان را بفروشیم و یا نگه داریم؟

کسانی که در بازار بورس کار می کنند می گویند نگه دارید و نفروشید اما من به صورت مستقیم می گویم بفروشید چرا که 800/16 خیلی رشد کند 50 تا 60 میلیون می شود و باز هم نمی توان با آن سود زیادی کرد اگر افراد سهام عدالت خود را بفروشند و با پول آن کار کنند سود بیشتری خواهند کرد.

بازار سرمایه ایران دچار حباب وحشتناکی است، و تمامی مسئولینی که در مورد بازار سرمایه صحبت می کنند انتهای حرف هایش می گویند مردم ، خانه و ماشین خود را نفروشید و فقط با پول اضافه ای که دارید سرمایه گذاری کنید از نظر شما چرا این حرف را می زنند؟

به دلیل اینکه می دانند که یک جایی چنان درصد را پایین خواهند برد که تمامی افراد ضرر خواهند کرد و شاکی می شوند.

حالا اگر شخصی خانه یا ماشین خود را فروخته باشد ضرر بسیار زیادی می کند  اما اگر نه کمتر ضرر می کند.

اگر مسئولین به بازار سرمایه اطمینان دارند پس چرا این صحبت ها را می کنند اگر اطمینان ندارند پس چرا آنقدر تبلیغ می کنند؟

یک دو گانگی خیلی ساده در صحبت های کارشناسان هست تا الان کارشاناسی را دیده اید  که صراحتا بگوید خانه یا ماشینتان را بفروشید؟

کارگزاری هایی که فروشنده هستند نه کسانی که جامعه را هدایت می کنند آیا تا به حال گفته اند خانه یا زمین های خودتان را بفروشید؟

کارمندی که می گوید من هر ماه حقوق ثابت و ماهیانه دارم چه کاری انجام دهم تا این پول کم من زیاد شود پس سرمایه ام را بدهم و سهام بخرم تمامی این جملات باعث می شود بیش از صد هزار میلیارد وارد بازار سرمایه شود.

چندین سال پیش یک پروژه ای  به نام پدیده بود که سهام های آن به فروش می رسید اما در بورس عرضه نشده بود و خیلی ها طلا و خانه و اتومبیل های خود را می فروختند که سود کنند و با همین سیاست جلو می رفتند و سهام پدیده روزانه 200 تا 300 تومان بالا می رفت پدیده از بین رفت و خیلی ها در مشهد دارایی خود را از دست دادند و اقتصاد مشهد تا مدت ها به حالت اول بازنگشت چرا که مردم دیگر پولی نداشتند تا با آن کار و یا حتی خرید کنند.

در حال حاظر شخصی 400 میلیون تومان پول دارد و می خواهد کسب و کاری را راه اندازی کند او حساب می کند که در هر ماه چه میزان سودی خواهد داشت برای مثال در هر ماه 30 درصد سود خواهد کرد اما اگر با پول خود سهام بخرد و پول خود را در بازار سرمایه ، سرمایه گذاری کند در هر ماه 70 درصد سود خواهد کرد پس تصمیمی که دارد این است پول خود را در بازار سرمایه ، سرمایه گذاری کند این کار نه تنها بعد از کاهش سود برای مشتریان خود ضرر و زیان هایی را دارد بلکه ضررها و زیان هایی را برای اقتصاد کشور به همراه دارد.

شرکت هایی که ارزش سهامشان بالا رفته است نکته مثبتی در عملکرد خود نداشته اند و فقط بر اساس تقاضای مردم که همه در حال خرید سهام هستند، قیمت سهام شرکت های مختلف هم افزایش یافته است.

قبل از خرید سهام حتما آمار سال 1392 را برسی کنید بعدا تصمیم به خرید بگیرید.

سراغ بازار سرمایه نروید بخشی از مردم که سواد اقتصادی ندارند می دانند که بازار سرمایه قرار است در برج 7 یا 8 کاهش سود و در نتیجه ضرر را برای افراد داشته باشد و همه با خودشان می گویند که در برج 5 یا 6 سهام خود را می فروشند اما به علت رابطه عرضه و تقاضا قیمت سهام ها تغییر چشم گیری خواهد داشت و هر چه عرضه بیشتر باشد تقاضا کم تر بوده در نتیجه قیمت آن هم کم تر خواهد بود.

افراد اگر با پولی که دارند طلا بخرند سود بیشتری می کنند و ضرر کم تری چرا که بازار طلا دست خود افراد است و همچنین تابع بازار های جهانی هم است برای اینکه متوجه شوید قیمت طلا اکنون به اصطلاح حباب دارد یا نه و افزایش قیمت آن واقعی است یا نه، قیمت جهانی طلا را در قیمت دلار به روز ضرب کنید ارزش واقعی طلا یا همان قیمت واقعی طلا مشخص می شود و متوجه خواهید شد که طلا حباب دارد یا نه اگر حباب داشت چند روزی صبر کنید و بعد اقدام به خرید کنید سکه در حال حاضر حدود 700 یا 800 تومان حباب دارد اما قیمت آن درست است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

32 پاسخ
 1. سیروس
  سیروس گفته:

  پس به نظر شما کسی که سرمایه کمی داره تو ایران چیکار کنه؟
  نه میتونه چیزی بخره نه کسب و کاری راه بندازه؟

  پاسخ
  • امیرحسین
   امیرحسین گفته:

   درود بر شما
   به راحتی می تونید با سرمایه اندک کسب و کار خودتون رو در حوزه صادرات و یا واردات راه اندازی کنید با کمک گرفتن از مجموعه آراد .

   پاسخ
 2. راهب صفری
  راهب صفری گفته:

  سرمایه گذاری و خرید و تجارت بالاپایین زیاد داره
  همه چیو باید درنظر گرفت
  تورم
  تحریم
  و خیلی از این دست مسائل
  همشو باید سنجید و بعد انجام داد

  پاسخ
 3. سالار سرامی
  سالار سرامی گفته:

  دقیقا همینجوریه
  تو ایران میخوابی صبح پامیشی همه چی قیمتش چند برابر میشه
  نمیشه تو هیچ زمینه ای هیچ برنامه ریزی کرد

  پاسخ
  • بیژن عبدی
   بیژن عبدی گفته:

   جوونیم30ساله
   بیکار
   20میلیون تومان سرمایه دارم اما به هر کاری که فکر میکنم میگن سرمایه بیشتر ازاینا میخواد
   نمیدونم چیکاررکنم و چجور کسب و کاری راه بندازم با این میزان سرمایه

   پاسخ
   • محسن خانی
    محسن خانی گفته:

    میتونی سایت اینترنتی بخری و خرید و فروش و تجارت رو شروع کنی و سود کنی. البته پشتکار هم باید داشته باشی. یه یاعلی بگو و برو جلو.

    پاسخ
 4. سام نورانی
  سام نورانی گفته:

  مقالهای خوب و کاربردی زیادی هست اینجا تو سایت آراد برندینگ
  بگردید و مطالعشون کنید خیلی بدردتون میخوره
  من که خیلی استفاده میکنم از تک تکشون

  پاسخ
  • حسین نیا
   حسین نیا گفته:

   کاش یه روزی برسه که یکم این گرونی و تورم کمتر شه تا مردم بتونن نفس راحت بکشن و یکم زندگی کنن

   پاسخ
 5. سامان فلاحتی
  سامان فلاحتی گفته:

  این روزا همه دغدغشون پولدار شدن و سرمایست
  افراد کمی هستن که پول الویت دومشون باشه

  پاسخ
 6. احسان رادمنش
  احسان رادمنش گفته:

  بیشتر توضیح بدید که کدوم کالاها بیشتر تحت تاثیر نوسانات ارز و دلار قرار نمیگیرن و بابالا و پایین رفت دلار قیمت اونام تغییر نمیکنه و بدرد سرمایه گداری کردن مناسبه؟

  پاسخ
 7. ناشناس
  ناشناس گفته:

  بیشتر توضیح بدید که کدوم کالاها بیشتر تحت تاثیر نوسانات ارز و دلار قرار نمیگیرن و بابالا و پایین رفت دلار قیمت اونام تغییر نمیکنه و بدرد سرمایه گداری کردن مناسبه؟

  پاسخ
 8. مهران رسکتی
  مهران رسکتی گفته:

  سوال خیلی از دوستان و خود منم هست
  چجوری میتونیم با سرمایه کمی که داریم سرمایه گذاری کنیم؟

  پاسخ
 9. ///////
  /////// گفته:

  سوال خیلی از دوستان و خود منم هست
  چجوری میتونیم با سرمایه کمی که داریم سرمایه گذاری کنیم؟

  پاسخ
 10. حسین باقریان
  حسین باقریان گفته:

  سپاس از شما مشاور و دوست عزیز جناب آقای شعبانی بابت توضیحات و مطالب آموزندتون
  آرزوی موفقیت و سربلندی روز افزون برای شما

  پاسخ
 11. حسن
  حسن گفته:

  طلا سرمایه خوبیه و به جای گذاشتن پول تو بانک اینجوری با خرید کردن طلا میشه سرمایه گذاری کرد و سوددهیش هم دراز مدت خیلی بیشتره

  پاسخ
  • مشهدبان
   مشهدبان گفته:

   اونموقعی که طلا هنوز خیلی گرون نبود من یکم طلا خریدم و این روزا که قیمتش رفته بالا نمیدونم بفروشمش یا نگهش دارم شاید بیشتر شد
   راهنماییم کنید لطفا

   پاسخ
 12. ماکان
  ماکان گفته:

  چرا تو ایران همه چی میره بالا و گرون میشه ولی بعدش دیگه پایین نمیاد و ثابت میمونه؟
  تو همه ی کشورای دنیا اینجوریه یا فقط تو ایرانه؟

  پاسخ
  • میثم
   میثم گفته:

   به نظر من تو کشورای دیگه هم گرونیو تورم هست ولی خیلی چشم گیر و اذیت کننده نیست و نه به شدت کشور ما

   پاسخ
  • شهرام نمکی
   شهرام نمکی گفته:

   سوال منم هست
   منم خیلی دلم میخواد تو جلسهاتون بصورت حضوری شرکت کنم
   کاش اطلاع رسانی کنید در این خصوص

   پاسخ
 13. مهدی سمیعیان
  مهدی سمیعیان گفته:

  سلام استاد عزیز حرف شما رو کاملا قبول دارم تجارت و کار کردن رو اصلا نمیشه با سرمایه گذاری کردن مقایسه کرد قطعا در تجارت بازدهی بسیار بهتری از سرمایه گذاری خواهیم داشت ولی باید یک چیزی رو هم اضافه کنم سرمایه گذاری در بورس و بازار سرمایه به معنی همکار شدن در یک کار هست یعنی من با یک کسب و کار شریک میشم هدف بازار سرمایه حداقل چهره ای که به ما میگن این هست ولی خوب اهالی بازار سرمایه که از قدیم در این بازار فعال بودند بدون دانش و علم و کار کردن در بازار قطعا بازنده میشدند کاری به الان بورس ندارم این کار یک کار سیاسی بوده که امسال انجام شده و از سالهای بعدا همانند گذشته میشه ولی در کل در بازار سرمایه ای که سالم باشه و سفته بازی درش نباشه شما بدون علم و مهارت های تحلیل گری به هیچ عنوان پول مفت نمیتونی در بیاری بورسی که الان ساختیم اصلا خوب نیست و ضربه رو به کسانی حتما خواهد زد ولی در بازار بورس سالم اصلا به این گونه نیست به نظرم فعالیت در بازار سرمایه بودن در کنار تجارت رو در زندگی داشتن برای کسب بازدهی 100 درصدی کاری بسیار خوب است

  پاسخ
 14. مهدی سمیعیان
  مهدی سمیعیان گفته:

  بورس ریزش نداره ولی بازار رنج و نوسانی چرا ریزش تدریجی چرا داره ولی ریزش به صورت شارپ و خیلی سریع وجود نداره هر موقع این نوع ریزش ها رو دید یعنی بازار میتونه برگرده دولت با بورس فعلا کار داره تا دارا دومش رو بده داراسوم هم بده و شاید دارا چهارم هم بده هر کسی داخل بورس هست قبل از برج 9 و عرضه دارا سوم پولش رو باید بکشه بیرون بورس سود خوبی میده ولی برای زرنگ ها مردم عادی قطعا ضرر خواهند کرد

  پاسخ
 15. مشهدبان
  مشهدبان گفته:

  اونموقعی که طلا هنوز خیلی گرون نبود من یکم طلا خریدم و این روزا که قیمتش رفته بالا نمیدونم بفروشمش یا نگهش دارم شاید بیشتر شد
  راهنماییم کنید لطفا

  پاسخ
 16. حسین نیا
  حسین نیا گفته:

  کاش یه روزی برسه که یکم این گرونی و تورم کمتر شه تا مردم بتونن نفس راحت بکشن و یکم زندگی کنن

  پاسخ