🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تخفیف دادن در فروش و تاثیر آن + فیلم

زیرکانه بودن به چه معنی است؟ اگر دقت کرده باشید در زمان مناسبت ها شرکت هایی مانند: ایرانسل، همراه اول و خیلی از شرکت های دیگر، به دلیل های مختلف اینترنت رایگان هدیه داده و به خیلی از مسائل دیگر هم تخفیف اختصاص می دهند.
آیا ما هم باید مانند آن ها عمل کنیم؟ چرا نمی توانیم در مناسبت ها حتی با قیمت هایی بالا تر از قبل بفروشیم؟ آیا اصلا به این موضوع دقت کرده بودید که ما همان طور که در مناسبت ها می توانیم بیش تر بفروشیم، با قیمت بالا تر نیز می توانیم فروش داشته باشیم؟ چرا باید پنج درصد تخفیف اعمال کنیم؟ اصلا به این موضوعات، دقت کرده بودید؟
آیا مناسبت ها در فروش محصولات ما تاثیر گذار است؟
همان طور که گفتیم، مناسبت ها در روند فروش ما تاثیر می گذارند. ما می توانیم از مناسبت هایی که در ایران وجود دارد استفاده کنیم اما، سوال این جا است که چگونه استفاده کنیم؟
اختصاص دادن تخفیف و استفاده از روش هایی که همه استفاده می کنند، وجهه خوبی نداشته و باعث ایجاد این دیدگاه که ” این هم مثل بقیه، تبلیغ می کند تا بفروشد ” خواهد شد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
 خلاقیت در کار

موضوعی که همگی یادمان رفته، این است که آیا خلاقیتی در نوع تبلیغاتمان ایجاد کرده ایم یا خیر؟ خلاقیت یعنی، کار خودمان را متفاوت ارائه دهیم.
هر چه متفاوت تر باشیم و هر چه کارمان و آن نوع تبلیغی که انجام می دهیم، جذاب تر باشد مشتری ها با رقبت بیش تری آن محصول را از ما می خرند.

دغدغه مشتری را شناخته و آن را رفع کنید

با توجه به صحبت های جناب رئیس که پدرشان را مثال زده و با بیان خاطره ای گفتند: پفک برای چه میخواهی بخوری؟ به جای آن یک کیک بخر، شاید خیلی ها در لحظه مشتری را رد کنند و بگویند: پفک نداریم و در این لحظه، فروش کاملا منحل شود.
آن ها به جای این کار، محصول دیگری را جایگزین کردند.

مشکل فروش ما این است که دغدغه های مشتری را رفع نمی کنیم. قصد ما فقط این است که کالا خود را بفروشیم.

در آشنایت اولیه، مشتری به شما اعتماد نمی کند

همان طور که در کلاس هایمان هم چندین بار گفتیم، زمانی که مشتری با شما به عنوان فروشنده محصولش آشنا شود، برای پول دادن، اصلا به شما اعتماد نمی کند.
چرا باید به شما پول دهد؟ افرادی مثل شما هستند که ارزان تر، با قیمت های پایین تر، با اخلاق بهتر و حتی با شرکت های قدرتمند تری نسبت به شما فعالیت می کنند. چرا از آن ها نخریده و از شما خرید کنند؟
شما چه پتانسیلی از خودتان نشان می دهید که آن ها خرید های خود را از شما انجام دهند؟ پس از آن جا که این مسائل بالا را در خود ایجاد نمی کنید، طبیعیتا مشتری هایتان از بین خواهند رفت.

تبلیغات شما باید دغدغه مشتری هایتان را رفع کند

این موضوع را مد نظر قرار دهید که، تبلیغات شما به گونه ای باشد که دغدغه مشتری هایتان را رفع کند. این امر چطور ممکن است؟
مشتری هایی که با شما ارتباط برقرار می کنند، در دسته های مختلف تقسیم بندی می شوند. تبلیغات شما در ایام مناسبتی نباید به گونه ای باشد که فقط با توجه به یک دسته از افراد تبلیغ زده و برای مثال بگویید: من فقط ایکس درصد، تخفیف خواهم داد.
دسته ای از مشتری هایتان در بحث قیمت ایراد گرفته و می گویند: ما حتما باید با قیمت پایین تر بخریم. در این افراد تخفیف تاثیر گذار است.
آیا دسته دیگری از مشتری ها که بحث کیفیت مد نظرشان است، با کاهش قیمت گول خورده و از شما خرید می کند؟ پس، باید دغدغه مشتری هایتان را رفع کنید.

اعتماد مشتری با اعمال تخفیف، جلب نمی شود

ممکن است برخی از مشتری ها، برای پول دادن به شما اعتماد نداشته باشند. آیا باید برای جذب چنین اشخاصی در نوع تبلیغاتتان، حتما درصد تخفیف لحاظ کنید؟
برای مثال: فرض کنید که من در تبلیغات خود، درصدی تخفیف قرار دادم ولی باز هم آن شخص به من اعتماد نکرد. پس در نتیجه او از من خریدی انجام نمی دهد که آن میزان تخفیف را برای او اعمال کنم.
با چه نوع تبلیغاتی در مناسبت ها، اعتماد مشتری را جلب کنیم؟
جلب اعتماد در بار اول اتفاق می افتد یعنی، مشتری اگر یک بار از شما خرید کند، دفعات بعدی هم از شما خرید خواهد کرد. این مناسبت ها، پارامتر هایی را به شما می دهد که می توانید تمام مشکلاتی که در طول کارتان بوده را حل کرده و حتی اگر مشتری را از دست دادید، به راحتی برگردانید.
برای مثال: مشتری که اعتماد ندارد، به شما می گوید: آقا ایکس من برای این که پول خود را به شما دهم، اعتمادی ندارم. چطور می توانم به شما اعتماد کنم؟ می توانید در جواب به او بگویید: با توجه به این که نزدیک شب یلدا هستیم، ما برای مشتری هایمان ارسال رایگان قرار داده ایم و شما می توانید درب منزل پرداخت کنید.
اعتماد او را با یک ترفند خیلی ساده و بدون اعمال کردن تخفیفی، جلب کردید. به این شخص، در نوع و روش ارسال تخفیف دادید.
مشتری که هیچ موقع به شما اعتماد نکرده بود تا از شما خرید کند با این ترفند کوچک، هم اعتماد او را جلب کرده و هم کالای را به او فروختید و مطمئن باشید به خاطر همین مناسبت ها، خرید های بعدی خود را هم از شما انجام خواهد داد. پس در نتیجه، خیلی راحت می توان فروخت.

پول دادن، وظیفه مشتری است

فروش این نیست که شما فقط فکر کنید قرار است مشتری از شما خرید کند. شما باید اعتقاد قلبی داشته باشید که پول دادن، وظیفه مشتری است.
اما این وظیفه باید با ترفند هایی ایجاد شود که مشتری، شما را در مقام مشاور و خیر خواه خود ببیند. اگر این اتفاق افتد، آن ها خیلی راحت و با دل و جون به شما پول خواهند داد.

مشتری های خود را آنالیز کنید

یک سری از محصولاتی که شما عزیزان در حوزه آن ها کار می کنید، برای انتخاباتی که ما در نظر داریم اجناس مناسب و خیلی خوبی هستند.

افرادی در حوزه هدایت تبلیغاتی کار می کنند. شما در این زمان خیلی راحت می توانید، با استفاده از ترفند هایی که وجود دارد، فروش داشته باشید.
مشتری نیاز دارد که کالایی را بخرد و زمانی که شما از این ترفند ها استفاده کرده و نیز در دید مشتری هایتان هم باشید، خرید خود را از شما انجام خواهند داد. فقط کافی است که مشتری هایتان را آنالیز کنید.

تاجر موفق، خوب فکر می کند

چرا می گوییم: ” تاجری موفق است که خوب فکر کند؟ ” زیرا وقتی فکرتان آزاد باشد، خیلی راحت مشتری هایتان را آنالیز کرده و با خود می گویید: دغدغه این مشتری، چه بود که از من خرید نکرد؟
زمانی که دغدغه های مشتری مد نظرتان باشد، می توانید آن ها را به چند دسته محدود تقسیم کرده و سپس نسبت به همان مشکلشان، راهکار ارائه دهید.
این راهکار ها باعث می شود که، مشتری شما را متفاوت تر از رقیب های دیگرتان دیده و خرید خود را از شما انجام دهد.
چه کنیم در مناسبت های مختلف بهتر فروش داشته باشیم؟
این موضوع به مردم شناسی مربوط می شود. شما باید مشتری هایتان را شناخته و آن ها را دسته بندی کنید. ما چطور باید مشتری هایمان را به خود وفادار کنیم؟ وفادار سازی مشتریان، چطور اتفاق می افتد؟
زمانی که شما قصد دارید با مشتری خود صحبت کنید، باید نوع اخلاق و منش او را متوجه شوید. برخی از مشتری ها که افراد مذهبی هستند، در ایام محرم و قبل از محرم خوب خرید می کنند.
شما می توانید با این اشخاص در همان زمان ها ارتباط گرفته و با توجه به دسته بندی هایی مانند: درصد تخفیف، ارسال رایگان و از این دست مسائل که انجام می دهید، اقلام خودتان را خیلی راحت به آن ها بفروشید.

در ایام ولنتاین هم، تبلیغات کنید

یک سری از مشتری های شما، جوان هایی هستند که روز ولنتاین و از چنین ایامی را خیلی قبول دارند. در این ایام، تبلیغات ولنتاین بگذارید. چرا در این زمان ها شما فروش نداشته باشید؟ این اشخاص اگر از شما خرید نکنند، از کس دیگری خرید خواهند کرد.
بحث ما درست یا غلط بودن این ایام نیست و آن ها نیز تایید نمی کنیم که درست هستند یا غلط ولی، مسئله مهم این است که این افراد در این زمان ها خرید می کنند و این چنین ایام ها نیز در ایران زیاد است.

مناسبت های مختلف در ایران

ما در ایران در هر هفته حداقل یک مناسبت داریم. در این ایام ها هم شما می توانید فروش خوبی داشته باشید. یک سری از این مناسبت ها معروف هستند که می توانند فروش های بیش تری را برای شما به همراه آورند و یک سری نیز معروفیت کم تری دارند که ما اصلا با آن مناسبت ها، کار نداریم.
شما در مناسبت های معروف، با استفاده از این ترفند ها ( که هم دغدغه های مشتری هایتان را شناخته و هم متوجه اخلاق و منش آن ها شوید )، می توانید با آن ها ارتباط برقرار کرده و خرید خیلی راحتی را تجربه کنید.
این خرید های راحت، باعث می شود بتوانید از مشتری های خود بیش تر پول گرفته و ورودی هایتان را زیاد کنید. افزایش ورودی ها باعث افرایش اعتماد به نفس شما شده و هم چنین توانایی شما را، در ارتباط برقرار کردن با مشتری های بعدی، زیاد می کند.

ثروتمند ها، با اعتبار خود کار می کنند

آیا تا به حال شنیده اید که می گویند: پول دار ها، راحت تر پول در می آوردند؟ چرا این اشخاص باور دارند که دیگران باید به آن ها اعتماد کنند؟ چرا نمی توانید به افراد فقیر اعتماد کنید؟ زیرا فقرا به خودشان اعتماد ندارند و با ایجاد شدن چنین دیدگاهی، مسلما شما با آن اشخاص، کار نخواهید کرد.
اما ثروتمندان این گونه نیستند. چرا افراد ثروتمند با اعتبارشان کار می کنند؟ منظور من این است که مثلا آن فرد نشسته و می گوید: من فلانی هستم. شما از نوع صحبت کردن، نوع بیان و کلام او متوجه می شوید که امکان اعتماد و پول دادن به چنین شخصی وجود دارد و او راحت پول می گیرد.
پس هر چه ورودی های شما بیش تر شود، باعث افزایش اعتماد به نفستان در ایام دیگر شده تا بتوانید در روز های بعدی هم، کار هایتان را خیلی راحت تر به فروش برسانید. افزایش ورودی ها، بیش تر در مناسبت ها اتفاق می افتد.

سخن پایانی

پس با استفاده از ترفند ها، شناخت مردم و مردم شناسی می توانید در مناسبت ها فروش بهتری داشته باشید. چرا می گوییم: سخنرانی های جناب رئیس را گوش کنید؟ و چرا خودمان نیز گوش می کنیم؟
گوش دادن به سخنان ایشان باعث افزایش مردم شناسی ما می شود.

تک تک کلماتی که گفته می شود، ریز به ریز صحبت هایی که در کلاس های مشاورین زده می شود به این علت است که رفتار مشتری ها را شناختند.
آن ها تجربه هایی را که به سختی به دست آورنده اند، به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند. همین تجارب رایگان که به راحتی به شما منتقل می شود، پول های خیلی راحتی هم نصیب شما می کند. از این تجربه ها استفاده کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ