📺️ پخش زنده آرادبرندینگ ثروتمند شدن با تجارت و صادرات را به شما می آموزد.
💰 ما برای شما کسب درآمدی بالاتر را به صورت واقعی ضمانت می دهیم.
📲 جهت کسب اطلاعات بیشتر نام شهرتان را در واتساپ به ۰۹۱۲۰۵۰۴۳۵۲ ارسال نمایید.

توسعه تجارت الکترونیک در افغانستان + فایل صوتی

ابتدا به تعریف تجارت الکترونیک خواهیم پرداخت، در تجارت الکترونیک تمام فعالیت های تجاری از طریق اینترنت و تلفن صورت می گیرد و اینترنت است که رابط بین خریدار و فروشنده می باشد.

بیشتر بخوانید: تجربیات آرادی های موفق

اینترنت فضایی را برای همه ایجاد کرده است تا در دنیا هر کسی که نیاز به محصولی دارد بتواند از طریق اینترنت، تجار و تولید کننده محصول مورد نیاز خود را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کند.

توسعه تجارت الکترونیک در افغانستان

مزایای تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک مزایای زیادی دارد. از جمله آنها میتوان به کاهش قیمت اشاره نمود، زیرا فردی که به صورت مستقیم با تولید کننده و تاجر یک کالا ارتباط برقرار نماید قطعا می تواند با قیمت خیلی پایین تری آن محصول را خریداری کند.

یکی دیگر از مزایای تجارت الکترونیک امکان داشتن مشتری به صورت روزانه است. زیرا افراد و مشتری هایی وجود دارند که به صورت روزانه یک محصول را نیاز دارند.

این افراد از طریق اینترنت به راحتی می توانند با تجار مربوطه ارتباط بگیرند، پس امکان داشتن مشتری روزانه بسیار زیاد می باشد. از طرفی دسترسی به تاجر بسیار آسان است زیرا به راحتی دیده می شود و همچنین دیگران می توانند به راحتی با او ارتباط بگیرند.

حذف واسطه های فروش و ارتباط مستقیم با تولید کننده و تامین کننده یک محصول و از طرفی شناخته شدن در بازار های جهانی و موارد دیگر، از جمله مزایای تجارت الکترونیک می باشد.

تجارت الکترونیک در افغانستان

افغانستان کشوری است که محصولات کشاورزی در نواحی مختلف آن مورد کشت قرار می گیرد و آنها این محصولات را از طریق تجارت الکترونیک در کشورهای مختلف به فروش می رسانند.

در حال حاضر حتی تجار افغانستانی برای تامین نیازهای کشور خود، از طریق اینترنت با تجار ایرانی و تجار سایر کشورها نظیر چین، هند و امارات ارتباط برقرار می کنند. این نشان گر این موضوع می باشد که تجارت الکترونیک در افغانستان هم در سالهای گذشته رونق چشم گیری داشته است.

تجار افغانستانی نیازهای صنعتی مختلفی را همین حالا هم از طریق تجارت الکترونیک برطرف می کنند. از جمله محصولاتی که برای تجارت الکترونیک در کشور افغانستان می توان روی آنها برنامه ریزی کرد شامل زعفران، انواع مواد معدنی و سنگ ها می باشند.

برندسازی در بستر اینترنت

بازاریابی الکترونیکی یا همان برندسازی به راحتی در بستر اینترنت انجام پذیر است. امروزه اینترنت بسیار ارزان قیمت بوده و کسب جایگاه های ویژه در بازارهای جهانی از طریق سایت های اینترنتی امری بسیار ساده و ارزان قیمت می باشد.

به همین علت برند سازی و تجارت الکترونیک از طریق اینترنت بسیار کم هزینه تر از روش های دیگر است.

امروزه زیرساخت های مورد نیاز برای تجارت الکترونیک نظیر بهره مندی از اینترنت، با توجه به اینکه در سالهای گذشته نظامیان آمریکایی و مستشاران کشورهای اروپایی در این کشور حضور داشته اند شرایط نسبتا خوب و مناسب تری دارد.

از این رو با توجه به اینکه در تجارت الکترونیک نقش اصلی در برند سازی و پیدا نمودن مشتری بر عهده اینترنت می باشد به راحتی می توان از این بستر در کشور افغانستان استفاده نماییم.

با توجه به اینکه در تجارت الکترونیک نقش اصلی در برند سازی و پیدا کردن مشتری بر عهده ی اینترنت است به راحتی می توان از این فضا استفاده کرد و محصولات صنعتی و کشاورزی افغانستان را به بازارهای کشورهای همسایه و بازارهای جهانی معرفی نمود.

استفاده از شبکه های اجتماعی در برند سازی

همانطور که بارها و بارها بیان نموده ایم برخلاف ایران امروزه شبکه های اجتماعی یکی از اصلی ترین روش ها در برند سازی و فروش هستند. فیسبوک قوی ترین شبکه اجتماعی و پربازدیدترین و پرکاربرد ترین شبکه اجتماعی در جهان می باشد.

از این رو با توجه به توسعه ی زیرساخت های الکترونیکی و اینترنت در این کشور استفاده از فیسبوک بسیار بالا است. از این ظرفیت فیسبوک می توان در بحث برندسازی، معرفی و فروش کالاهای افغانی در بازارهای داخلی این کشور و بازارهای صادراتی بهره مند شویم.

استفاده از شبکه های اجتماعی در برند سازی

کشور افغانستان از لحاظ تولید و تامین محصولات زیادی قوی می باشد و با بهره مندی صحیح و درست از فضای اینترنت و تجارت الکترونیک میتوان محصولات این کشور را در بازارهای جهانی برند نموده و این محصولات را به کشورهای زیادی در بازارهای جهانی صادر کرد. زیرا این کشور ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد و تجار افغانستانی به راحتی می توانند از این بستر استفاده کنند و در بازارهای جهانی خودشان را برند نمایند.

اگر تمایل دارید در مورد برند سازی و تجارت الکترونیک در افغانستان اطلاعاتی کسب نمایید و تجارت الکترونیک موفقی داشته باشید و یا حتی تجارتی را بخواهید در این کشور برقرار نماییدکافیست با ما در ارتباط باشید.

ما شما را برای داشتن تجارت الکترونیکی موفق به بهترین نحو راهنمایی می نماییم و مشاوره های لازم در این مسیر را در اختیار شما قرار می دهیم.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.
💰 ما برای شما کسب درآمدی بالاتر را به صورت واقعی ضمانت می دهیم.
📲 جهت کسب اطلاعات بیشتر نام شهرتان را در واتساپ به ۰۹۱۲۰۵۰۴۳۵۲ ارسال نمایید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ