تعریف تجارت داخلی و بین المللی + فیلم

در این مقاله بنا داریم تا تجارت را از نظر مجموعه آراد برندینگ کاملا برای شما باز کنیم و تعریف تاجر و تجارت را بر اساس شیوه کار مجموعه آراد برندینگ بیان کنیم.
انواع تجارت
برای شروع آشنایی با تجارت، اول باید با انواع آن آشنا شویم. تجارت به دو نوع داخلی و صادراتی تقسیم می شود که حیطه فعالیت تجارت داخلی، بازار داخلی کشور و حیطه فعالیت تجارت صادراتی، بازار بین المللی است.
اهمیت تولید و فروش مناسب
در چند سال اخیر بر روی تولید تأکید زیادی شده است و شعارهای سال نیز بر همین اساس انتخاب شده اند. تولید، بسیار مهم است و حتما باید رونق پیدا کند اما بسیاری از فعالان اقتصادی گمان می کنند که منظور از رونق و جهش تولید، این است که تنها یک محصولی را تولید کنیم و این تولید را افزایش دهیم.
متأسفانه با این تفکر بسیاری از تولیدکننده های کشور دچار ورشکستگی شده اند و می شوند. کاری که قبل از تولید باید صورت بگیرد، یافتن بازار هدف مناسب و اطمینان از فروش محصولات است. یک تولید کننده حرفه ای و زیرک کسی است که قبل از تولید محصول، آن را به فروش رسانده باشد.
در اینجا است که نقش تاجران آرادی و فعالیت مجموعه آراد برندینگ در این زمینه روشن می شود و چیزی که رونق و جهش واقعی تولید را رقم می زند، فعالیت اصولی و حرفه ای است که در کنار تولید، فروش مناسب را هم به ارمغان بیاورد.
شیوه فعالیت آراد برندینگ
تجارتی که آراد برندینگ در چندین سال گذشته بر آن متمرکز بوده است، تجارت مبتنی بر فروش قبل از تولید است. در این مدل، ابتدا مشتری و خریدار به تاجر مراجعه می کند و بعد از سفارش کالای مورد نظر خود، تأمین کالا توسط فروشنده صورت می گیرد بدون اینکه پیش از آن نیاز به تولید یا دپوی محصولات بوده باشد.
در واقع مجموعه آراد برندینگ با برند سازی و تبلیغات حرفه ای و اصولی، خریداران را جذب می کند و با اعتمادسازی، کاری می کند که یک خریدار قبل از تحویل گرفتن محصول مورد نظرش، هزینه آن را پرداخت کند.
نکته مهم دیگر در شیوه نوین آراد برندینگ، این است که مبتنی بر حضور فیزیکی داشتن نیست و تمام کارها به صورت غیر حضوری انجام می گیرد. به عنوان مثال در شرایط کنونی کشور که درگیر بیماری همه گیر کرونا هستیم و بسیاری از تاجران سنتی و کسب و کارها به مشکلات جدی برخوردند، تاجران آرادی توانسته اند فروش های بسیار خوبی داشته باشند.
تجارت در بازار داخلی
بازار داخلی، تفاوت های زیادی با بازار صادراتی دارد. بازار داخلی کشور، یک جامعه هدف محدود ۸۰ میلیون نفری دارد و کاری که مجموعه آراد برای یک تاجر انجام می دهد، این است که محدوده فعالیت او را از شهر و استان خود به کل کشور گسترش می دهد.
محدودیت های بازار داخلی
اما بعد از گذشت مدتی فعالیت در بازار داخلی، اگر چه سود خوب و قابل توجهی حاصل می شود، اما به علت محدود بودن این بازار، انتظار رسیدن به اعداد و ارقام بالاتر، ممکن نیست. به همین علت است که بازار صادراتی جذابیت بیشتری دارد و تاجران را بعد از مدتی فعالیت در بازار داخلی، به سمت خود جذب می کند.
تجارت داخلی، مانند خرید و فروش درون یک خانواده است که مبلغی از جیب پدر خانواده کسر می شود و به جیب مادر خانواده وارد می شود. در واقع یک مبلغ معین در بین خانواده گردش پیدا می کند و چیزی به پول این خانواده افزوده نمی شود.
شرایط ورود به بازارهای صادراتی
اولین شرط لازم برای ورود به بازارهای صادراتی، تسلط بر مهارت های ارتباطی با انسان ها و گروه های خارجی است. این مسئله، بسیار حائز اهمیت است و یک تاجر برای موفقیت در بازارهای مختلف دنیا، باید با شیوه های ارتباطی آن ها کاملا آشنا باشد و روند مخصوص به آن کشور یا بازار را به خوبی بشناسد.
یکی از مهمترین تفاوت های بازار صادراتی با بازار داخلی در همین مواجهه با فرهنگ ها و آداب و رسوم های مختلف است که نیاز به اطلاعات و مهارت های زیادی دارد.
هدف گرا بودن در بازار صادراتی
یکی از مؤلفه های مهم در بین تاجران بین المللی، هدف گرا بودن آن هاست. یعنی قبل از شروع به کار، بازار هدف خود را به خوبی مورد بررسی قرار می دهند که محصول مورد نظر آن ها چه شرایطی در آن بازار دارد و آیا شانس موفقیت در بازار وجود دارد یا خیر. در تجارت مدرن امروز، هیچ کس به دنبال مشتری نمی رود تا او را با خود همراه کند، بلکه این خریدار و مشتری است که با تأمین کننده و تاجر تماس می گیرد.
مسئله دیگر در بازارهای صادراتی، پیکار و رقابت است. باید رقبا و تاجران دیگری که هم عرض شما در حال فعالیت در بازار مورد نظر شما هستند را به خوبی شناسایی و آنالیز کنید. بدون این بررسی و آنالیز رقبا، شانس موفقیت بسیار کمی خواهید داشت و نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.
پشتکار و امیدواری
برای موفقیت و رشد در عرصه صادرات، باید تلاش بی وقفه همراه با امیدواری داشت. برای اینکه از یک مشتری به پول برسید، نیاز به صبر و طی کردن مراحل متعددی است که زمان بر است.
شما باید با تمام مراحلی که از درخواست مشتری شروع می شود، تا تحویل کالا، به خوبی آشنایی داشته باشید و در تمام این مراحل به نحو حرفه ای عمل کنید تا مشتری هر لحظه بیشتر به شما اعتماد کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ