🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

صادرات شیره خرما ارگانیک آموزش ۰ تا ۱۰۰ (آمار)

صادرات شیره خرما در اقتصاد کشورمان بسیار موثر می باشد و می تواند سود های کلانی را وارد کند. این محصولات در بهترین نمونه ها در دسترس مشتریان قرار می گیرد تا نیاز آن ها را بر طرف کند.
شیره خرما از جمله شیره هایی است که دارای طبعی گرم است و به سبب این ویژگی خود بسیار مورد توجه بازار ها قرار می گیرد. این شیره ها در صبح های سرد زمستان بسیار عالی است تا بدن انسان را گرم نگه دارد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شیره‌ها جزو مواد غذایی انرژی زا بوده و برای مواقعی که بدن به انرژی بیشتری نیاز دارد، بهترین غذا محسوب می‌گردند. از جمله این شیره‌ها، شیره خرما می‌باشد. شیره‌ی خرما همان خواص خرما را دارد. حاوی فسفر و آهن است که مصرف آن در وعده‌ی صبحانه باعث فعال شدن سلول‌های عصبی و در ضمن مانع ایجاد کم خونی در افراد می‌شود. شیره خرما، تسکین دهنده‌ی دردهای رماتیسمی و امراض شریانی و وریدی هستند.

شیره خرما از جمله فراورده های میوه خرما است که در بازار ها می توان انواع و اقسام متفاوت آن ها را جست و جو کرد. خرما هایی که برای گرفتن شیره استفاده می شوند بسیار متنوع هستند. شیره های حاصل ازاین خرما ها هر کدام دارای رنگ خاصی هستند که بر می گرد به رنگ خرما.

خاویار (Date Syrup) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره ۲۰۰۹۸۹ شناخته می شود.

وضعیت بازار جهانی

آمار صادرات شیره خرما

رقم کل صادرات: ۲,۶۶۵,۴۹۱,۰۰۰ دلار

میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۱- درصد

میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۲ درصد

میانگین فاصله از کشور وارد کننده: ۴,۹۷۰ KM

آمار واردات شیره خرما

رقم کل واردات: ۲,۶۳۱,۱۰۸,۰۰۰ دلار

میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۳ درصد

میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۱۱ درصد

میانگین فاصله از کشور صادر کننده: ۵,۱۷۳ KM

بنظر شما افزایش صادرات شیره خرما در سال های اخیر چه دلیلی دارد؟

صادرکنندگان خاویار

تایلند بیشترین میزان صادرات شیره خرما در جهان با ۱۳ درصد و ۳۳۵,۱۹۲ هزار دلار در بازار جهانی انجام می دهد. هلند، لهستان، آلمان و آمریکا به ترتیب در رتبه های بعدی صادرات این محصول قرار دارند.
در نمودار کشورهای واردکننده شیره خرما آمریکا اولین رتبه در بازار جهانی را دارد. آلمان، هلند، ژاپن و فزانسه در رتبه های بعدی قرار دارند.
میزان واردات امریکا ۱۷ درصد از سهم بازار جهانی و ۴۳۹,۳۵۰ هزار دلار است.

ایران با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی خود توانایی ارسال بار به ۵۰ کشور دنیا تا شعاع ۴ هزار کیلومتری را داراست.

نرخ رشد کشورهای واردکننده شیره خرما

کره جنوبی، آمریکا، فرانسه و کانادا هم رشد مثبت یکساله و هم پنج ساله داشته اند.
انگلیس و استرالیا دارای بازار رو به رشد در پنج اخیر بوده اند. ژاپن نیز رشد یکساله ی مثبت داشته است.

شهر های تولید کننده شیره خرما

پرورش خرما آب و هوای گرم و خشک را می طلبد و این شرایط در برخی از شهر های ایران حاکم است. تولید خرما در نخلستان ها سبب می شود مردمان آن منطقه بتوانند شیره خرما را تولید و در ظروف گوناگون بسته بندی کنند. چند تا از این شهر ها که شیره خرما را به طور عمده تولید می کنند:

  • شهر کرمان
  • شهر زاهدان
  • شهر اهواز
  • شهر خوزستان
  • شهر زابل

کشور ایران از جمله تولید کننده خرما در جهان است که تنوع محصولی آن نیز بسیار زیاد است. در کنار این تنوع خرما تنوع در شیره خرما در ایران نیز بسیار است. شیره خرما ارگانیک ایران بسیار با کیفیت است و می تواند به عنوان دارویی بسیار عالی در درمان بسیاری از بیماری ها باشد بنابراین صادرات شیره خرما را در کشور ما به طور عمده داریم.

کشور ایران محصولات بسیاری دارد که کشور های خارجی متقاضی آن ها می باشند. صادرات شیره خرما نمونه ای از این موارد است که در کشور ما به کشور های خارجی به طور عمده انجام می شود. صادرات شیره خرما به کشور های زیر انجام می شود که سبب رشد اقتصادی کور ما می شود که این کشور ها عبارتند از:

  • کانادا
  • آلمان
  • استرالیا
  • فرانسه
  • سوئد

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ