📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آموزش زیباسازی محتوا با قالب جدید آرادبرندینگ + فیلم

وقتی برای محتوا هایتان وقت گذاشته و آن را زیباسازی می کنید به راحتی و با صرف کمترین هزینه می توانید مشتری های بیشتری را به سمت کسب و کارتان جذب کنید پس حتما آموزش مربوط به قالب جدید آرادبرندینگ را از دست ندهید.

در ادامه با مباحث آموزشی برای استفاده و کار کردن با قالب جدید در خدمت دوستان هستیم.

1) تنظیمات اصلی سایت:

• عرض صفحه سایت
عده ای سوال پرسیده اند که تنظیمات صفحه به صورت تمام عرض باشد یا عرض محدود، که پیشنهاد ما استفاده از صفحه تمام عرض است تا به صورت کامل عرض سیستم را در بر بگیرد.
• فاوایکن
در تب اسم سایت یا آدرس سایت در مرورگر، برای هر کدام در صورت داشتن برند، می توانید شکل برند را قرار دهید، که در صورت خالی بودن آن یک کره خاکی نمایش داده می شود.
با کلیک روی گزینه« بارگذاری فاوایکن» می توانید فایل خویش را پیوست کنید.
تنظیماتی از جمله : ارتفاع نوار خواندن، رنگ نوار خواندن و … را تغییر ندهید.
• فعال کردن حالت تعمیر
در صورتی که فردی حرفه ای در تغییر و ایجاد سایت هستید، می توانید با فعال کردن این گزینه دسترسی مشتریان و گوگل را به سایت خویش ممنوع کنید، و تغییرات را اعمال کرده و مجددا این دکمه را خاموش کنید تا سایت شما با تغییرات جدید در گوگل و برای مشتریان باز شود.

اما در وضعیتی که تمامی کارهای سایت توسط تیم فنی آراد انجام می شود، دقت کنید که همیشه این دکمه در حالت خاموش باشد و از دستکاری آن، جدا بپرهیزید چرا که سایت شما را از دسترس مشتریان خارج می کند.
بسیاری از دوستان اشتباها این دکمه را فعال می کنند و شکایت دارند که چرا هیچ مشتری با آنها تماس نمی گیرد.

2) تنظیمات مربوط به هدر:

تنظیمات هدر مربوط به بخش بالای سایت است و هر چیزی که در بالا سایت قرار دارد مربوط به هدر سایت می شود.
• ارتفاع هدر:
به فرض مثال اگر ارتفاع هدر 75 باشد، می توانید با توجه به سلیقه خویش آن عدد را تغییر دهید، اما میزان استاندارد آن 75 می باشد که بهتراست تغییر داده نشود.
• انتخاب جایگاه منو
می توانید با توجه به سلیقه خویش در« خانه وبلاگ» محل لوگو را انتخاب و تعیین کنید، در صورتی که «خانه وبلاگ» در سمت راست قرار داده شود منوها به صورت آبشاری در می آید ولی اگر خانه وبلاگ سمت چپ باشد منو به شکل همبرگری ظاهر می شود.
• انتخاب نوع منو
با توجه به نوع همبرگری و آبشاری می توانید نوع منو را انتخاب کنید، همچنین نوع منو با انتخاب جایگاه منو هم قابل تغییر است، پیشنهاد می کنیم در صورتی که سایت برندینگ دارید از منو همبرگری بهره بگیرید.
• فعال کردن حالت چسبیده برای منو
این امکان وجود دارد که وقتی در سایت به سمت پایین حرکت می کنید منو همزمان با آن، با حرکت موس حرکت کرده و ناپدید نشود.
که با فعال کردن دکمه این بخش می توانید این ویژگی را در سایت خویش ایجاد کنید.
• فعال کردن سرچ
بسیاری از دوستان علاقه دارند که در سایت و منو خویش امکان جستجو داشته باشند که می توانید آن را فعال کنید ولی ما پیشنهاد نمی کنیم که در سایت برندینگ از این ویژگی استفاده کنید.

3) تنظیمات فوتر

تعداد ستون در فوتر متفاوت است و با انتخاب دو یا سه ستون، می توانید این بخش را تنظیم کنید.
به فرض مثال در سایت های عادی دو ستون انتخاب می شود که یکی از آنها، گرفتن اطلاعات برای ثبت سفارش و دیگری اطلاعاتی از سایت و شرکت است که در انتها به عنوان سخن پایانی نوشته می شود.
پیشنهاد می کنیم که دو یا نهایتا سه ستون باشد و هرگز به بیشتر از سه ستون نرسد.

4) تنظیمات وبلاگ

تنظیماتی که در مقالات سایت شما قرار دارد مربوط به این بخش می شود، به عنوان مثال در سایت اصلی با کلیک روی گزینه « مقالات » در منو، مقاله هایی ظاهر شده که با کلیک روی هر کدام از مقالات اطلاعاتی برایتان به نمایش در می آید.
در ابتدای هر مقاله، باکسی وجود دارد که به آن باکس تبلیغات می گوییم، همچنین در انتهای هر مقاله باکسی به نام باکس نویسنده قرار داده می شود.
که در هر بخش از تنظیمات این محل عکس نویسنده یا نام نویسنده و … قرار دارد، همچنین عنوان جعبه در این تنظیمات همان عنوان مقاله می باشد.

5) تنظیمات نوار کناری

گاهی مشاهده کرده اید که در بعضی از سایت ها در کناره ها از سرتیترهایی مربوط به سایت استفاده می شود که برای راحتی و جلب نظر کاربر اطلاعات مفیدی قرار می دهند.
در صورتی که تمایل داشتید در ناحیه کناری سمت راست سایت، تغییراتی ایجاد کنید از این بخش قابل اعمال است.

6) تنظیم رنگ بندی سایت

در مقاله های قبلی در مورد تنظیمات رنگ سایت صحبت کردیم.

7) تنظیمات فونت ها

به هیچ وجه در تنظیمات فونت تغییری ایجاد نکنید.

8) تنظیمات شبکه های اجتماعی

در این بخش تمامی شبکه های اجتماعی از جمله facebook، twitter، linkedin، youtube، instgram و… قرار داده شده که می توانید با وارد کردن آدرس آنها از همین طریق آنها را کنترل و چک کنید.

9) تنظیمات پیشرفته

در صورتی که به مباحث برنامه نویسی مسلط هستید و می خواهید در css سایت خویش تغییراتی ایجاد کنید، می توانید از این طریق انجام دهید.

اگر تنظیمات انتهای سایت دچار مشکل شد یعنی پیغام« NO data» به نمایش در آمد، با وارد شدن به بخش « نمایش» و سپس « ابزارک» می توانید اصلاح کنید.

تبلیغات قبل از تیتر نوشته ها

متن هایی که در باکس ابتدای مقاله ها قرار دارد، دارای تیتری تبلیغاتی در ابتدای مقاله است، که متن آن در این بخش نوشته می شود و در صورت داشتن خطا می توانید از این بخش اصلاح کنید.

تبلیغات قبل از تیتر ویدئو، تبلیغات بعد از متن ویدئو

در صورتی که ویدئو در سایت قرار داده اید می توانید متن قبل و بعد از آن را از این بخش اصلاح کنید.
تنظیمات زیادی در بخش «نمایش» قرار دارد که با اندکی تامل در آن کاملا متوجه می شوید که هر کدام مربوط به کدام بخش است.
در صورتی که تغییراتی در سایت اعمال می کنید، گزینه ای به نام « wp Rocket » داریم که دارای پارامتری به نام «پاک کردن کش » است، با انتخاب این گزینه تغییرات مد نظرتان به درستی اعمال می شود.

گرافیک جذاب برای متن مقاله سایت

قابلیت هایی در میان نوشته ها و متن ها قرار دارد که با کلیک روی «ویرایش نوشته» می توان تغییرات جالبی ایجاد کنیم.
با انتخاب یک متن و کات کردن آن از میان نوشته ها، به سراغ دکمه « باکس هاس زیبا » می رویم، که دارای چندین باکس است، که از میان آنها باکس رنگی را انتخاب کرده و با تعیین رنگ دلخواه از میان رنگ های قرار داده شده و قرار دادن متن کات شده در بخش معین و سپس روی دکمه «قبول» می زنیم.
سپس صفحه را بروز رسانی می کنیم تا تغییرات اعمال شود، که متوجه می شویم متن انتخابی ما در یک باکس رنگی قرار می گیرد، که برای متن هایی با تاکید بالا یا اهمیت زیاد از چنین امکاناتی استفاده می کنیم.
خواندن متن های طولانی بدون هیچ طرح و رنگی برای خواننده جذاب نیست، پس با به کارگیری از چنین باکس های زیبایی در متن، می توان اشتیاق کاربر را برای مطالعه بیشتر کرد.
هر چقدر روی گرافیک مقاله ها بیشتر کار شود، مقاله های جذاب تری خواهید داشت.

اگر می خواهید متنی در سایت به حالت کلمه، کلمه و تایپ شده ظاهر شود، متن را انتخاب کرده و در بخش «ویرایش نوشته » با زدن دکمه نقل قول یا (shift+ alt+q)، متوجه می شوید که فاصله ای از سمت راست برای متن ایجاد می شود که حالت نقل قول پیدا می کند.

در صفحه سایت با بروز رسانی تغییر زیبا و جذاب آن را مشاهده خواهید کرد که متن انتخابی به حالت تایپ شده ظاهر می شود.
سعی کنید متن های داخل باکس ها بیشتر از سه خط نباشد، گاهی دوستان با استفاده از این قابلیت ها متن طولانی ده خط را در یک باکس قرار می دهند، که در این صورت قابلیت های ذکر شده باعث جذب مخاطب نمی شود.
مطالب و مقاله ها نقش مهمی در سئو سایت دارند و می توانند در جذب مشتری نقش مهمی ایفا کنند، که باید در مورد استفاده بهینه و درست اطلاعات و دانش کافی داشته باشید.

در صورتی که تغییرات جذابی در سایت ایجاد می کنید، برای اعلام به گوگل به جهت index جدید، باید از روش index دستی استفاده کنید در غیر این صورت بعد از گذشت دو الی سه هفته گوگل متوجه تغییراتی در سایت شما می شود تا مجددا جزء نتایج اول سرچ در گوگل قرار گیرد.

در این مقاله در مورد قابلیت های جدید در قالب بروز رسانی شده صحبت کردیم، که در مورد مواردی پیشنهاد کردیم به هیچ وجه وارد تنظیمات نشوید و اجازه دهید با همان حالت های انتخابی تیم فنی مجموعه آراد باقی بماند.
اما در مورد زیباسازی و گرافیک متن ها می توانید حتما وارد عمل شده و نکاتی که در این مورد بیان کردیم را در نظر گرفته و در جهت کسب جایگاه های بهتر برای بازدید از سایت و مباحث سئو استفاده کنید.
در قالب جدید، سرعت سایت در نسخه های موبایلی یا دسکتاپ تا چندین برابر افزایش پیدا کرده است.
در مورد منوها سعی کنید که حتما از منو همبرگر استفاده کنید، مگر اینکه از طریق منو بخواهید اطلاعات مهمی به کاربر بدهید یا کلمه کلیدی دارد که نیاز است در دید کاربر باشد، که می توانید از منو آبشاری بهره بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ