📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شرایط اعطای نمایندگی فروش محصولات + فیلم

 برای خیلی از شما اتفاق افتاده که با شما تماس گرفته اند که شما مثلا در قیمت رب تبرک صف اول هستید.

شخص با شما تماس میگیرد و میگوید که نمایندگی رب تبرک را از شما میخواهد به هوای اینکه شما خودتان کارخانه رب تبرک هستید. در این مواقع شما چکار میکنید، آیا شما میتوانید نمایندگی یه برند دیگر را بدهید؟

خیر.از نظر قانونی و اخلاقی و از هر نظر دیگری این کار امکان پذیر نیست، به اصلاح شما نمیتوانید نمایندگی ای که به اصلاح برای “من” میباشد را بدهید و حتی اینکه شما نمیتوانید نمایندگی بگیرید و نمایندگی بدهید. اصطلاحی در بین مشاورین املاک است که می گوید “قولنامه رو قولنامه معتبر نمی باشد”.

اعطای نمایندگی فروش

کسی که خودش نمایندگی جایی است نمیتواند نمایندگی بدهد مگر اینکه در حالت خاص باشد. مثلا کسی نمایندگی خاورمیانه را در یک سری محصولات خاص را میگیرد و سپس زیر مجموعه کشورهای دیگر را نیز  میگیرد، آن هم با اجازه خود آن شرکت مادر و گرنه چنین تعریفی وجود ندارد.

وقتی نمایندگی برند دیگری را از شما میخواهند دو حالت برای شما وجود دارد،  یا با آن برند رابطه ای دارید یا هیچ رابطه ای بین شما وجود ندارد . در حالتی که هیچ رابطه ای بین شما وجود ندارد به او بگویید ابتدا باید چندین سری خرید کنید و ببینید که شرایط نمایندگی را دارا  هستید یا خیر؟ و چند سری هم به او بفروشید و سود کنید و سپس فکر کنید که نمایندگی شدن را چگونه میپذیرد که به او بگویید.

و یک حالت دیگری هم وجود دارد که شما با تأمین کننده ارتباط دارید، مثلا ممکن است کارخانه دار یا تأمین کننده را بشناسید اگر قبول کرد برایش نمایندگی میگیرید.

در این حالت نیز یک مسأله پیش میآید که آیا کارخانه دار یا تأمین کننده سود شما را همیشه پرداخت خواهد کرد؟ جواب سوال خیر میباشد. چرا  باید بخاطر اینکه شما برای یک بار، یک نفر را معرفی کرده اید،  به شما سالها، پول و سودی بپردازد و این تعریف در ذهن هیچ کارخانه داری نیست. شاید یک بار به شما سود بدهد ولی اینکار را تکرار نخواهد کرد.

نمایندگی فروش محصولات

شاید از نظر اخلاقی و اقتصادی و قانونی این فکر درست باشد که باید به شما مبلغی پرداخت کند زیرا اگر شما نبودید آن مشتری نیز به تأمین کننده معرفی نمی شد، ولی بیشتر تأمین کنندگان و کارخانه داران اینگونه فکر نمیکنند و تلاش شما بی مورد است.

این بحث در مورد نمایندگی سایر برندهاست، که شما چندین سری میفروشید  و سود میکنید و اگر با کارخانه دار ارتباطی دارید میتوانید آن مشتری را به او بسپارید و این به کارخانه دار بستگی دارد که سودی به شما بدهد یا نه. و حال اگر هم ارتباطی با کارخانه دار وتأمین کننده ندارید،  مستقیم مشتری را به کارخانه دار و تأمین کننده معرفی کنید. و از اینکه خودتان مستقیم برای سایر برندها نمایندگی دهید بشدت پرهیز کنید.

دیده شده است که با همکاران تماس گرفته شده است و از آنها در مورد نمایندگی یک برند سوالاتی پرسیده شده است و آنها درمورد ساختار نمایندگی دادن توضیحاتی داده اند و به طور مثال پیش آمده است که، شخصی تماس گرفته و در مورد نمایندگی سوالاتی پرسیده است و در آخر معلوم شده است که او، خود شخص صاحب کارخانه و برند است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 پاسخ
  • Avatar
   پشتیبانی آراد برندینگ گفته:

   سلام دوست عزیز به بخش (درباره ما) در سایت مراجعه کنید و از مشاورین تجاری آراد مشورت بگیرید

   پاسخ