رقابت در تجارت آرادی ها + فیلم

نتیجه رقابت تجار با یکدیگر باید به رشد و شکوفایی و برند شدن ختم شود. در کشور کره جنوبی و ژاپن برندهای مختلف لوازم الکترونیکی با تعداد زیادی پرسنل مشغول به فعالیت هستند.آیا رقابت این همه برندهای مختلف جزء رشد و شکوفایی اقتصادی این دو کشور چیز دیگری به همراه داشته است؟!
امروز همه دنیا متقاضی خرید لوازم الکترونیکی ژاپنی و کره ای هستند. در اکثر شهرهای بزرگ کشورهای مختلف دنیا پاساژهایی وجود دارد که همه در آن یک محصول را می فروشند؛ مثل پاساژ موبایل.تجمع چند ده و گاهی چند صد فروشنده موبایل در یک پاساژ موبایل باعث برند و بورس شدن آن پاساژ می شود، به طوری که هر کسی در آن شهر بخواهد موبایل یا لوازم جانبی آن را تهیه کند به آن پاساژ مراجعه می کند.
یکی از محصولات صادراتی مطرح کشور ما زعفران است.

همه ساله به تعداد تجار صادرکننده زعفران کشور ما افزوده می شود، آیا این افزایش، موجب ضرر تاجری می شود یا باعث می شود حجم زعفران صادراتی ایران بیشتر شود و برای اقتصاد ایران ارز آوری داشته باشد و موجب شکوفایی اقتصاد ایران شود؟
یقینا حجم بالای صادرکننده زعفران موجب مطرح شدن نام ایران به عنوان یکی از بهترین کشورهای صادرکننده زعفران در جهان می شود.
خاویار ایران نیز مشهور است و صادرکنندگان آن در جهان شناخته می شوند و بهتر می توانند صادرات کنند.

اصول رقابت صحیح تجاری

بورس و تجمیع فروشندگان یک محصول در یک مکان خاص با رعایت اصول و قوانینی می تواند موجب رشد و شکوفایی همه تجار شود آن اصول عبارتند از
۱- از تخریب همکاران بپرهیزید.
برای مثال زمانی که قیمت کالای شما بیشتر از مغازه همسایه است و مشتری به شما می گوید این کالا را مغازه کناری شما ارزان تر می فروشد چرا شما گران تر می فروشید؟
سعی کنید به گونه ای جواب مشتری را بدهید که همکارتان را تخریب نکنید؛ مثلا بگوید من گران تر از او خریدم پس گران تر می فروشم.
۲- تجار اتحاد و وحدت داشته باشند تا موفق شوند.

وحدت در همه زمینه ها موجب موفقیت می شود و تجارت هم از این قاعده مستثنی نیست.
۳- در مورد محصول تجاری تان بیشتر اطلاعات به دست آورید.
زمانی که شما اطلاعات بیشتری از محصول تجاری خود کسب کنید، خواهید دید که حجم میزان معامله محصول تان در جهان زیاد است لذا به کار خود امیدوار می شوید و از رقابت با رقبا نمی ترسید.
برای مثال پسته محصولی است که ۱٫۸ میلیون سرچ در اینترنت دارد، وقتی تاجر پسته از این میزان مشتری مطلع شود، دیگر دغدغه رقابت نخواهد داشت چون می داند حجم مشتری زیاد است و این مشتری ها بین تجار تقسیم می شوند و یک تاجر نمی تواند پاسخگوی این تعداد مشتری باشد.

باور غلط

یکی از باورهای غلط بعضی از تجار این است که تصور می کنند هر کسی با آنها ارتباط گرفت، محصول شان را می خرد.
از هر صد تماسی که با شما گرفته می شود حداکثر بیست نفر کالای شما را می خرند.
ممکن است مشتری از اخلاق شما یا سیاست های فروش یا خدمات پس از فروش کالای شما خوشش نیاد و کالای شما را نخرد.
انسان ها متفاوتند و هر کسی رفتار مختص به خودش را دارد و شما با یک روش نمی توانید با همه برخورد کنید و آنها را متقاعد کنید که محصول شما را بخرند.

سخن آخر

اگر شما تازه می خواهید وارد تجارت شوید باید بدانید این ظرفیت وجود دارد که چندین تاجر در کنار هم بر روی یک محصول کار کنند.
اگر بتوانید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنید، حتی می توانید چند آرادی در کنار هم بر روی یک محصول کار کنید.
چقدر زیباست زمانی که در مورد محصولی در گوگل سرچ می کنیم، ببینیم تمام سایت هایی که در صفحه اول به نمایش داده می شود، سایت اعضاء آراد باشد.

در این صورت رقیب مخربی برای شما وجود ندارد، چون همه در آراد برندینگ این اصل را آموخته اند که ابتدا پول را دریافت کنند بعد محصول را برای مشتری ارسال کنند.
پس در صفحه اول گوگل کسی نیست که قسطی یا چکی کالا را به مشتری تحویل دهد و کار بقیه را خراب کند.
مزیت دیگر این است که می توانید قیمت ها را یکسان سازی کنید و همه به یک قیمت محصول خود را عرضه کنید.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. معصومه شاکه نیا
  معصومه شاکه نیا گفته:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  سلام علیکم

  چقدر خوب. چه دیدگاه خدایی ای
  به آدم حس اتحاد دست میده و رغبت به همکاری پیدا میکنه
  خیلی خوب به این مسئله مهم پرداخته شده
  سپاسگزارم

  پاسخ