🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

مقایسه بیزینس من و تریدر + فیلم

بیزینس من و تریدر هر دو تاجرانی هستند که در دنیای بین الملل فعالیت اقتصادی دارند و جزو تعاریف تجارت در دنیا به شمار می روند. امروز می خواهیم این دو تعریف را با هم مقایسه کنیم.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

ذات یا اصل تریدر ها و بیزینس من ها، تجارت و خرید و فروش است. یعنی کار اصلی کسانی که در زمینه ترید و کسانی که در زمینه بیزینس فعالیت میکنند، بحث خرید و فروش است، اما یک تفاوت عمده دارند.

تفاوت بیزینس من ها و تریدر ها

کسانی که ترید را انجام می دهند، وارد بحث فرآیند های مدیریت فروش نمی شوند. به عبارت دیگر یعنی، پس از انجام خرید و فروش، به این که حمل و نقل آن چطور است، باربری چگونه انجام می شود، تامین آن چطور صورت می گیرد و یا مشتری ها چگونه پیدا می شوند، کاری ندارند.

صرفا داد و ستد را انجام داده، سودشان رو کرده و سریع به سراغ معاملات بعدی می روند. ما در بازار های داخل، کالا های بورس را داریم که در بورس یک شخص خرید و فروش محصول را انجام داده و ما بقی کار ها به شخصی در گروه های دیگر واگذار می شود.

کسانی که بیزینس من هستند، تمام فرآیند هایی که برای یک تجارت لازم است مانند خرید و فروش،تبلیغات و بازاریابی را مدیریت، پشتیبانی و اجرا می کنند. البته باز هم تاکید می کنم این مفاهیم، مفاهیمی هستند که در بین الملل و دنیا مطرح است و به تعاریفی که در ایران است کاری نداریم.

شرکت های تریدینگ و شرکت های بیزینسی

ما در دنیا شرکت هایی داریم به نام شرکت های جنرال تریدینگ. هدف این شرکت ها این است که فضایی را ایجاد کنند که کار خرید و فروش یک محصول را بی دردسر و بی دغدغه انجام داده ولی وارد جزئیات آن نشده و تمام فرآیند های فروش را به مجموعه های دیگری واگذار کنند.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

یک سری شرکت های تجاری دیگر هم به نام شرکت های بیزینسی وجود دارد. خیلی به گوش ما خورده است که فلان شرکت کار بیزینسی انجام می دهد.

زمانی که داد و ستد انجام می دهیم، بررسی می کنیم که لازم است چه کار های دیگری صورت گیرد تا مطرح تر دیده شود، سودآوری افزایش یابد و تمام فرآیند های فروش، صفر تا صد انجام گیرد.

تمایل صادرکنندگان به سمت بیزینس من ها

تقاضا در دنیا به خصوص در بحث تجارت این است که ما کار بیزینس را انجام دهیم. هرچه قدر ما سرویس های خدماتی بهتری به مشتری هایمان ارائه دهیم، باعث می شود که به عنوان یک تاجر مطرح تر شناخته شده، مزیت های رقابتی برای خودمان ایجاد کرده و خروجی های بهتر و مطمئن تری را در بحث بین الملل ارائه دهیم.

با توجه به مزایایی که کار های تریدینگ و بیزینسی دارد، هر دوتا موضوع کلماتش به معنای واژه اجرا می شود. یعنی در دنیا هم تریدر ها و هم بیزینس من ها در حال فعالیت اند.

اما در بحث صادرات تمایل بیشتر، به سمت کار کردن با بیزینس من ها است تا مشتری ها بتوانند سرویس و خدمات بهتری دریافت بکنند.

این موضوع یکی از تفاوت های عمده و اصلی تریدینگ و بیزینس است.

علت طرفداری و علاقه جهان به فعالیت های ترید

ما مفهوم ترید و بیزینس ها را توضیح دادیم اما بیش تر صحبت دنیا درباره تریدر هاست، چرا که در واقع تریدر ها کوچک شده تجارت هستند و اصل تجارت و ترید، خرید و فروش تعریف شده است.

هر چند ما در بیزینس خدمات بهتری به مشتری هایمان ارائه می دهیم اما همانطور که دیدید، در بحث ترید تنوع فعالیت و تعاریف بیش تری بیان شده است. چرا؟

دنیا معتقد است که تریدر ها می توانند در بازار رقابت ایجاد کنند. زمانی که رقابت ایجاد شود، ما می توانیم محصولاتمان را با قیمت بالا تر عرضه کنیم و افزایش فروش داشته باشیم. در واقع ما با این مفاهیم، بازار را از انحصاری بودن خارج می کنیم.

وقتی که ما یک بازار انحصاری داریم، کالا کمتر عرضه می شود که در نتیجه افزایش قیمت و کاهش قدرت خرید خواهیم داشت. پس دنیا دوست دارد که کار ترید اتفاق افتاده تا از این طریق، رقابت در بازار ایجاد شود.

مثالی برای فایده ترید ها روی بازار جهانی

شما اقتصاد های بزرگ دنیا مثل آلمان و چین را در نظر بگیرید. مثلا در همین بازار چین، اگر ماشین هایی که ۱۰ الی ۱۵ سال پیش تولید شده است را با محصولاتی که الان عرضه می شود مقایسه کنید، متوجه تفاوت آن ها از نظر قیمت، کیفیت، ویژگی ها و سرعت رشد تکنولوژی، خواهید شد.

رشد سریع مجموعه ها

ترید باعث رشد بیش تر و سریع تر مجموعه ها می شود، چرا که آن ها در یک بازار رقابتی قرار می گیرند  و افزایش رقابت، باعث به تکاپو افتادن افراد و تولید محصولات با خدمات بهتر می شود.

پس با توجه به مزیتی که ترید در بازار های جهانی ایجاد می کند، می بینیم که از ترید خیلی صحبت شده و دنیا به ترید علاقه دارد.

شاید ما در ایران با این مفاهیم آشنا نباشیم اما، دنیا این مفاهیم و ترید را دوست دارد. ترید، بازاری فعال و علاقمندان خاص خودش را دارد.

اما باز هم تاکید می کنم، افرادی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، باید با تحلیل ها آشنا باشند. اگر هوش اقتصادی ندارند یا در این زمینه تجربه ای کسب نکرده اند، باید مشاور گرفته و تخصص اش را پیدا کنند، که در این بازار پر ریسک، ضرر نبینند.

کار بیزینس من ها بهتر است یا تریدر ها؟

بحث تریدینگ با توجه به مدل هایی که دارد نسبت به بیزینس، پر ریسک تر است، اما ما نمی توانیم بگوییم کار بیزینس من ها خوب است یا کار تریدر ها.

چه بیزینس چه ترید مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و چیزی که مهم است، این است که این مفاهیم در دنیا مطرح و باعث رونق بازار می شود.

مروری بر مطالب گفته شده

تا اینجا مفاهیمی را بیان کردیم که مفهوم های اساسی، در دنیای تجارت هست و در بحث بین الملل و دنیا نیز با آن ها مواجه هستیم. این ها مسائلی بین المللی بوده که ربطی به کشور ما ندارد.

بحث بیزینس را عنوان کردیم که کار خرید و فروش را انجام می دهد و تمام فرآیند های فروش را به عهده می گیرد و تاجر های آن، عمده فروش یا خرده فروش هستند. در بحث تریدینگ هم گفتیم که ۵ نوع متفاوت دارند.

اکنون سوال اینجا است که کدام یک از موارد، برای فعالیت در بازار داخل مناسب است؟

برای فعالیت در بازار داخلی بیزینس بهتر است یا ترید؟

ما از دو زاویه دیگر هم می توانیم این موضوع را بررسی کنیم. یک ترید های داخلی و دو ترید های خارجی.

ترید های داخلی آن است که در ایران انجام شده و هم اکنون هم اتفاق می افتد ولی شاید اصطلاح آن را به ترید نشناسیم. مانند بازار بورس که در آن تمام این اتفاقات می افتد و خیلی از تجار با این ۵ روش فعالیتشان را انجام می دهند.

ترید های خارجی یا بین المللی در بحث صادرات است. زمانی که ما از ترید های خارجی صحبت می کنیم، باید بتوانیم سرویس و خدمات بهتری را به مشتری هایمان ارائه دهیم.

وقتی بخواهیم خرید و فروش را در صادرات انجام بدهیم، باید بتوانیم خودمان را از ترید به سمت بیزینس تغییر دهیم. چرا که هرچه قدر سرویس های بهتری به مشتری ها عرضه کنیم، باعث ایجاد مزیت رقابتی در کارمان شده و مشتری به کسب و کار ما راحت تر اعتماد می کند.

پس اگر ما از الان قصد استارت کارمان را داریم، باید سعی کنیم یک بیزینس من باشیم.کسی باشیم که بتوانیم سرویس و خدمات بهتری را در اختیار مشتری گذاشته تا با شرایط بهتری با ما کار کند.

امیدوارم صحبت های امروز برای شما عزیزان کاربردی بوده باشد تا بتوانید در تجارت هایتان از مفاهیمی که در بین الملل است استفاده و خودتان را بروز کنید.

اگرچه موضوع امروز ما تعریف تاجر و این که با چه مدل هایی می توانیم این فعالیت ها را انجام دهیم، بود اما موضوع حائز اهمیت این است که ما، بازار هایمان را بشناسیم.

اگر شما بازار ها را می شناسید، سعی به بروز کردن اطلاعاتتان کنید، تا بتوانید ساختار های فروش خودتان را توسعه دهید.

اگر این اطلاعات را ندارید، حتما از مشاور و از افرادی که در این زمینه کسب درآمد می کنند، مشورت بگیرید. سعی کنید اطلاعاتتان را از طریق این افراد بالا برده و هوش اقتصادی خودتان را افزایش دهید، تا بتوانید فروش های بهتری را تجربه کنید.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ