📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تبلیغات تجاری برای سایت + فیلم

تبلیغات تجاری برای سایت صرف اینکه بازدید سایت را بالا ببرید و به تولید محتوا بپردازید نخواهد بود بلکه لازم است تا برای مجموعه خود خدماتی چون تیزر، کمپانی پروفایل یا کاتالوگ و لوگو نیز داشته باشید و در سایت نیز به نمایش بگذارید و به مشتری ها قوی بودن خود را نشان دهید.

Price list در دپارتمان گرافیک

Price list شامل لیست قیمت کالا و محصولات است که برای مشتری ارسال می شود و بسیاری از تاجران آن را در اختیار ندارند.

بسیاری از تاجران تازه کار شکایت دارند که مشتریانشان فیک و تقلبی است، اما با دیدن ایمیل آدرس های مشتریانی که به آنها درخواست داده اند متوجه شدیم که به هیچ وجه چنین نیست، بلکه شما تجربه و دانش کافی برای مذاکره و جذب مشتری را ندارید و در نتیجه مشتری از ادامه کار کردن با مجموعه شما صرف نظر می کنند.

اغلب مشتریان، تاجران و سرمایه گذارانی هستند که به عنوان مثال به دوستی درخواست خرما می دهد و ممکن است به تاجری دیگر در آرادبرندینگ درخواست پسته بدهد.

 پس تاجران و سرمایه گذاران در کشورهای دیگر، هر کالا و محصولی که خوب باشد و بتوانند در کشور خودشان یا کشورهای دیگری به فروش برسانند، خریداری می کنند و به این صورت نیست که صرفا یک تاجر، اختصاصی به تجارت یک محصول بپردازد.

بسیاری از افراد درگیر مسائل کوچکی می شوند و فکر می کنند چون سایتی که به آنها درخواست داده، اختصاصی مربوط به یک محصول نیست، پس تقلبی بوده و برای جلب نظر آن مشتری هیچ تلاشی نمی کند.

در صورتی که مشتری کالاهای متفاوتی می خواهد که در تخصص و حوزه تجارت شما نیست، در جستجوی پیدا کردن تامین کننده برای چنین افرادی وقت خود را صرف نکنید، چرا که این افراد از تاجران دیگری هم قیمت می گیرد و بعد از اینکه متوجه شوند که قیمت شما بالا است با شما معامله نمی کنند.

پیشنهاد دیگری که به تاجران تازه کار داریم این است که در معاملات اول سعی کنید از مشتریان خود سودی نگیرید و فقط اعتماد آنها را جلب کنید تا از بین مشتریان زیادی که در ایران است فقط از شما خرید کنند و متوجه شوند که شما قابل اعتماد هستید.

وقتی تمامی نکات را یاد می گیرید و برای تجارت خود از آنها استفاده می کنید، متوجه می شوید که می توانید شما هم صادرات داشته باشید و معامله های کلانی با کشورهای خارجی انجام دهید.

مواردی که در مورد آنها صحبت کردیم مربوط به دپارتمان گرافیک است، پس کسانی که در مورد این مسائل سوالی دارد می توانند از مشاوران فنی در آراد سوال های خود را بپرسند.

ممکن است که حفظ کردن تمامی این موارد برایتان کار سختی باشد، هر کدام از شما عزیزان یک مشاور فنی دارید که وظیفه راهنمایی و مشاوره دادن به شما را دارند.

همه عزیزان در آرادبرندینگ دارای مشاور فنی هستند و به صورتی نیست که کسی بگوید ما مشاور فنی نداریم، اگر دوستانی هستند که اطلاع ندارند که مشاور فنی آنها چه کسی است با مجموعه تماس بگیرند حتما به آنها مشاور فنی معرفی خواهیم کرد.

تم واترمارک در دپارتمان گرافیک

ما در بحث های قبلی در مورد تم واترمارک صحبت کرده ایم، تصویری که مخاطب از شما می بیند آیا تصویری از گوگل است و دیگران هم از آن استفاده می کنند یا تصویری اختصاصی از مجموعه خودتان است؟

سعی کنید حتما سفارش عکاسی از محصولاتی که تجارت می کنید داشته باشید، در صورتی که تامین کننده هستید و تولیدکننده اصلی شرکت دیگری است با آن کارخانه هماهنگ کنید و عکاس را به کارخانه بفرستید تا برایتان عکس برداری کنند.

می توانید محصول را برای عکاس ارسال کنید تا برایتان عکس بگیرد، چرا که برای محصولات، عکس های صنعتی نیاز دارید و عکس آتلیه ای و پروفایلی متفاوت از این دسته می باشد.

به عنوان مثال عکس سه در چهار و عکس صنعتی زمین تا آسمان با هم فرق می کند، همه این مباحث در مجموعه آرادبرندینگ انجام می شود.

تم واترمارک یعنی پس از انجام عکس برداری، یک لوگو از مجموعه روی عکس قرار می گیرد که سبب می شود، عکس های شما توسط شرکت های رقیب دزدیده نشود.

در صورتی که شرکتی بخواهد از عکس شما استفاده کند، باید یک فوتوشاپ کار حرفه ای پیدا کند و لوگوی شما را از روی عکس پاک کند که زحمت زیادی برایشان به همراه دارد و در نهایت از انجام چنین کاری منصرف می شوند.

واترمارک باعث می شود که عکس شما در فضای گوگل محفوظ بماند، پس واترمارک باعث یونیک و انحصاری بودن برند شما می شود.

مشتری پس از دیدن عکس های یونیک شما، متوجه می شود که محصولات و کالاها مربوط به خودتان است و کپی برداری نیست که از شرکت دیگری عکس گرفته باشید.

به عنوان مثال وقتی عکسی از محصولات به فروش گذاشته شده در سایت شیپور یا دیوار را باز می کنید، متوجه می شوید که عکس تقلبی است و از سایت یا اینترنت کپی برداری کرده اند و قطعا با دیدن آنها حس خوبی برای خرید کردن از آنها نخواهید داشت.

بسیاری از افراد همین مسائل کوچک را در تجارت رعایت نمی کنند و شکایت دارند که کسب و کارشان رونقی ندارد.

کمپانی پروفایل در دپارتمان گرافیک

کمپانی پروفایل و کاتالوگ با هم تفاوت دارند، یعنی در کاتالوگ، شما صرفا در مورد محصول صحبت می کنید اما در کمپانی پروفایل، در مورد شرکتتان حرف می زنید.

پس کمپانی پروفایل بزرگتر است، چرا که مسائل مربوط به شرکت بیشتر و وسیع تر است و محصول در دل شرکت قرار دارد و از جزئیات شرکت به حساب می آید.

در شرکت تنها مطرح کردن محصول اهمیت ندارد بلکه در مورد خدمات پس از فروش، پشتیبانی و محل استقرار شرکت، کالاهای تولید شرکت و سابقه کاری، ابعاد و بسته بندی و … صحبت خواهد شد.

به عنوان مثال در کمپانی پروفایل مربوط به شرکت آرادبرندینگ، تقریبا صد صفحه توضیحات و رزومه ارائه می شود که مشتریان با دیدن آن قطعا به حرفه ای بودن شرکت ایمان می آورند.

وقتی مشتری از شما در مورد سوابق کاری و رزومه شرکت سوال می پرسد، شما باید یک کمپانی پروفایل در اختیار داشته باشید که برایشان ارسال کنید، نه اینکه مدام با چت کردن بخواهید در مورد شرکت و محصول خود توضیح دهید چرا که برای یک تاجر کاری سطح پایین است.

علت اینکه اغلب تاجران ما فکر می کنند که باید با مشتری مذاکره و چت داشته باشد، تجربه آنها در سایت هایی مانند دیوار و شیپور است که راهی غلط می باشد.

بلکه باید متوجه باشید که ارزش آن معاملات پایین است و نهایتا با چند عکس ساده و چت کردن به اتمام می رسد.

ولی کار تجارت و صادرات فرق می کند و مشتریان یک تا دو ماه طول می کشد که در مورد شرکت و مجموعه شما تحقیق کند و در نهایت به یقین می رسد که شما قابل اعتماد هستید و سپس درخواست پیش فاکتور می کند.

لوگو در دپارتمان گرافیک

لوگو آرمی است که هر مجموعه ای باید داشته باشد و شما به شخصه باید یک اسم برند بگیرید و با توجه به اسم انتخابی برای برند خویش، لوگو و آرمی تهیه کنید.

به عنوان مثال شرکت ایرانسل لوگویی دارد که هر کسی در ایران بدون شنیدن اسم شرکت ایرانسل، با دیدن آن، متوجه می شود که مربوط به شرکت ایرانسل است.

بسیاری از افراد در انتخاب اسم و آرم اشتباه می کنند، مانند سرای ایرانی یا هاکوپیان، که با شنیدن نام آنها، آرمی از آن به ذهنتان نمی رسد ولی در مورد شرکت های ایرانسل و همراه اول این طور نیست.

لطفا آرم های سخت و عجیب انتخاب نکنید که در ذهن ها ثبت نشود، لوگو باید ساده باشد مانند گوگل که به سادگی تلفظ می شود و به راحتی لوگو آن طراحی شده است.

آرم های شرکت های معروف جهانی مانند بنز و BMW را در نظر بگیرید، به صورت کامل برایتان تعریف شده است و سریعا به ذهنتان می آید.

هر چه لوگو و آرم انتخابی شما سخت تر باشد تبلیغات مربوط به آن هم هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت.

همچنین دوستان زیادی در جستجوی لوگوهای زیبا هستند، صرفا لوگو زیبا و سختی که شکیل باشد و به ذهن افراد نماند ارزشی ندارد، ممکن است زیاد دیده شود ولی در خاطرها باقی نمی ماند، باید لوگویی انتخاب کنید که در ذهن مردم بماند تا شما را برای همیشه انتخاب کنند.

تیزر لوگوهای دوبعدی و سه بعدی در دپارتمان گرافیک

یقینا قبلا در کانال های آرادبرندینگ تیزر لوگوهایی را مشاهده کرده اید که حالت های گرافیکی و انیمیشن فوق العاده ای دارند و اکثر دوستان آرادی تیزرلوگوهای خود را طراحی کرده و در سایت خودشان به نمایش گذاشته اند.

تیزر لوگو هم از مواردی است که سبب جذب بسیار خوب مشتری ها می شود و باعث حرفه ای نشان دادن شما در نظر مشتریان خارجی است.

انتخاب نام برند در دپارتمان گرافیک

در جلسات قبلی در مورد انتخاب نام برند به طور کامل توضیح داده شده است، متوجه باشید که نام های یک سیلابی انتخاب کنید و نام هایی که حتی دو سیلابی باشند را انتخاب نکنید، چرا که اگر بخواهید شرکت و برند خود را ثبت کنید، اسم شرکت و برند شما اهمیت خواهد داشت.

پیشنهاد ما این است که از اسم های خاص استفاده کنید که مشابه آنها وجود نداشته باشد و از انتخاب اسم های عام بپرهیزید.

به عنوان مثال در مورد محصول مبل در نظر بگیرید که بازار مبل ایران اسمی عام بوده و هر کسی می تواند تحت این نام فروش داشته باشد و حتی در آینده نمی توانید این اسم را برای خودتان ثبت کنید چرا که اسمی عام است، اما اسم هایی مانند مبل آراد یا مبل پاسارگاد خاص هستند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


15 پاسخ
 1. Avatar
  عارف عبدی گفته:

  خب تاجری که چند محصول رو با هم عرضه میکنه جهت معرفی هر یک از محصولاتش به مشتری باید تبلیغات انجام دهد..

  پاسخ
 2. Avatar
  منیر ذاکر گفته:

  چرا نباید سایت هایی که اختصاصی روی محصول کار نمی کنند باید جوری نشون بدن که انگار اینجورین
  اینجوری تامین کننده گمراه میشه خب

  پاسخ
 3. Avatar
  پیمان آزاد گفته:

  اینکه عکس از محصول خودمونه یا فیکه و از گوگل گرفته شدرو مشتری از کجا باید متوجه صحت واقعی بودنش بشه

  پاسخ
 4. Avatar
  نوید اکبرزاده گفته:

  میشه یه شرکت با عرضه چند محصول ثبت کرد؟
  البته بااین کار میزان فروش و در برابر سود دهی بالاتری هم وجود داره

  پاسخ
 5. Avatar
  سروش نمکی گفته:

  اسمی که برای برندمون انتخاب مبکنیم رو باید بر چه اساس انتخاب کنیم؟
  حتما باید به محصولی که ارائه میدیم ربط داشته باشه؟

  پاسخ
 6. Avatar
  حکمت گفته:

  خیلیا فکر میکنن هر چی اسم برند سخت و پیچیده انتخاب کنن خوشگل تر و برای مشتری جذاب تر و جلب مشتری بیشتری میتونه داشته باشه

  پاسخ