📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

انتخاب بهترین محصول برای تجارت+فیلم

پارامترهای انتخاب محصول

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در ذهن افراد تازه وارد به‌وجود می‌آید این است که: بهتر است با چه محصولی کار کنیم؟

افراد بسیاری هنگام انتخاب محصول، به پارامتر پول بیشتر از سایر پارامترها فکر می‌کنند؛ یعنی می‌گویند با چه محصولی شروع کنیم که سود بیشتری داشته باشد، بتوانیم بیشتر پول دربیاوریم و نتایج بهتری بگیریم.

در انتخاب محصول، پول دغدغه مهمی برای همه فعالان اقتصادی خواهد بود.

اما در کنار پول، پارامترهای دیگری هم برای انتخاب محصول وجود دارد؛ حداقل برای خانم‌ها شان اجتماعی و جایگاه حوزه تجاری هم اهمیت دارد.
مثلا اگر حوزه‌ کودهای حیوانی سود خوبی داشته باشد و حوزه سلول‌های خورشیدی سود کمتری، احتمالا آقایان حوزه کود را انتخاب می‌کنند.
ولی خانم‌ها در شرایط مشابه ممکن است سلول‌های خورشیدی را انتخاب کنند؛ چون جایگاه اجتماعی، احترامی که برای فعالان آن حوزه قائل‌اند و چنین مواردی برای آن‌ها مهم است، پس به سراغ جایگاه اجتماعی بهتر می‌روند.

روش انتخاب محصول

شما در انتخاب محصول پارامترهای زیادی را مدنظر قرار می‌دهید، اما از بین آن‌ها اشتباه‌ترین دیدگاه این است که بخواهید محصولی را انتخاب کنید که بازار و سود بهتری دارد.
بسیار پیش‌ آمده که افراد تازه‌وارد به من بگویند: چون شما در تمام حوزه‌های اقتصادی فعالیت دارید، بهتر می‌دانید که خوب است با چه محصولی کار کنیم، اما امروز چه محصولی پرسودتر است؟
یکی از دیدگاه‌ها و انتخاب‌های غلط این است که ببینیم چه محصولی پرسودتر است.
متاسفانه این تفکر غلط در ذهن بسیاری از فعالان اقتصادی رسوخ کرده و معتقدند اگر امروز فعالیت در حوزه زباله پرسودتر باشد، باید در این حوزه کار کنیم.
ما در آرادبرندینگ این تفکر را کاملا نفی و رد می‌کنیم و تفکر دیگری داریم.

دیدگاه آرادبرندینگ در انتخاب محصول

می‌توانید هر محصولی را مثل چرم، حبوبات یا عسل به تمام جهان، کشورهای عربی یا به تمام ایران بفروشید.
در کوچکترین بازار یعنی ایران هشتاد میلیون نفر حضور دارند، پس آن‌قدر مشتری هست که شما سود کنید و پول درآورید، فارغ از اینکه چه محصولی را انتخاب کرده باشید. ممکن است حتی اسم برخی محصولات را هم نشنیده باشید؛ مثل کینوا، کوکوپیت یا گوشت گنجشک. با این وجود، با این محصولات تجارت می‌شود، پول‌های کلانی جابه‌جا می‌‌شود و افراد فعال در این حوزه‌ها هم پول درمی‌آورند.

پس تفکرات رایج و اشتباه را کنار بگذارید، ببینید شما چه محصولی دارید که می‌توان آن را به تمام جهان عرضه کرد.
قدرت و توانمندی ما در این است که محصولی را به تمام جهان یا به تمام کشورهای عربی بفروشیم.
۳۵۰ میلیون نفر با پول زیاد و علاقه زیادی به مصرف در کشورهای عربی زندگی می‌کنند که می‌توانیم به‌راحتی از طریق آن‌ها پول دربیاوریم.
پس باید مدل نگاهتان را عوض کنید، به جای اینکه دنبال این باشید که چه محصولی پرسودتر است، دنبال این باشید که شما چه محصولی را دارید و با همان کار کنید. ممکن است این محصول از تولیدات کشاورزی در شهر شما باشد یا در شهرک‌های صنعتی شما تولید شود یا محصولی باشد که دوستان و آشنایان شما تولید می‌کنند.

آموزش تجارت آنلاین

در توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خودتان سرمایه‌گذاری کنید، کاری به باورهای عمومی غلط نداشته باشید، مثل اینکه: «مردم از هر چه بزنند، از شکم‌شان نمی‌زنند، پس خوب است که در حوزه مواد غذایی کار کنیم».
تا امروز همین تفکرات غلط کشور ما را پیش برده و نتیجه آن را هم می‌بینیم.
آیا وضعیت اقتصاد به‌واقع خوب است؟ اگر خوب است، شما هم مثل دیگران فکر کنید، اما اگر خوب نیست، باید متفاوت فکر کنید.
مثلا اگر محصول شما چرم است، باید فکر کنید که چگونه می‌توانید آن را به ۸۰ میلیون ایرانی یا ۳۵۰ میلیون عرب یا هشت میلیارد مردم جهان بفروشید.
این نگاه بیشتر به شما کمک می‌کند، شما را بزرگتر می‌کند و قطعا پول درآوردن را برای شما راحت‌تر می‌کند.

مشاوره تجاری

اگر می‌خواهید محصول خوبی را انتخاب کنید و حرفه‌ای هم انتخاب کنید، از سایت‌هایی مثل trademap.org که آمار جهانی تجارت را ارائه می‌کند، بازدید کنید.
سایت‌هایی مثل سایت اتاق بازرگانی تهران را بررسی کنید و ببینید چه محصولاتی از ایران صادر می‌شود و چه محصولاتی در جهان تجارت می‌شود.
بعد ببینید که شما می‌توانید با چه محصولاتی کار کنید و از بین آن‌ها انتخاب کنید.
من راه ساده‌تری را هم به شما پیشنهاد می‌دهم؛ اینکه فکر کنید و ببینید چه محصولاتی را دارید.
بعد با یکی از افرادی که احساس می‌کنید در تجارت سابقه دارد و توانمند است، مشورت کنید و از او راهنمایی بخواهید.
اگر خواستید با کسی مشورت کنید، از مشاوران و پشتیبان‌های ما کمک بگیرید.
آن‌ها هم به تجارت تسلط دارند و هم به وضعیت بازار ایران و رقابت در آن، بنابراین می‌‌توانند شما را بهتر راهنمایی کنند.
برای انتخاب محصول، تجارت و ورود به صادرات، می‌توانید روی ما حساب کنید.

برای همکاری با مجموعه آراد برندینگ و شروع فعالیت تجاری، اولین گام این است که بدانید بر روی چه محصولی قصد دارید کار کنید. انتخاب محصول دقیق و حساب شده معمولا بین یک هفته تا یک ماه زمان می برد.

اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب محصول

در روند انتخاب محصول، شما باید پارامترهای متعددی را در مورد آن محصول بررسی کنید تا در نهایت به یقین برسید که قصد فعالیت در زمینه آن محصول را دارید. مشاوران مجموعه آراد برندینگ در خدمت شما هستند تا این اطلاعات را درباره محصول مورد نظر شما در اختیارتان قرار دهند.

 اطلاعاتی از قبیل میزان سرمایه مورد نیاز، وضعیت بازار هدف، ویژگی ها و خصوصیات مشتریان محصول، حجم خرید و فروش ها در محصول مورد نظر، زمان بازگشت سرمایه اولیه، زیرساخت های مورد نیاز و … را مشاوران آراد برندینگ در اختیار شما قرار می دهند تا انتخاب محصولی مطمئن و متناسب با امکانات خودتان داشته باشید.
برای انتخاب محصول وقت بگذارید!

برخی از افراد تازه کار از طولانی شدن روند انتخاب محصول در آراد برندینگ، گله دارند. اما همه باید بدانند که مهم ترین بخش تجارت شما همین انتخاب محصول است و نمی توان به راحتی امروز یک محصول انتخاب کرد و فردا به سراغ محصول دیگری رفت.

برای موفقیت در تجارت باید بر روی یک محصول خاص و یا محصولات همپوشان تمرکز کنید تا بتوانید موفق شوید.

مفهوم ضرر در نگاه آراد برندینگ متفاوت از فهم عامه مردم است. ضرر یعنی سود و سرمایه ای که می توانستید به دست آورید اما کمتر از آن را به دست آوردید. در نگاه عامه مردم چنین چیزی ضرر به حساب نمی آید. در صورتی که در مراحل مختلف تجارت به درستی و با اطلاع کافی عمل نکنید، ضرر خواهید کرد.

معیار انتخاب محصول

ط

تنوع محصولات بسیار بسیار زیاد است. کشور ایران ظرفیت های بسیار بالایی دارد و با بررسی هایی که در آراد برندینگ انجام شده است، حدود ۱۰ هزار محصول وجود دارد که به خوبی می توان بر روی آن ها فعالیت کرد و سودهای خوبی به دست آورد.

اما متأسفانه کمتر کسی به این محصولات توجه می کند و بسیاری از این محصولات مورد غفلت واقع شده اند.

علاقه و تخصص می تواند معیار مهم و تعیین کننده ای در انتخاب محصول باشد و افرادی زیادی بر همین اساس محصول خود را انتخاب می کنند. اما برخی دیگر سود بیشتر را معیار خود قرار می دهند و اینگونه محصول خود را انتخاب می کنند.

آنچه یک تاجر را سریع تر به سود می رساند، تخصص اوست. افرادی که معیار تخصص را برای انتخاب محصول لحاظ می کنند، بسیار بیشتر سود می کنند، حتی اگر محصولی انتخاب کنند که نسبت به دیگر محصولات، سود کمتری داشته باشد. علت سودآوری تخصص این است که یکی از معیارهای فروش بیشتر، تخصص است. در پرسش و پاسخ هایی که با مشتری صورت می گیرد، کسی که بهتر و دقیق تر پاسخ می دهد، با مشتری وارد معامله می شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ