درآمد صنعت شمع سازی + فیلم

این صنعت کوچک ولی آشنا، صنعتی است که در کشور ایران رواج زیادی دارد. برای مثال شما در مراسمات، جشن ها و عزاداری ها انواعی از شمع ها را می بینید.

شمع ها از کجا می آیند؟

تعدادی از شمع ها، وارداتی هستند و تعداد زیادی از آن ها هم در داخل کشور تولید می شود. صنعت شمع سازی نیاز به مجوز های خاصی ندارد و صنعتی است که، در فضا های کوچک و با تجهیزات کم، می توان آن را تولید کرد.

طرز تهیه شمع

ممکن است برای شما سوال باشد که شمع ها چطور تولید می شوند؟ این محصول، نیاز به مواد اولیه زیادی ندارد. پارافین، اسید استئارین، فتیله، رنگ ها و معطر کننده ها محصولاتی هستند که شمع را تشکیل می دهند.

سرمایه اولیه مورد نیاز صنعت شمع سازی

برای تولید شمع، نیاز به فضا های بزرگی ندارید. شما می توانید در یکی از اتاق های کوچک خانه تان و با یک سری مواد اولیه کم، این محصول را تولید کنید.

سرمایه اولیه مورد نیاز، بین ۵ میلیون تا ۷۰۰ میلیون تومان متفاوت است. خانم های خانه دار که سلیقه ی خیلی خوبی هم دارند، می توانند به تولید این محصول پرداخته و به درآمد خوبی برسند.

فعالان اقتصادی که در این زمینه کار میکنند، با یک خط تولید خیلی کوچک، میتوانند امکان تهیه ی شمع های متنوع را داشته و به صادرات آن اقدام کنند.

درآمد صنعت شمع سازی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، روزانه ۵ میلیارد تومان شمع خرید و فروش می شود و این عدد، عدد قابل توجهی است که نشان می دهد این بازار، پتانسیل زیادی برای فعالیت دارد.

متاسفانه از عدد ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری صادرات در دنیا، ما فقط ۱۳۸ هزار دلار آن را انجام می دهیم.

با توجه به این که خیلی از مواد اولیه شمع سازی در داخل ایران تولید می شود، ما در این بازار پتانسیل بالایی برای پیشرفت داریم.

از علاقمندان دعوت میکنم با برند سازی منطقی و حرفه ای، خود شان را در بازار های بین المللی معرفی کرده و تجارت شان را با سود های کلان رقم بزنند.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 پاسخ
 1. گیلانی
  گیلانی گفته:

  روزانه ۵ میلیارد خرید و فروش شمع داریم؟
  من فکر نمیکردم تا این اندازه سود خوبی داشته باشه!!
  علاقه ی خیلی زیادی هم به ساختن لوازم و وسایل هنری دارم من
  چطور میتونم با شما ارتباط بگیرم؟

  پاسخ
 2. کشوری
  کشوری گفته:

  اگر ظرافت های شمع سازی رعایت بشه و با سلیقه ایده بگیریم از سایت های خارجی فکر نمیکنم احتیاجی به واردات این محصول داشته باشیم.
  خیلی درست کردن شمع راحته حیفه که بخواد ارز اختصاص بگیره بهش

  پاسخ
 3. آهو
  آهو گفته:

  تنوع شمع در بازار ایران زیاد نیست. پیج های خارجی اینستاگرامی شکل شمع هاشون عجیب و غریبه و آدم لذت میبره از تماشا شون

  پاسخ
 4. majid hajarian
  majid hajarian گفته:

  سلام دورود آیا میشه تولید کنیم وبه کجابفروشیم بابرندهای متفاوت ومواداولیه روازکجاتهیه کنیم و قالب های متفاوت روآیاخودمان تهیه کنیم یا شما ممنونم از شما

  پاسخ
 5. ali niazi
  ali niazi گفته:

  تنوع شمع در بازار ایران زیاد نیست و به همین دلیل اگه یکم بتونی خاص و متفاوت باشی میتونی بازار و مشتریان خودتو پیدا کنی

  پاسخ