🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

خرید آنلاین انواع لواشک و ترشک

مرضیه خافی هستم، ۲۸ سال سن دارم و دارای مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم.
از اردیبهشت ۹۶ وارد آراد شدم و همکاری‌ با آراد را شروع کردم و اکنون در حوزه ترشک و لواشک مشغول به  فعالیت هستم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تردید برای شروع تجارت

قبل از ورود به آراد، هیچ سابقه‌ تجاری نداشتم و کارهای اداری و دفتری انجام می‌دادم.

زمانی که وارد آراد شدم و نحوه کار آراد را دیدم یک نوع بدبینی داشتم و با خود می‌گفتم این نحوه کار نشدنی است، چطور ممکن است یک کارخانه‌دار محصول خود را زیر قیمت بازار به شخص ساده‌ای مثل من که در شهر او نیستم بدهد؟
همان‌طور که مشتری من را پیدا می‌کند، می‌تواند کارخانه‌ای که جای مشخص دارد را هم پیدا کند و از آن خرید کند.
در ذهنم غیرممکن بود که بتوانم این کار را انجام دهم؛ وقتی این سوال‌‌ها را در ذهنم مرور می‌کردم، فکر می‌کردم نمی‌شود.

هنگامی که با اطرافیان، به‌ویژه مادرم که مخالف بودند مشورت می‌کردم، می‌گفتند این کارها مردانه است، برای یک خانم‌، شغلی بهتر از معلمی نیست، کاری برای یک خانم مناسب است که حقوق و ساعت کاری مشخص داشته باشد؛ و حرف‌های این‌چنینی که تردید من را بیش‌تر می‌کرد.

در جلسه دومی که با مهندس شعبانی صحبت می‌کردم، پرسش‌هایم را مطرح کردم و ایشان مثل یک برادر دلسوز به تمام آن‌ها پاسخ دادند؛ تئوری‌وار حرف‌ نمی‌زدند، دلایل منطقی می‌آوردند و با مثال برای من توضیح می‌دادند.
وقتی تجربیات‌ خود را دراختیار من گذاشتند به‌نظرم کاملا منطقی آمد، دو دو تا چهار تا کردم و دیدم می‌شود کارهایی کرد؛ تصمیم گرفتم کار را شروع کنم و اقدام کردم.

جذب اولین مشتری

۱۵ روز بعد از تصمیم به شروع، اولین تماس از سمت مشتری با من گرفته‌شد، دو سه تماس اول را خوب جواب نمی‌دادم و واقعا استرسی می‌شدم، نمی‌دانستم وقتی مشتری سوالی می‌پرسد که پاسخ آن را نمی‌دانم چه جوابی دهم.
دوباره به آراد مراجعه کردم، نزد مهندس شعبانی رفتم و ایشان نحوه برخورد و جواب‌دهی به تلفن را به من یاد دادند و گفتند با موقعیتی که پاسخ سوال مشتری را نمی‌دانم چگونه باید رفتار کنم.

تجربه اولین فروش

بعد از ۲۰ روز توانستم در شرایطی که در مشهد بودم و کارخانه در تبریز واقع بود، اولین فروش را به یک مشتری در اراک داشته باشم.
چیزهایی را که مهندس شعبانی به من یاد داده‌بودند انجام دادم، مشتری اعتماد کرد و فروش انجام شد.
به‌قدری از آن فروش و معامله خوشحال بودم که اصلا نمی‌توانم وصف کنم.

خوشحالی من به‌خاطر این نبود که از آن معامله سود کردم، من حتی هزار تومان هم در آن معامله سود نکردم؛ خوشحالی من بیش‌تر به‌ این‌خاطر بود که بعد از ۲۰ روز تردید، به یقین رسیده‌بودم و تمامی سوالاتم به جواب منتهی شده‌بود.

کسب سود تجاری

دقیقا همان‌جا گفتم مرضیه، قطعا بعد از چهل روز می‌توانی به سود برسی؛ تلاش کردم و همین‌طور هم شد. این بار با یقین تلاش می‌کردم، تمامی حرف‌ها را گوش می‌دادم و سعی می‌کردم انجام دهم.

الآن که دو سال و نیم از آن بیست روز می‌گذرد، مادرم به من می‌گوید خوشحالم که به حرف‌های منفی من گوش ندادی، تصمیم گرفتی و به آن پایبند ماندی.

فروش داخلی مناسب

در حال حاضر فروش داخلی خیلی‌خوبی دارم.
در شهرهای مختلفی مثل اراک، اهواز، مسجد‌سلیمان، شیراز، رشت، تالش، کرمانشاه، تهران، قزوین، اردبیل و حتی تبریز که تولید‌کننده لواشک و ترشک است، مشتری‌های ثابتی دارم که می‌گویند از کار کردن با من راضی هستند.

روزی نیست که مشتری جدید نداشته باشم، از ۸ تا ۱۰ تماسی که هر روز دارم، ۴ یا ۵ نفر مشتری جدید هستند.
روزهایی بوده که ۳۰ تماس داشته‌‌ام و حتی فرصت نکرده‌ام به همه جواب دهم و همه را پیگیری‌ کنم؛ روزهایی هم بوده که ۳ تماس بیش‌تر نداشته‌‌ام؛ خدا را شکر این کاری است که ادامه داده‌ام و از آن راضی هستم.

فروش صادراتی

درمورد فروش به کشورهای دیگر، به‌دلیل نداشتن سایت انگلیسی یا عربی، مشتری‌هایی که دارم مستقیم نیستند؛ مثلا برای هامبورگ آلمان، از طریق فارسی زبانی که آن‌جا مقیم است محصول فرستاده‌‌ام و اگر به کشوری فروش صادراتی دارم، ازطریق فارسی‌زبانی که داخل آن کشور زندگی می‌کند است.
البته برای افغانستان که محصول فرستادم به دلیل مشترک بودن زبان‌، خود شخص افغانستانی با من ارتباط گرفت و با این‌که یک بار هم به ایران نیامده‌است، چندین بار به او محصول فروخته‌ام.

دنبال فرصتی هستم که با مهندس شعبانی عزیز صحبت کنم و درصورتی‌که ایشان اجازه دهند، صادرات را هم استارت بزنم.

اگر آراد نبود نهایتا یک مدرس زبان انگلیسی بودم یا در دارالترجمه کار می‌کردم.اصلا فکر نمی‌کردم به این‌جا برسم.

شروع مجدد تجارت

اگر به گذشته برگردم و بخواهم از صفر شروع کنم باز به آراد ملحق می‌شوم؛ چون شخصا دیده‌ام بهترین و موثرترین روش پول درآوردن، تجارت به سبک آراد است.
این را از صمیم قلب می‌گویم؛ طی این دو سال به این نتیجه رسیده‌ام که بهترین روش تجارت، تجارت به سبک آراد است و دلایل خودم را هم دارم:

 • نیازی نیست صبح و بعدازظهر ساعت بزنم؛
 • به زمان و حقوق مشخصی محدود نیستم؛
 • باتوجه به توانایی‌، تلاش و فن بیانی که مهندس شعبانی همیشه بر آن تاکید دارند، می‌توانم مشتریان بیش‌تری جذب‌‌کنم و درآمدم را حتی تا بیست برابر افزایش‌دهم.

توصیه برای شروع تجارت

اگر دفعه اول است که از آراد می‌خوانید یا تازه‌ با آراد آشنا شده‌اید، توصیه می‌کنم بیش‌تر بررسی کنید؛ مطمئنا به نتیجه می‌رسید.
اگر می‌خواهید با آراد شروع کنید و یکی‌ دو بار در جلسات شرکت کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم بین تصمیم و عمل‌ فاصله نیندازید.
محصول را انتخاب کنید، بررسی‌ها را انجام دهید ولی این کارها را به تعویق نیندازید.
به جرئت می‌گویم اگر به حرف‌هایی که مهندسین (مهندس تالیا، مهندس شعبانی، مهندس نظام‌پرور) و مشاورین آراد می‌گویند گوش‌دهید، به نتیجه می‌رسید.

طبق تجربه شخصی‌ام به شما توصیه می‌کنم حداقل یک‌بار هم که شده صحبت‌های ریاست آراد را گوش دهید،به واقع می‌گویم که گوش‌دادن به صحبت‌های ایشان از دلایل موفقیت من است، پیشنهاد می‌کنم به‌راحتی از کنار صحبت‌های ایشان نگذرید.

شاید از نظر بعضی‌ها حرف‌های ایشان جزئی باشد ولی انجام هریک از آن‌‌ها می‌تواند نتیجه بزرگی در زندگی داشته باشد.

همان‌طور که آراد الآن بزرگ و قوی است، در آینده‌‌ای نه‌چندان دور، ده‌برابر قوی‌تر و بزرگ‌تر می‌شود؛ امیدوارم در آن زمان هم‌چنان با آراد باشم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
 1. Avatar
  ترلان صارمی گفته:

  چرا کارها رو به دو بخش مردانه و زنانه تقسیم میکنیم در ایران؟
  مهم توانمندی شخص هست نه زن یا مرد بودن

  پاسخ
  • Avatar
   فرهمند گفته:

   شما خودتون پاسخ سوال رو گفتید چون اینجا ایران است و برخی با وجود گذشت حدود نیم قرن از انقلاب هنوز در ذهن خود زنان رو ضعیفه میدونند و نتونستند از نظر فرهنگی و فکری خودشون رو با توانمندی های زنان تطابق بدند

   پاسخ
 2. Avatar
  ناشناس گفته:

  به عنوان یک خانم خوشحالم که موفقیت شما رو میبینم و خوشحالم که از پس منفی نگری هایی اطرافیانتون تونستید سربلند بیرون بیاید

  پاسخ
  • Avatar
   س ی گفته:

   همیشه هم اینطور نیست. من شیرینی رو ترجیح میدم. نظر سنجی نشده تا بدونیم چند درصد ایرانی ها ترشی دوست دارند

   پاسخ