📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

ایده های کسب و کار + فیلم

موضوع ما ایده های کسب و کار است. بعضی از افراد قصد راه اندازی کسب و کار موفق را دارند و برای رسیدن به آن، ایده هایی هم دارند؛ اما سوال اینجاست که آیا قبل از شما کسی این ایده به ذهنش نرسیده است؟ آیا کسی آن ایده را اجراء نکرده است؟ و اگر کسی اجراء کرده است به کدام مرحله اقتصادی رسیده است؟ آیا توانسته موفق شود یا خیر؟
سعی کنید سطح ایده های تجاری تان را افزایش دهید و در لیبل بالاتر قرار بگیرید.

پرداخت هزینه در ازای گرفتن ایده برای کسب و کار

مشاهده شده بعضی از افراد یا شرکت های تجاری بابت یک ایده ساده کسب و کار چند میلیون تومان پول دریافت می کنند.
برای مثال زن و شوهری ده میلیون تومان به یک شرکت تجاری پول دادند و آن شرکت تنها ایده ای که به آنها داده است این است که هسته خرما را دربیاورند و به جای آن مغز گردو بگذارند و آن را شیک بسته بندی کنند و به بازار برای فروش عرضه کنند.

 ایده های خصوصی یا همگانی

آیا مشاورانی که به شما ایده می دهند، آن ایده را فقط به شما می گویند یا به افراد دیگر هم گفته اند؟
با وجود شبکه های اجتماعی سرعت انتقال اطلاعات به چند ثانیه رسیده است؛ و ایده ای که در ذهن شما به وجود آمده اگر پولساز باشد همزمان در ذهن افراد دیگر هم به وجود آمده است و آنها هم دوست دارند آن ایده را اجراء کنند.

برای مثال اسنپ اولین شرکت تاکسی تلفنی اینترنتی بود که تاسیس شد و بعد از مدت کوتاهی سایر شرکت های تاکسی اینترنتی مثل ماکسیم و تپسی به وجود آمدند.
مهم داشتن ایده نیست چون ایده ها در کمتر از دقیقه کپی برداری می شوند.
مهم متفاوت بودن در ایده نیست، بلکه متفاوت بودن در اجراء و شیوه تبلیغات است؛ یعنی چند درصد از سهم بازار را می توانید از آن خودتان کنید.

نیاز نداشتن به سرمایه اولیه

نیاز نیست شما چندین میلیون سرمایه فراهم کنید که آیا ایده شما جوابگو است یا خیر؟
فرض کنید جواب هم بدهد، در عرض چند ثانیه شخص دیگری با سرمایه بیشتری پیدا می شود که ایده شما را کپی برداری می کند و به موفقیت می رسد؛ شاید شما اولین باشید اما بهترین نخواهید بود.

سوال از مجموعه آراد

اگر ایده ای به ذهن شما خطور کرد اما نمی دانید آیا تا به حال کسی آن را اجراء کرده است یا خیر؟ می توانید با مجموعه آراد برندینگ ارتباط برقرار کنید و از ما بپرسید.

کمک گرفتن از تجربیات متخصصان

کارشناسان مجموعه آراد توصیه می کنند اگر ایده ای به ذهن شما رسید قبل از اینکه به مرحله تولید برسانید از افرادی که این ایده را تولید کردند، کمک بگیرید و محصول آنها را بخرید و آن را بفروشید و بعد تصمیم به تولید ایده تان بگیرید؛ چون در این صورت شما با مشکلات و موانع فروش آن آشنا شدید و بهتر می توانید تصمیم بگیرید که آیا ایده تان را عملیاتی کنید یا خیر؟

فروش مشکل اقتصاد ایران

مشکل اقتصاد کشور ما ایده و تولید نیست، این دو را خیلی ها می توانند انجام دهند؛ مشکل اقتصاد ضعف در فروش کالا است.
اگر می خواهید رونق تولید محقق شود و کارخانه ها بتوانند تولیدشان را بیشتر کنند؛ باید بازار هدف و فروش بیشتر شود.
جالب است بدانید سنگاپور و اندونزی که جمعیت آنها کمتر از جمعیت استان تهران است؛ میزان صادرات این دو کشور دو برابر ایران است؛ چون این دو کشور فقط بر روی تفکر فروش متمرکز هستند لذا موفق ترند.
متاسفانه در ایران اکثر تجار تفکر تولید دارند، فقط تولید می کنند و نمی توانند آن را بفروشند؛ لذا شکست می خورند و به فکر مهاجرت از ایران می افتند، چون تصور می کنند تجارت در ایران موفقیت آمیز نیست.

سرمایه گذاری برای فروش

شما نیاز نیست برای تولید سرمایه گذاری کنید شما باید برای فروش سرمایه گذاری کنید.
هرگاه در فروش موفق بودید آنگاه سراغ سرمایه گذاری در تولید بروید.
رونق تولید یعنی اینکه شما کاری کنید که کالای تولید شده به فروش برسد؛ اگر شما هم سراغ تولید بروید رقیبی برای تولیدکننده ورشکسته می شوید و به ورشکستگی آن بیشتر کمک می کنید.

سود در فروش است نه تولید

همه تجار ایرانی این نکته را باید بدانند که سود در فروش است نه تولید؛ لذا سراغ فروش بروید تا هم خودتان به ثروت برسید و هم به رونق تولید کشور کمک کنید.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


1 پاسخ
  1. Avatar
    حسین ابراهیمی اصیل گفته:

    تولید باد پشت سپر فروش باشد اما در ایران بر اساس تجربه خودم که دیدم و حس کردم

    فروش رفته پشت سپر تولید دقیقا برعکس

    پاسخ